Суспільство

 • Смиренність у незнанні
  Семен Глузман

  Смиренність у незнанні

  Мешкаючи в Києві, далеко від бунтівного по суботах Парижа, вдивляюся в обличчя так званих «жовтих жилетів». У обличчя, по суті, дуже самотніх людей, які шукають самореалізації з такими самими суботніми бунтарями.
 • Шведська школа: всі вільні
  Елена Струк

  Шведська школа: всі вільні

  "Хлопчики взяли сміттєвий пакет, набрали в нього води, зав'язали мотузкою і дуже акуратно засунули в нішу під стелею, а мотузочку залишили висіти зовні. За цей «винахід» мої хулігани отримали вищий бал з техніки". Історія українки Марини Михацької, яка стала вчителькою в Швеції.
 • Над освітою. Розмова з Сергієм Квітом
  Наталія Шимків

  Над освітою. Розмова з Сергієм Квітом

  Наприкінці 2018 року Кабмін затвердив склад Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти. Його головним завданням є акредитація освітніх програм - університети, які не отримають акредитацію, будуть закриті. У січні цього року керівником агенції став Сергій Квіт. Про те, як НАЗЯВО збирається реформувати українські університети, читайте в його інтерв’ю з LB.ua.  
 • Відчайдушні багатії. Як в елітних університетах США викрили корупцію і до чого тут Україна
  Анастасія Іванців

  Відчайдушні багатії. Як в елітних університетах США викрили корупцію і до чого тут Україна

  Міністерство юстиції США висунуло обвинувачення 50 особам за участь у багатомільйонній корупційній схемі вступу у престижні університети, такі як Єль, Джорджтаун, Стенфорд та інші. Серед звинувачених - бізнесмени і голлівудські зірки, а також організатори схеми та спільники. Їм усім загрожує до 20 років в'язниці за хабарництво. 
 • Обираючи зло
  Семен Глузман

  Обираючи зло

  Українська держава намагається приручити своїх громадян, побоюючись притаманного українцям непослуху. У той самий час через зосередженість української держави не на діалозі з громадянами, а на крадіжці, ми ставимося до своєї влади або підозріло, або відверто погано.
 • Декомпресія: мистецтво повернення з війни
  Олена Максименко

  Декомпресія: мистецтво повернення з війни

  Українські бійці опанували навички поводження зі зброєю, надання першої допомоги та безліч інших корисних умінь. А от майстерність повертатися до мирного життя як компетенцію професійного воїна ще належить освоїти. Програм, що мають полегшувати «больовий поріг» між фронтом і тилом, існує безліч, проте це все здебільшого поодинокі ініціативи.
 • Всі публікації розділу