Культура

 • "Сторожова застава": український мейнстрім з людським обличчям
  Дарья Бадьёр

  "Сторожова застава": український мейнстрім з людським обличчям

  В український прокат виходить "Сторожова застава" Юрія Ковальова про підлітка, який потрапляє у часи Київської Русі, долаючи перешкоди і свої страхи заодно. LB.ua подивився фільм і констатує, що це перший великий український фільм, якому не наплювати на своїх глядачів.
 • Арт-дайджест: безпечне мистецтво і віртуальна реальність
  Ксения Билаш
  Арт-сфера все більше інтегрується в цифрові технології і все активніше реагує на породження цифрового середовища, йдучи в простір безконфліктності і комфорту. Зате віртуальна реальність демонструє нам зразки нового виміру протестного мистецтва. Про все це - в традиційному дайджесті найбільш знакових арт-подій вересня.
 • Казус "Дзідзьо": чи може український фільм заробити в прокаті
  Сергей Васильев
  Останнім часом на широких екранах із завидною регулярністю з'являються українські фільми - «Червоний», «Рівень чорного», «Ізі», «Припутні», «Dzidzio Контрабас». З них тільки останній заявив про те, що окупився в прокаті, зібравши 20 млн грн. LB.ua розбирається, що потрібно українському фільму, щоб бути успішним у вітчизняному кінопрокаті.
 • ​Театральний конкурс Taking the Stage: про війни зовнішні та внутрішні
  Анастасия Гайшенец
  Taking the Stage починався як конкурс на постановку «сучасної» британської драми для «молодих» режисерів і еволюціонував у шоу-кейс можливостей українського театру, естетичних прийомів і тем, до яких звертаються сучасні театральні режисери.
 • «Не відпускай мене». Уривок
  Кадзуо Ішіґуро
  5 жовтня, стало відомо ім'я цьогорічного лауреата Нобелівської премії з літератури. Ним став британський письменник японського походження Кадзуо Ішіґуро, відомий романами "Залишки дня" та "Не відпускай мене". LB.ua публікує фрагмент з єдиного поки що роману, перекладеного українською.
 • Архітектурний гід Києвом: епоха великих стилів
  Катерина Липа
  У Києві, як і у більшості європейських столиць, різностильові будівлі перемішалися, творячи дивовижну й унікальну тканину міста. Тож погляньмо, що і де у нас є, щоб не заблукати у тисячолітній історії.
 • ​Нобелівка для Кадзуо Ішіґуро: минулорічний батіг, цьогорічний пряник
  Ганна Улюра
  Нобелівку отримала не глибока психологічна проза, в яку прошиті як спроби читання формули масової культури і красивості високої. Її отримала глибока психологічна проза, яка апріорі не передбачає такої прошивки.
 • "Той, що біжить по лезу 2049": ностальгічна подорож
  Дарья Бадьёр
  В український прокат виходить науково-фантастичний нео-нуар Дені Вільнева - продовження легендарного "Того, що біжить по лезу", дія якого відбувається в 2049 році, що вже не здається настільки далеким. LB.ua подивився фільм і без спойлерів розмірковує про те, чим відрізняється сиквел від оригіналу.
 • Всі публікації розділу