Культура

 • Факти і цифри про стан сфери охорони культурної спадщини в Україні
  Дарья Бадьёр

  Факти і цифри про стан сфери охорони культурної спадщини в Україні

  Минулої середи - за збігом обставин у міжнародний день пам'ятників і історичних місць - в українському парламенті відбулися слухання про стан вітчизняної пам'яткоохоронної сфери. LB.ua побував на слуханнях і зібрав невеликий конспект фактів, цифр і варіантів відповідей на запитання "що робити?"
 • Катерина Носко: "Якщо щось не є інтересом більшості, це не означає, що цього не варто робити"
  Катерина Яковленко
  LB.ua продовжує серію інтерв'ю з молодими українськими кураторами. З Катериною Носко ми поговорили про книжковий ринок, кураторську практику і про те, які перспективи нині можуть бути у галереї, яка розташована не в Києві, у Львові чи в Харкові.
 • «Українська нова хвиля»: 8 історій втечі
  Альона Пензій
  В український прокат уже вшосте вийшов альманах молодого українського кіно "Українська нова хвиля". Цього року до збірки ввійшли 8 стрічок, які були об’єднані під темою втечі. LB.ua подивився фільми альманаху і спробував розібратися, що турбує молоде українське кіно.
 • Приховані фігури: шість неочевидних фаворитів премії PinchukArtCentre
  Лізавета Герман
  Сьогодні стануть відомі імена переможців премії PinchukArtCentre, яку присуджують українським художникам віком до 35 років. Ми підібрали шістьох художників, яких можна назвати неочевидними фаворитами премії - їхні роботи не є "блокбастерами", на тлі яких роблять селфі, але вони однаково говорять про щось важливе.
 • ​5 книжок для нероб і лінюхів: знайти час для читання
  Ганна Улюра
  Мова піде про книжки грубезні і сильно непрості. Вони потребують не просто вільного часу для читання, а самого повільного читання – наближення до твору особливого типу. Ці п’ять книжок тієї терористичної уваги, якої до себе вимагають, здебільшого варті.
 • Нові обрії і суперечки з Netflix: що готує Каннський кінофестиваль
  Дарья Бадьёр
  Канни-2018 оголосили свою програму - поки що не повністю, але висновки зробити можна: фестиваль намагається відійти від звичного набору імен і розширити обрії кінематографу. Які фільми покаже головний кінофестиваль світу і про що сперечається з Netflix - у нашому огляді.
 • У позі ембріона
  Ганна Улюра
  Нестерпно-патетична анотація до «Нестримної сили води» Маркіяна Прохаська обіцяє нам дев’ять оповідей із розряду урбаністичної прози. Права анотація в одному: в книжці Прохаська – дев’ять оповідань.
 • ​Лента за лентою
  Константин Дорошенко
  У розпал політичного напруження в угорсько-українських відносинах у Музеї Людвіга в Будапешті відкрилася масштабна виставка українського актуального мистецтва "Перманентна революція", що цементує музейне визнання цього мистецтва і присутність України на європейських культурних майданчиках.
 • Всі публікації розділу