Суспільство

 • Недитячі хвороби
  Маргарита Тулуп

  Недитячі хвороби

  Від 35 до 350 тисяч на місяць безстроково - ціна життя кожного пацієнта з рідкісним захворюванням. Незважаючи на рекордний 1 млрд гривень у держбюджеті і нове законодавство, далеко не всі орфанні пацієнти лікуються за державний рахунок. Часто лікування і підтримка хворих лягає на плечі сім'ї. Особливо якщо йдеться про дорослих.
 • «Команда парамедиків»
  Семен Глузман
  Хто подарував нам міністра Квіташвілі, найгіршого з міністрів охорони здоров'я Грузії? Хто подарував нам активно діючу, але погано мислячу пані Супрун, виховану в системі реалій США? Хто відповість за безрозсудні, руйнівні кадрові новації?
 • ​Премія імені доктора Танцюри
  Семен Глузман
  Щороку ми в урочистій обстановці вручаємо премію імені доктора Танцюри найкращому з нас. Не за героїзм. Девіз обох наших премій інший: "За гідну поведінку в негідній ситуації". Ми, як і наші пацієнти, живемо в недостойних умовах. Ми, лікарі і медичні сестри, працюємо в недостойних умовах.
 • Кримінальний психолог: "Будь-яка людина потенційно здатна на злочин"
  Тетяна Гончарук
  За даними Генеральної прокуратури, рівень злочинності в Україні за 2016 рік зріс у два рази. Про те, що відчувають злочинці, чому будь-яка людина може опинитися у в’язниці та яке життя чекає на неї в українських установах виконання покарань - в інтерв'ю з начальником відділу ресоціалізації засуджених Мін’юсту, експертом з кримінальної психології Віталієм Хведчуком.
 • Розділені
  ​Макс Левин
  Війна на Сході залишає по собі понівечені долі, зруйновані будинки та спустошені міста і села. І ще одне, невидиме, але відчутне – розірвані родинні зв’язки. Переселенки з Горлівки і Дебальцевого - різного віку, національності та доль, але спільне в них те, що частина їхніх родини через різні обставини залишилася «по той бік» або ж згубилася у вирі життєвих обставин. 
 • Люди – не консерви
  Маргарита Тулуп
  Катування і приниження – це не лише тоді, коли з вас вибивають покази. Це – коли не дають води, зачиняють у кімнаті у напівтемряві. Місця несвободи не завжди мають ґрати. Ними є кімната слідчого, транзитна зона аеропорту, кімната поліції в метрополітені. І краще усвідомити це до того моменту, як ви туди потрапите. 
 • Країна voroff
  Олег Покальчук
  Вугільний сепар від бурштинового або контрабасного нічим не відрізняється, але з вугільними зручніше приторговувати при цьому, нібито страшенно конфліктуючи. Є така технологія, при якій шпана ніби влаштовує сварку і ніби бійку, і поки роззяви на це з цікавістю задивляються, інші злодії лазять у них по кишенях. Мета будь-якої злодійської вистави, включаючи політику, - тільки наші гроші, іншого нічого немає.
 • Майдан. Зниклі
  Дарья Чабанова
  У результаті подій на Майдані загинуло понад сто осіб, також багато вважаються зниклими безвісти. Більшість із них вдалося знайти незабаром. Зараз у списках волонтерів усе ще значаться імена 45 зниклих. Нацполіція ж визнає зникнення 17 українців. Де вони, хто займається їх пошуком і чому вже три роки вони не дають про себе знати, розбирався LB.ua.
 • Всі публікації розділу