Одеська виправна колонія №51

- Перед тим як прийти в колонію, ви повинні написати лист, отримати дозвіл і лише потім приїхати.

- Згідно КВК я не зобов'язана вас попереджати. Більше того, ви зобов'язані максимально сприяти та допомагати перевірці.

- Ладно, проходьте. А то скажете, що у нас закрита колонія.

Так нас зустрів начальник виправної колонії №51 міста Одеса. Щиро намагався відвести зайві клопоти від себе, але безуспішно.

Перша проблема - немає жодної таблички, що ж саме знаходиться на цій території. Звісно, бетонний забор висотою як цілих три забори, зверху обтягнутий колючим дротом натякає, що це не дитячий табір. Та якщо врахувати, що на одній вулиці чотири таких установи було б не погано мати розпізнавальні знаки.

За словами адміністрації табличку зняли, бо її потрібно змінити. Правда нову не встигли зробити.

Тож потягнувши час, і розповівши нам трохи прикрашених історій нас повели в зону.

Ми не стверджуємо, що кожна проблема в колонії - це лише їхня проблема. Але кожна облуплена, обдерта стіна однозначно кидається в очі.

В жилих приміщеннях ситуація «з крайності в крайність», як кажуть. Є кімнати де діри в підлозі, діри в стіні заклеєні скотчем, на місці лампочки все заклеєно пакетом, як виявилось тому, що звідти капає вода. Про безпеку тут мало знають.

Або ж зовсім інші кімнати, де стоять акваріуми, з не поганим ремонтом, телевізором та іншим.

До речі, ось так виглядає туалет поруч з тими ж кімнатами.

Позитивом тут є лише домашні улюбленці, які будучи ні в чому не винним опинились на ПЖ.

Медична частина.

В зв'язку з новими реформами, малою заробітною платою і ще рядом причин в кожній Колонії/СІЗО штат співробітників недоукомплектований. Але ні в одній установі нас не намагались обманути і видати в'язнів за штатних співробітників. Виправна колонія 51 проявила оригінальність і тут. Звичайного в'язня одягнули в білий халат і відправили показувати нам медичну частину.

Я не звернула уваги на це, думала це звичайний в'язень, який працює на колонію, як в будь-якому іншому місці по типу кухні, виробництва, бібліотеки, тощо. Але ж ні, нам представили його як штатного фельдшера. Чи то моя практика і досвід дались в знаки, чи то передчуття, але навіть думки про те, що це штатний співробітник не було.

З цим питанням детальніше ми ще розберемось. Але вже не тут.

З палатами та ж історія, що і з житловими кімнатами.

На фото нижче стандартний карцер. Напівпідвальне приміщення, сирість, грибок, з меблів на день стіл і стілець – це все вас очікує, якщо ви порушили режим установи.

Як виглядає виробництво можете побачити на власні очі.

Одеська виправна колонія №51 відзначилась своїм оригінальним підходом до проблем. Замість вирішення, їх просто маскують. Таргани на кухні, в кімнаті 1 з 3 лампочок робочі, договорів на виробництві не підписують, намагання видати в'язнів за співробітників – реальність сучасної виправної колонії. І це далеко не все.

Зоя Толок

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter