Суспільство

 • Наука проти раку
  Маргарита Тулуп

  Наука проти раку

  У 2018 році Нобелівську премію з медицини дали розробникам препаратів, які заважають пухлинним клітинам чинити опір імунітету. Як сучасна наука навчилася продовжувати життя онкохворим. І чому досі універсального способу боротьби з раком немає, - в тексті LB.ua.
 • Трагедія в Керчі: хто і чому відкрив стрілянину в коледжі
  Алина Волкова
  Щонайменше 20 людей загинули і 50 постраждали від вибуху і стрілянини в Керченському політехнічному коледжі 17 жовтня. Більшість загиблих - студенти, чимало зараз у тяжкому стані. У Керчі оголошено режим надзвичайної ситуації. У місто прибула група слідчих ФСБ і Росгвардії Росії.
 • Плагіат б'є по науці – чи є кому відповісти?
  Надія Швадчак
  "Треба визнати, по-перше, що плагіат – це рак, який роз’їдає українську науку, зокрема гуманітарну. По-друге, він поширений. По-третє, плагіат сприймається як щось звичне". Історія про те, як різні структури відреагували на знайдений в роботі свого співробітника плагіат.
 • Навіщо мені потрібен томос. Погляд парафіянки УПЦ МП
  Леся Падалка
  Прийнято вважати, що томос про автокефалію потрібен Порошенкові і патріарху Філарету. Але насправді найбільше потрібен він мені - пересічному парафіянинові Української православної церкви Московського патріархату. І я поясню, чому.
 • Пам'яті Степана Сороки
  Семен Глузман
  Наступного дня Степана забрали прямо з заводського цеху. Упродовж десяти днів його допитували особисто голова українського КДБ і прокурор України. В результаті зрозуміли: Степан базіка і сперечальник, абсолютно нешкідлива людина. Але ... Хрущову вже було повідомлено про запобігання терористичному замаху на нього і арешт терориста-одинака.
 • Подвійний паспорт
  Вікторія Матола
  Повноважень перевіряти наявність в того чи іншого громадянина другого громадянства в Україні не має жоден орган. За словами співрозмовника LB.ua в міграційній службі, іноземні країни не поспішають розголошувати інформацію про своїх громадян. Навіть на запити офіційних органів України. Винятки можуть становити лише обміни даними в рамках міжнародних розслідувань…
 • Усім, крім вас. За що викладачі університетів ображені на Кабмін
  Наталія Шимків
  Цього року Кабмін збільшив ставку заробітної плати педагогічним працівникам на 10%. Проте підвищення передбачене лише для вчителів, працівників дошкільної, позашкільної та профтехнічної освіти. Таким чином викладачі ВНЗ виявилися єдиними, чиї зарплати не збільшилися.
 • Вибухи на складах зі зброєю. Черга дійшла до Ічні
  Віра Курико, Чернігів
  «То «бабах», то зарево. О 5-й вимкнули світло, хата трясеться, вибухи – страшні, вуха закладало. Зараз в Ніжині й не знаю, що робити. Нас погодували й трохи заспокоїли. Але в мене істерика».
 • Всі публікації розділу