Культура

 • Берлінале-2018: "Острів собак", бібліофіли і параноя
  Дарья Бадьёр

  Берлінале-2018: "Острів собак", бібліофіли і параноя

  У Берліні стартував 68-й кінофестиваль. Вже через кілька днів тут відбудеться прем'єра української картини, а ми наразі розповімо про те, що встигли подивитися анімацію "Острів собак" Веса Андерсона, польський дебют про сім'ю і параною та перший в історії парагвайський фільм, що бореться за "Золотого ведмедя".
 • Хепі-енд в очах глядача
  Сергей Ксаверов

  Хепі-енд в очах глядача

  У прокат виходить "Хепі-енд" Міхаеля Ханеке - один із тих фільмів, до чиїх оптимістичних назв слід ставитися з особливою обережністю. Австрійський режисер препарує не тільки європейське суспільство в особі родини головної героїні, а й витоки насильства і його трансляцію в медіа.
 • Берлінале-2018: кому і за що дали призи
  Дарья Бадьёр
  Дебют румунського режисера Адіни Пинтилие "Не чіпай мене" може стати найсуперечливішим переможцем Берлінале – рішення журі на чолі з Томом Тиквером вже розкололо пресу. LB.ua розповідає про призерів основного конкурсу і про тих, кому призів не дісталося зовсім.
 • "Три сили": Якщо поталанило народитися нігерійцем
  Ганна Улюра
  Нон-фікшн бестселер «Три сили» Емі Чуа і Джеда Рубенфелда – вправа на критичне читання про те, чому одні соціальні групи успішні, а інші – ні, і про те, чи впливають на наші стратегії успіху наші раса, гендер, вік, соціальне і класове походження.
 • "Моє зрадливе світло": опера мізантропа
  Любовь Морозова
  22 лютого в Національній опері – українська прем'єра абсолютного шедевра сучасності, опери «Моє зрадливе світло» живого італійського класика Сальваторе Шарріно. LB.ua пропонує вам гід по ній і вперше публікує український переклад лібрето.
 • Берлінале-2018: Жінки у фокусі
  Дарья Бадьёр
  Одна з основних тем на цьогорічному Берлінале - жінки в кіно, в кадрі і за кадром. За останні два дні на фестивалі показали як мінімум три картини з історіями про труднощі материнства, буття актрисою і життя Астрід Ліндгрен до того, як її прославила "Пеппі Довгапанчоха".
 • Євген Нищук: "В Європі дуже адекватно сприймають ситуацію, коли перша леді опікується культурою"
  Дарья Бадьёр, Соня Кошкина
  "Ніхто не дасть збрехати: Міністерство культури не займається концертиками", – каже Євген Нищук, захищаючи своє міністерство від критики. LB.ua поговорив з міністром про кадрову політику, розділення бюджету на українське кіно і другий термін Петра Порошенка.
 • Ольга Сагайдак: "Перш ніж руйнувати стереотипи, треба переконатися, що вони є"
  Оксана Мамченкова
  Від 2014-го року Ольга Сагайдак разом із командою проводить великі мультидисциплінарні форуми. Їхня мета – познайомити між собою культури різних регіонів України. Ми поговорили про набутий під час попередніх форумів досвід та про взаємини культури із державою та бізнесом.
 • Виставка фейкового авангарду в Генті: до чого тут Харків
  Ксения Билаш
  У розслідування гучного скандалу навколо Гентської виставки фейкового авангарду зробив свій внесок Харківський художній музей. Його каталог 20-річної давності спробували використати як доказ автентичності двох картин. LB.ua розбирався, де підробка, а де оригінал у цій історії.
 • Всі публікації розділу