Культура

 • Загибель богів
  Дарья Бадьёр

  Загибель богів

  У прокаті розпочався традиційний сезон літніх блокбастерів. Marvel показують свій новий дитячий атракціон "Вартові галактики 2", а Рідлі Скотт виступає з мізантропічним номером "Чужий: Заповіт". Цікавим чином обидва фільми пов'язує одна тема: критика деміургів.
 • Мисливці за ялтинським Граалем
  Ганна Улюра
  «Гра» (The Game, 2012) британки українського походження Анни Шевченко – нічим, правду кажучи, не видатний жанровий роман, добротно скроєний за перевіреними лекалами. 200 сторінок пригодницько-детективного роману і наступні 140 сторінок – психологічного. Другий здається цікавішим.
 • Український авангард на Книжковому Арсеналі. Конспект дискусій
  Екатерина Опанасенко
  В Києві завершився 7-й літературний фестиваль "Книжковий Арсенал", на якому відбулися дві дискусії про український авангард - в глобальному контексті та в контексті видання чотиритомного зібрання творів Михайля Семенка. LB.ua пропонує конспект цих дискусій.
 • Яцек Денель: "Є люди, які просто мають потребу в чуді. Ми віримо в те, у що хочемо вірити"
  Алла Костовська
  Друком вийшов український переклад роману "Матінка Макрина" відомого польського автора Яцека Денеля. LB.ua поговорив з письменником про постать Макрини Мечиславської, психологію чуда і ситуацію з перекладами літератури в Польщі.
 • Олександр Балагура: "Важливо, коли кіно не бреше"
  Анна Кулик
  Олександр Балагура - відомий український документаліст - нещодавно брав участь у роботі журі на фестивалі в Памплоні (Іспанія). LB.ua поговорив з режисером і представляє інтерв'ю у вигляді окремих реплік кінематографіста про "непотрібні зображення", мову кіно і нові проекти.
 • «Як музика стала вільною. Цифрова революція та перемога піратства». Уривок
  Стівен Вітт
  LB.ua публікує уривок книжки американського журналіста Стівена Вітта "Як музика стала вільною: цифрова революція та перемога піратства", переклад якої видав "Наш формат" і яка буде презентована на Книжковому Арсеналі.
 • Пам'ятка для Педро: 10 (без)пам'ятних канських перемог
  Сергей Ксаверов
  Напередодні відкриття 70-го Каннського кінофестивалю LB.ua згадує десять знакових «Золотих пальмових гілок», половину з яких присудили невдало, а половину – фільмам, які зробили помітний вплив на кінематограф.
 • Ідеальний «інший»: як західне кіно бачить Східну Європу
  Евгения Олейник
  LB.ua подивився серію нового сезону «Фарго», яку озвучила «Дахабраха», й міркує, чому західна політкоректність байдужа до стереотипів про «росіян» в американських фільмах.
 • Всі публікації розділу