Суспільство

 • Право на війну
  Анна Сергеєва

  Право на війну

  В українській армії - жодної жінки-генерала, бо чинні переважно старі радянські норми й домінує чоловіча традиція. Відтак жінки досі мусять доводити свою здатність воювати не гірше за чоловіків. Поруч з війною проти російських сепаратистів на Сході України йде інша війна - проти дискримінації всередині української армії.
 • Осколки пам'яті. 21 листопада. Провокація?
  Наталія Машталер
  До четвертої річниці Майдану LB.ua запускає спецпроект “Осколки пам'яті”, автором якого є режисер-документаліст Наталія Машталер. 95 днів. 95 спогадів. Спробуємо пригадати, як розгорталися події на Майдані чотири роки тому.
 • П'єса про Сізіфа
  Семен Глузман
  Яскраві події недавнього минулого повернули мене до роздумів про Сізіфа. Це ми, звичайні громадяни цієї країни несподівано для самих себе закотили на гору свій камінь. Ми перемогли. Удруге - жертовно, з кров'ю і смертю. Ми перемогли. Як нам жити далі?
 • Повернення Стуса
  Семен Глузман
  Коли-небудь мій співкамерник повернеться і в Донецьк. Де нове регіональне начальство знатиме разючу відмінність великої російської поетеси Анни Ахматової від Ріната Ахметова, який ніколи не читав її віршів.
 • Смерті від менінгіту в Україні: усе, що потрібно знати
  Маргарита Тулуп
  Із початку року від менінгококової інфекції померло три дитини. Українці не мають можливості щепитися від неї ні за які гроші. Але головне - на панікувати і бути готовим визначити небезпечні симптоми.
 • Чи дякувати лікарю Данкову
  LB.ua
  2 листопада Шевченківський районний суд Львова засудив до року тюремного ув'язнення відомого в місті акушера-гінеколога Олега Данкова за лікарську помилку, яка спричинила смерть новонародженої дівчинки. Під стіни суду прийшли інші пацієнтки Данкова, щоб підтримати лікаря і прокричати "Ганьба!" в обличчя жінці, яка втратила дитину.
 • Смуга безумства
  Семен Глузман
  Наша влада - це ми самі. Поки ми не навчимося контролювати її, вона не зміниться. Ми багато чого все ще не навчилися. Слід пам'ятати: процес навчання в школі завжди обмежений часом. Так само, як і процес навчання в школі життя.
 • LB.ua
  "За останній час в Путіна практично не залишилось друзів серед колег у світі, зокрема серед президентів інших країн. А от Туреччина досі продовжує співпрацювати з Росією. Ердоган поставив перед Путіним питання руба про звільнення двох конкретних людей. Не виконати ці вимоги Путін просто не міг - він би втратив останнього впливового партнера, чого, думаю, він боїться". LB.ua записав роздуми Ільмі Умерова із зустрічі зі студентами Таврійського університету.
 • Всі публікації розділу