Культура

 • "Стрімголов": око бурі
  Сергей Ксаверов

  "Стрімголов": око бурі

  "Стрімголов" Марини Степанської - не той фільм, який допомагає в повсякденному житті. Він не гладить по голові і не говорить, що все буде добре. Він не пропонує виходу з лімба українського життя, і не повинен цього робити.
 • П’ять зірок: книжки, які треба прочитати
  Ганна Улюра

  П’ять зірок: книжки, які треба прочитати

  Попри бум перекладної літератури, українські переклади визначної прози (визначної – у світових масштабах) запізнюються на десятки років. LB.ua оглядає «програмні» романи, які давно уже треба було прочитати і які щойно вийшли в українському перекладі.
 • ​«Дідона та Еней»: арсенал барокової опери
  Тарас Шумейко
  На початку листопада в Мистецькому Арсеналі відбувся показ барокової опери "Дідона та Еней" (режисерка – Тамара Трунова). Автентична та зразкова постановка, але з власним режисерським прочитанням, докладніше про яке – в тексті LB.ua.
 • ​Нагота Романа Михайлова
  Даниил Панимаш
  У київській галереї "Лавра" проходить виставка робіт харківського художника Романа Михайлова "Страх" (куратор - Костянтин Дорошенко). У проекті Михайлова відображені травмуючі відчуття, які з відверто особистих перетворюються в загальнолюдські.
 • ​Бойкот «Мистецького Арсеналу»: хроніки протистояння
  Анастасия Платонова
  Влітку 2013 року колишній директор "Мистецького Арсеналу" Наталія Заболотна замалювала мурал Володимира Кузнєцова "Коліївщина. Страшний суд" перед приїздом Віктора Януковича. Тоді ж почався бойкот інституції з боку деяких художників. Через 4 роки, після зміни керівництва Арсеналу, художники продовжують протест. LB.ua розбирався, у чому суть нинішнього бойкоту.
 • Настає час “Темних ночей”: гід кінофестивалем у Таллінні
  Олег Батурин
  17 листопада стартує 21-й кінофестиваль у Таллінні "Темні ночі" – престижна подія класу "А", на якій цьогоріч покажуть 5 повнометражних українських фільмів. LB.ua представляє невеликий гід фестивалем.
 • Харківський художній: мавзолей проти музею
  Вікторія Бавикіна
  Широко відомий у харківському культурному середовищі своєю консервативністю, неодноразовими актами цензури й одіозним директором Харківський художній музей уперше був змушений вибирати керівника на конкурсних засадах.
 • Арт-дайджест: Павленський у Парижі, Київська бієнале і золота клітка Ай Вейвея
  Ксения Билаш
  Дайджест сучасного мистецтва за жовтень: Петро Павленський підпалив банк у Франції, в Києві відкрилася бієнале, в лондонському Tate Modern - виставка Іллі та Емілії Кабакових, у Нью-Йорку - 300 об'єктів Ай Вейвея.
 • Desant.ua/Десант.ua: війна зі стереотипами та мистецтво провокації
  Анастасия Гайшенец
  На початку листопада у Варшаві відбувся перший у Польщі перегляд критичних театральних проектів з України. В умовах ускладнення стосунків між нашими державами і згортання ліберального мистецтва в Польщі, такий проект є надважливим – LB.ua пояснює, чому.
 • Всі публікації розділу