Суспільство

 • Змусити побачити
  Маргарита Тулуп

  Змусити побачити

  Сьогодні після роботи вони повернуться додому до своїх дітей. Відчинять двері своїм ключем, перевзуються в улюблені капці, пошарпають улюблену собаку, підсмажать яєчню і сядуть дивитися телевізор. Усе це ніколи більше не зможуть зробити 700 жінок Святошинського психоневрологічного інтернату. Тому що ніхто не захотів розгледіти їх за стінами: "порушень не знайдено".
 • "Я не хочу закінчувати голодування смертю"
  Евгения Андреюк
  Сьогодні 45-й день добровільного голодування Олени Самойленко на знак солідарності з політичним в'язнем Олегом Сенцовим. Уже понад місяць Лена п'є лише воду. В інтерв'ю ми докладно обговорили, як почувається людина під час голодування, навіщо голодувати на свободі й у в'язниці, і що ще потрібно робити для звільнення політичних в'язнів.
 • Зоя Максимова: "Догляд за близькими - боротьба зі страхом власної смерті"
  Маргарита Тулуп
  Зоя Максимова 10 років працює в хоспісі 2-ї клінічної лікарні Києва, куди вона потрапила відразу після університету. Зараз вона в декреті, але приїжджає у відділення до своїх пацієнтів і консультує нових удома. З Зоєю просто: вона постійно посміхається і розповідає історії. Багато хто міг би боятися знайомства з паліативним лікарем, але достатньо одного разу…
 • Як Сєвєродонецьк втратив свій Льодовий палац
  Тетяна Вергун
  Льодовий палац спорту, завдяки якому Сєвєродонецьк "прославився" двома з'їздами Партії регіонів, намагається відібрати в міста банк. Діяльність палацу спорту припинено, гуртки і секції, які раніше працювали в Льодовому, опинилися на вулиці. Про те, як таке могло статися, - в тексті LB.ua.
 • Дезінфекція історії
  Семен Глузман
  Гірку правду не можна приховувати від молоді. Дізнавшись про гіркоту життя в тоталітарній державі, вони будуть краще ставитися до свого нового України. Незважаючи на присутність у ній таких президентів, депутатів, прем'єр-міністрів.
 • Чому Об'єднана Помісна Православна церква може бути корисною для всіх православних України
  Богдан Огульчанський
  У тексті подається список поширюваних у ЗМІ аргументів, "страшилок", міфів, які опонують Помісній церкві, та логічна відповідь на них. Список узято з відвертої маніфестації депутата Вадима Новинського, новгородця за народженням, який після більш ніж 40 років свого життя на батьківщині змінив громадянство Росії на українське, і тепер виступає основним провідником…
 • Школи нашої мрії існують
  Денис Куклин
  В Україні дозволяти вільності в навчанні набагато складніше - спрацьовує фактор держави. Всі альтернативні школи, що працюють за власними програмами, змушені відправляти дітей складати контрольні й іспити в інших школах - це єдиний спосіб отримати атестат про повну загальну середню освіту. Але методи демократичної школи вже використовуються.
 • Пам'ять і музика
  Семен Глузман
  Повірте, мета мого життя - не боротьба з Порошенком і Гройсманом. Я, слабкий і самотній, не можу протистояти мільйонам своїх співвітчизників, які голосують на виборах за брехунів і циніків. Я вмію інше: пам'ятати.
 • Всі публікації розділу