Культура

 • Що дивитися на фестивалі іспанського кіно
  LB.ua
  Із завершенням Docudays UA фестивальний марафон не закінчується: 30 березня в кінотеатрі "Київ" стартує фестиваль іспанського кіно CineFiesta, на якому покажуть 5 повнометражних і 25 короткометражних фільмів з Іспанії. LB.ua пропонує короткий гід по кіноогляду.
 • Алексія Муіньос Руїс: «Режисерки мають менше шансів заробити на кіно, ніж режисери»
  Евгения Олейник
  Цьогоріч на Docudays UA, як і на інших світових кінематографічних платформах, піднімалось питання про жіночий погляд у кіно та справедливість розподілення коштів на фінансування проектів. LB.ua поговорив з режисеркою та заступницею директорки Європейської жіночої аудіовізуальної мережі про те, навіщо потрібні «жіночі» позначки на кіносайтах, й чому жінкам потрібно перестати перепрошувати.
 • Docudays UA: Земні форми життя
  Дарья Бадьёр
  У фільмах, представлених у різних програмах Докудейс, заримувалися сюжети про життя на Землі, яке набуває різних форм - від слизоподібної цвілі до мешканців льодовиків у горах Тянь-Шань. LB.ua пропонує перший щоденник фестивалю.
 • ​В кленовому сиропі: перекладна канадська література
  Ганна Улюра
  Канадська література презентується як конструкт: вона є незчленованою сумою «регіональних» літератур і світоглядів. LB.ua пропонує огляд найцікавішого з останніх українських перекладів канадської літератури.
 • ​В очікуванні Чужого
  Дарья Бадьёр
  На українські екрани вийшов перший із двох фільмів про чужих у космосі в цьому році: перевірити, як почувається Рідлі Скотт у власноруч створеному всесвіті, ми зможемо тільки в травні, а поки що задовольняємося ерзацом - фільмом Деніела Еспіноси "Життя".
 • Діагностика реформ: чотири менеджери про системні помилки в українській культурі
  Анастасия Платонова
  Ми поговорили з Іриною Вікирчак, Ольгою Жук, Іваном Козленком і Василем Рожком - людьми з досвідом роботи в державному секторі, щоб розібратися, де відбувається системний збій в українській культурі і що потрібно зробити, аби реформувати її просто сьогодні.
 • Богдан Тихолоз: "Не треба звужувати українську культуру до трьох облич: Шевченка, Франка і Лесі Українки"
  Євгенія Нестерович
  Львівський музей Івана Франка отримав нового директора - відомого франкознавця, автора багатьох книг і досліджень Богдана Тихолоза. Ми поговорили з ним про те, як можна зробити класику привабливою і для чого успішному досліднику обтяжливе комунальне господарство.
 • Всі публікації розділу