Суспільство

 • Генрі Марш: "Велосипеди і евтаназія - сильні сторони цивілізованого суспільства"
  Маргарита Тулуп

  Генрі Марш: "Велосипеди і евтаназія - сильні сторони цивілізованого суспільства"

  "В Україні дуже багато лікарень і надто багато лікарів", - говорить відомий британський нейрохірург Генрі Марш. Сам він пішов у медицину в 30 років, після того як синові видалили пухлину мозку. Через кілька років Марш провів першу у світі операцію на мозку під місцевим наркозом. Свою роботу він порівнює з виробництвом стільців, а думки - з електрикою. Просто про важливе читайте в інтерв'ю LB.ua.
 • Реформа або смерть
  Виктория Герасимчук
  Уже в найближчій перспективі кожен житель України зможе скористатися медичною реформою первинно з мінімальною вигодою в 370 грн.
 • Антикорупційний суд і суддя Джон Маршалл
  Геннадій Друзенко
  "Відкритий конкурс" - то добра штука, аби добрати вправних машиністів для керування поїздом, який їде по давно прокладених рейках демократії. Водночас це малоефективний інструмент для того, щоби знайти потенційних батьків-засновників, здатних спроектувати та закласти надійні підвалини ефективних демократичних інституцій.
 • Семен Глузман
  Логіка нашої української історії, мабуть, полягає в тому, що ми приречені пережити ще одну хвилю вуличного опору діям сліпої і жадібної влади. Провокуючий момент настане раптово і непередбачувано. Революцію не можна викликати. Її прихід можна тільки прискорити.
 • Це наша земля, і нам – судити
  Олег Покальчук
  Деокупація – це лише одна з кількох опцій процесу звільненння та реінтеграції, вона має бути доповнена демократизацією, демілітаризацією, децентралізацією та повним демонтажем управлінської структури ОРДЛО.
 • 6556: Держава поліцейська
  Маргарита Тулуп
  У перший день роботи сесії комітет ВРУ з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності рекомендував проголосувати за законопроект 6556. Законопроект, по суті, пропонує наділити Національну гвардію поліцейськими функціями, передати МВС частину функцій Міноборони, дублювати завдання Нацполіції і створити альтернативну армію. Тобто йдеться про перетворення України на поліцейську державу.
 • Наука VS належний документообіг: що потрібно українському суспільству?
  Дмитрий Шабанов
  Я пропоную використовувати різні позначення статусу для типових природничників-математиків та представників культури “належного документообігу”. Наприклад, Катерина Кириленко могла б бути не доктором наук (яка ж там “наука”, не смішіть!), а “педагогічним керівником найвищого рангу” або щось таке подібне.
 • Гіркі рядки
  Семен Глузман
  Колись мені здавалося, що я переміг радянську владу. Зараз я знаю: вона залишилася. Мімікрувала, жваво заговорила спершу гнаною нею ж українською мовою. Нахабна, відверта злодійка, вона, як і раніше, панує в моїй країні.
 • Всі публікації розділу