Культура

 • Київські рейви: острівці свободи і точки на музичній карті світу
  Екатерина Вишнева
  Як би скептично ні висловлювалися про фразу "Київ - це другий Берлін" в контексті клубного життя і рейв-руху, про київські тусовки говорять все частіше, в тому числі в європейських ЗМІ, ставлячи київську електронну сцену на музичну карту світу.
 • Це не гід: шість фільмів фестивалю Docudays UA
  Сергей Ксаверов

  Це не гід: шість фільмів фестивалю Docudays UA

  У Києві 16-й раз пройде фестиваль Docudays UA. Сам себе він називає "фестивалем документального кіно про права людини", але насправді це щорічна перевірка соціального і культурного організму глядача. LB.ua вибрав шість фільмів, які не можна пропустити.
 • Вадим Ільков: "Було б круто зняти документальне кіно без розмов"
  Марина Степанская, Дарья Бадьёр
  25-й випуск спецпроекту LB.ua "Шорт-ліст" - розмова з режисером-документалістом і оператором Вадимом Ільковим і онлайн-прем'єра його фільму "Вальс Алчевськ", де зафіксовано не тільки проект "роздІловІ" із Сергієм Жаданом, а й розлом, який відбувся з початком війни на Донбасі.
 • Юрій Різоль: Батько одного разу сказав: «Мені не хочеться бути в компанії пройдисвітів і кар'єристів»
  Роман Юсипей
  В 2019 виповнюється 100 років від дня народження Миколи Різоля - патріарха українського баяна, свідка епохи, виконавця, педагога, аранжувальника, значною мірою завдяки якому баян прийшов майже в кожну сім'ю і на філармонічну сцену. LB.ua публікує інтерв'ю з сином знаменитого музиканта Юрієм Різолем.
 • Джордан Пітерсон: Антидот до розгубленості від ліволіберальної ідеології
  Павел Богачевский
  Книга Джордана Пітерсона "12 правил для життя: Протиотрута від хаосу" - це вступ в ідеї і критику радикальних версій західного лібералізму. Ця стаття - відповідь на критику теорій Пітерсона, що вийшла на LB.ua.
 • Ексгумація соцреалізму
  Константин Дорошенко

  Ексгумація соцреалізму

  Виставка «Ексгумація. Соцреалізм із зібрання Одеського художнього музею» продемонструвала, що в мистецтві не може бути однозначно поганого чи хорошого стилю. І що «декомунізація» проводиться більшовицькими методами замість музеєфікації, аналізу та сучасного коментаря.
 • Всі публікації розділу