Культура

 • Дві прем'єри: "Охоронець кілера" і "Вітряна річка"
  Дарья Бадьёр

  Дві прем'єри: "Охоронець кілера" і "Вітряна річка"

  Репертуар кінотеатрів в останні тижні літа радує жанровим розмаїттям. Минулого тижня вийшли одноразовий комедійний бойовик "Охоронець кілера" і режисерська робота сценариста "Сікаріо" Тейлора Шерідана, трилер "Вітряна річка".
 • ​«Енеїда» Котляревського: не знайшов для своїх ідеалів серйозну форму
  Ганна Улюра
  Автор зробив те, що хотів – переписав античну поему і розважив іронічного читача. Автор зробив більше, ніж хотів – започаткував літературу українською мовою. Автор не хотів узагалі, але зробив – визначив ідентифікаційні ґратки модерного проекту під умовною назвою «українець». Що ж той автор насправді наробив? 175 років пішло на пошук прийнятної відповіді.
 • Чим зараз живе і що робить Міністерство культури. Інтерв'ю зі Світланою Фоменко
  Дарья Бадьёр
  Світлана Фоменко – перший заступник міністра культури Євгена Нищука та, як свідчать гравці культурного поля, один із рушіїв реформ у Мінкульті. Ми поговорили з пані Фоменко про співпрацю з ЮНЕСКО, збереження спадщини, реституцію, проект Українського інституту, який має популяризувати нашу державу в світі, приватизацію держпідприємств і скандальні забудови.
 • Фестиваль молодих художників: знайти точки дотику
  Анастасия Платонова
  Восени в Мистецькому Арсеналі відкриється виставка учасників першого конкурсу молодих художників, організованого Міністерством культури. Ми поговорили з кураторами проекту Лізаветою Герман, Марією Ланько і Катериною Філюк про прозорі правила гри та інституційної відповідальності.
 • «Танжер»: Полювання у заповіднику
  Ганна Улюра
  «Ви у заповіднику невтручання», – повідомлять нам в епіграфі дебютного роману Йвана Козленка, прислуговуючись віршами Вільяма Барроуза про Танжер. «Танжер» Козленка – це уже символ: йдеться автору насправді про Одесу.
 • "Темна вежа": Нова надія
  Дарья Бадьёр
  В українському прокаті - довгоочікувана екранізація "Темної вежі" Стівена Кінга, яка помітно вибивається із сонму літніх блокбастерів цього року. У рік, коли "Чудо-жінка", "Війна за планету мавп" або "Дюнкерк" розсовують можливості кіноатракціонів, фільм Ніколая Арселя не пропонує глядачеві нічого цікавого.
 • Свій Моцарт: гід фестивалем класичної музики LvivMozArt
  Любовь Морозова
  Завдяки наполегливості найвідомішої української жінки-диригентки Оксани Линів у Львові з'явився новий фестиваль - LvivMozArt. Історія про те, що син Моцарта Франц-Ксавер-Вольфганг жив і творив у Львові, упакована у 8 днів прекрасної програми. LB.ua пропонує гід фестивалем.
 • Арт-дайджест: Папа Римський і мистецтво, український Енгельс у Манчестері і екологічна трієнале
  Ксения Билаш
  Липень - традиційно найспокійніший місяць в арт-світі. Музеї та галереї відпочивають від презентацій, а масштабні міжнародні проекти збираються із силами для осені. Проте в мистецтва немає канікул і мертвих сезонів.
 • Всі публікації розділу