Суспільство

 • "Поїзд розвернули на повній швидкості". Лариса Самсонова про інклюзивність в освіті
  Маргарита Тулуп

  "Поїзд розвернули на повній швидкості". Лариса Самсонова про інклюзивність в освіті

  Діти з інвалідністю вчитимуться у загальноосвітніх навчальних закладах за допомогою асистентів. Для тих, хто має комплексні порушення розвитку, відкриють навчально-реабілітаційні центри. Медична комісія зникне, відкриються інклюзивно-ресурсні центри. Як освіта ставатиме інклюзивною - в інтерв'ю з директором новоствореного директорату МОН Ларисою Самсоновою. 
 • Автокефалія та її український випадок
  Архимандрит Кирилл Говорун
  Україна через автокефалію намагається вийти з обрію імперії. А неорадянська неоімперія блокує українську автокефалію для свого збереження і розвитку.
 • Вічні в'язні
  Семен Глузман
  У таборі ВС 389-36 у Пермській області кішок було багато. Вони там перебували в довічному ув'язненні. На відміну від нас, політичних в'язнів, які мали шанс вийти на волю. Кішки були вічними в'язнями КДБ і радянського правосуддя.
 • Смутні спогади про людину, якої вже немає
  Семен Глузман
  Ми познайомилися в дивні роки кінця СРСР. Я був в Америці на якомусь психіатричному конгресі, мої колеги і друзі запропонували мені два дні поспілкуватися в Гарварді з радянологами і з дисидентами-емігрантами з СРСР.
 • Мамо, я - лідер
  Анастасія Іванців
  Українська академія лідерства - це безкоштовна програма неформальної освіти, ідеальними кандидатами для якої є випускники шкіл, але податися може будь-хто віком від 16 до 18 років. Десять місяців студенти живуть в гуртожитках окремо від батьків, слухають лекції експертів з різних сфер, подорожують та займаються волонтерством у місцевих громадах.
 • «Найбільша помилка в інтернет-безпеці – це постулат «я нікому не потрібен»
  Тереза Лащук
  В березні стало відомо про витік особистих даних 87 мільйонів користувачів Facebook. Ці дані отримала компанія Cambridge Analytica. Скандал актуалізував проблему захисту персональних даних у соціальних мережах. Про це LB.ua поговорив з експертом з інтернет-безпеки Дмитром Снопченком.
 • ​Розстріли на Інститутській: суд допитує родичів героя Небесної сотні Олексія Братушки
  Катерина Серко
  "На сьогодні ми встановили, що в Олексія Сергійовича не було зброї. На відео ми бачимо, що абсолютно жодної загрози для співробітників правоохоронних органів він не становив, а фактично навіть був повернутий до них спиною".
 • Борис Бабін: "На адмінмежі з Кримом діють організовані злочинні угруповання"
  Андрій Яніцький
  З серпня 2017 року Борис Бабін — постійний представник Президента України у Криму, чий офіс знаходиться у Херсоні. Чим займається представництво зараз, які в нього відносини з іншими державними органами та чи готують там деокупацію півострова?
 • Всі публікації розділу