Культура

 • Богдан Тихолоз: "Не треба звужувати українську культуру до трьох облич: Шевченка, Франка і Лесі Українки"
  Євгенія Нестерович
  Львівський музей Івана Франка отримав нового директора - відомого франкознавця, автора багатьох книг і досліджень Богдана Тихолоза. Ми поговорили з ним про те, як можна зробити класику привабливою і для чого успішному досліднику обтяжливе комунальне господарство.
 • «Прощавай, герою!». Гід національним конкурсом Docudays UA
  Альона Пензій
  Вони тихо йдуть, виїжджають за кордон, намагаються знайти шлях до примирення. Поняття героя і протагоніста взяті під сумнів. LB.ua пропонує огляд 13-х українських фільмів-конкурсантів кінофестивалю Docudays UA.
 • Діаманти – це назавжди
  Ганна Улюра
  Рашель Берґстін, авторка науково-популярного культурологічного дослідження «Блиск і полум’я: Біографія діамантів», відкриває всі свої карти уже у назві книжки. Історію речей вона розказує як історії людей, з тією річчю пов’язаних. Ні, це навіть не антропоморфізація, «олюднення» речі, це виявлення самої антропосутності «неістоти».
 • "Інфоголік": Погані новини
  Дарья Бадьёр
  В українському прокаті - перший фільм 2017-го, який може претендувати на звання "народного хіта". Українські кінематографісти освоюють касові жанри, і "Інфоголік" Валентина Шпакова та Владислава Климчука - це комедія. LB.ua, втім, не побачив у фільмі нічого смішного.
 • "ДПЮ": війна за п'ять простих уроків
  Евгения Олейник
  У Києві показали виставу «ДПЮ» за розповідями учасників військових дій на сході України, де двоє ветеранів виходять на сцену як актори. LB.ua побував на прем'єрі і розмірковує про те, як говорити про страх і сором, пов'язані з війною.
 • Музична консервація: як працюють національні оркестри і колективи
  Любовь Морозова
  На балансі Міністерства культури перебуває 12 національних музичних колективів. У 2017 році вони в загалом отримають 414 580 000 грн. Наскільки ефективно витрачаються ці гроші - спробуємо розібратися в кожному конкретному випадку.
 • 8 березня: "свято весни" vs боротьба за права жінок
  Світлана Осіпчук
  У цьому році 8 березня може востаннє стати державним вихідним - згідно з новим проектом календаря, запропонованим Інститутом національної пам'яті. Імовірність його скасування активізувала дискусії про суть свята і його зв'язок з жіночим рухом.
 • Всі публікації розділу