Культура

 • «Горіла хата» хору Верьовки: відлуння сталінської епохи
  Любовь Морозова

  «Горіла хата» хору Верьовки: відлуння сталінської епохи

  У «Кварталі 95» хор Верьовки заспівав народну пісню «Горіла сосна» зі зміненим текстом, висміявши підпал будинку ексголови НБУ Валерії Гонтаревої. Хор має немаленьке фінансування з держбюджету і завжди працював як ідеологічний інструмент.
 • «Іван і Феба»: Сховався, називається
  Ганна Улюра

  «Іван і Феба»: Сховався, називається

  «Іван і Феба» – це глибокий і психологічно точний роман про Революцію на граніті, який ми нарешті дочекалися. Це не документ, це саме роман. І в тім його сила: в точній роботі уяви і розділеного спогаду. Колективна пам'ять озброює, розділений спогад обеззброює.
 • Ірина Подоляк: «Я хочу, щоб культура в цьому міністерстві попрощалась з Радянським Союзом»
  Дарія Бадьйор

  Ірина Подоляк: «Я хочу, щоб культура в цьому міністерстві попрощалась з Радянським Союзом»

  Колишня народна депутатка Ірина Подоляк стала частиною команди Володимира Бородянського в об'єднаному міністерстві культури, молоді та спорту. LB.ua зустрівся з Іриною, поговорив про те, як відбулось призначення її на посаду заступниці міністра та які пріорітети бачить перед собою нове міністерство.
 • У країні нерозв’язних розбіжностей: 50 років фільму «Безтурботний їздець»
  Сергей Ксаверов

  У країні нерозв’язних розбіжностей: 50 років фільму «Безтурботний їздець»

  У травні виповнилось рівно 50 років з прем’єри «Безтурботного їздця» Денніса Гоппера, одного з ключових фільмів Нового Голлівуду. LB.ua розповідає детальніше про фільм, що став яскравим маркером свого часу та дзеркалом, в яке подальші епохи дивилися не завжди охоче.
 • А тепер дивись: що покажуть на третьому «Київському тижні критики»
  Алекс Малишенко

  А тепер дивись: що покажуть на третьому «Київському тижні критики»

  Осінь — час дивитися кіно. Цей павлівський рефлекс у кіноманів виробив МКФ «Молодість», який понад сорок років проходив у жовтні-листопаді. Колишні дати проведення «Молодості» зайняв «Київський тиждень критики». LB.ua пропонує гід фестивалем.
 • Борис Філоненко: «Харків - пористе місто»
  Ксения Билаш, Дарія Бадьйор
  Харківська бієнале молодого мистецтва набрала обертів. Щоб поглянути зсередини на складну кураторську кухню цього проєкту, LB.ua поговорив з Борисом Філоненком - арткритиком і одним із кураторів бієнале.
 • Виставка Exodus у Києві: пошук виходів системних та персональних
  Константин Дорошенко

  Виставка Exodus у Києві: пошук виходів системних та персональних

  У Музеї історії Києва демонструється виставка «Exodus. Biruchiy 019. Montenegro» – частина міжнародного мистецького проєкту, що 2019 року об’єднав митців із різних країн Європи на двох резиденціях. LB.ua публікує текст куратора. 
 • Всі публікації розділу