Культура

 • Оркестр святого Миколая з Любліна: 30 років з українським фольклором
  Роман Кабачій

  Оркестр святого Миколая з Любліна: 30 років з українським фольклором

  Фолк-гурт «Оркестр святого Миколая» з польського Любліна є у себе на батьківщині культовим: вже 30 років він задає тренди у розвитку фолк- і фольклорного руху в країні. Початки музичної кар’єри гурту були пов’язані з українським мелосом. LB.ua поговорив із засновником гурту Богданом Брахою.
 • Антоній Баришевський: «В сучасній музиці сьогодні є все і може бути будь-що»
  Олеся Найдюк
  Сьогодні український піаніст Антоній Баришевський зіграє концерт української музики в Лісабоні, а 26 червня – на закритті сезону в Національній філармонії України. Напередодні цих концертів піаніст поділився своїми роздумами про сучасну музику, класичні «шлягери» і задоволення від гри.
 • В ім’я адреналіну: книжки з «загостренням сюжету»
  Ганна Улюра
  Книжки, які змістовно і жанрово скеровані на те, щоб читачу стало зле. Книжки, як мусять нас злякати (і бажано не тим, що погано написані). LB.ua розказує про шість книжок, створених для того, щоб читачу-сміливцю понервувати всмак.
 • Олена Чередниченко
  Станіслав Мойсеєв був художнім керівником Національного театру ім. Івана Франка, а нині працює як незалежний постановник. Серед його недавніх проектів - постановка п'єси литовського драматурга Маріуса Івашкевичуса "Масара" про війну на Донбасі на сцені краківського "Старого театру". LB.ua поговорив з режисером про виставу, сприйняття війни і відмінності роботи з польськими та українськими акторами.
 • Українські оперні зірки: гід для концерту на Софійській площі
  LB.ua
  Уже зовсім скоро на Софійській площі в Києві відбудеться концерт українських зірок світової опери, де Ольга Безсмертна, Зоряна Кушплер, Віталій Білий, Людмила Монастирська і Маріан Талаба виконають оперні хіти. Спільно з Національною оперою України LB.ua підібрав найкращі відео з виступами учасників концерту.
 • Володимир Шейко: «Український інститут представлятиме інтереси і цінності сучасної української політичної нації»
  Анастасия Платонова
  Напередодні вступу нового директора Українського інституту на посаду LB.ua розпитав його про стратегію розвитку інституції, плани на перший рік роботи, а також ключові виклики, що чекають на інститут.
 • Гурт Dz’ob: Перелітні птахи
  Любовь Морозова
  Дніпровський гурт «Dz'ob» весь час «між», він не потрапляє у стилі, формати і комерційні тренди. Але географія його виступів тільки розширюється, а інтенсивність посилюється, і гурт, здається, сам створює і розширює свою нішу, якої до них ще взагалі не існувало.
 • Український короткий метр на "Молодості": ренесанс скасовується
  Дарья Бадьёр
  На початку 2018 року стало звично говорити про "ренесанс українського кіно", який нібито відбувся в році 2017-му - навіть самі кінематографісти, здається, повірили, що причетні до процесів величніших, ніж звичайні хвороби росту. Національний конкурс кінофестивалю "Молодість" дає зрозуміти, що "ренесанс" було оголошено завчасно.
 • Всі публікації розділу