Суспільство

 • Мама Римма
  Маргарита Тулуп

  Мама Римма

  «Моє завдання не стільки виростити олімпійського чемпіона, скільки людину», - каже заслужений тренер Римма Старостіна. Більшість з її спортсменів - сироти з інвалідністю. І для них вона - мама. 20 років її спортсмени тренувалися в Луганську. Але з приходом війни їхня база змушена була переїхати в невелике місто Луганської області.
 • "Іноді здається, що міжнародні організації більше зацікавлені у вирішенні проблем переселенців, ніж профільні міністерства"
  Вікторія Матола
  Найбільш актуальними проблемами внутрішньо переміщених осіб в Україні є працевлаштування і забезпечення житлом. 70% переселенців повертаються на територію, постраждалу від конфлікту, для захисту свого майна, а 22% – тому, що не можуть дозволити собі орендувати житло. Як вирішити проблему переселенців з працевлаштуванням та забезпечити їх житлом, LB.ua поспілкувався з керівником «Всеукраїнської асоціації переселенців» Русланом Калініним.
 • ​Продовжую доводити очевидне
  Семен Глузман
  Ця команда керівників МОЗ піде, розчиниться в повсякденності. А результат залишиться. У вигляді котловану, заповненого надіями і невтіленими намірами. Залитого густим відчаєм людей, які потребують реальної медичної допомоги. Нашим з вами відчаєм.
 • Недитячі хвороби
  Маргарита Тулуп
  Від 35 до 350 тисяч на місяць безстроково - ціна життя кожного пацієнта з рідкісним захворюванням. Незважаючи на рекордний 1 млрд гривень у держбюджеті і нове законодавство, далеко не всі орфанні пацієнти лікуються за державний рахунок. Часто лікування і підтримка хворих лягає на плечі сім'ї. Особливо якщо йдеться про дорослих.
 • «Команда парамедиків»
  Семен Глузман
  Хто подарував нам міністра Квіташвілі, найгіршого з міністрів охорони здоров'я Грузії? Хто подарував нам активно діючу, але погано мислячу пані Супрун, виховану в системі реалій США? Хто відповість за безрозсудні, руйнівні кадрові новації?
 • ​Премія імені доктора Танцюри
  Семен Глузман
  Щороку ми в урочистій обстановці вручаємо премію імені доктора Танцюри найкращому з нас. Не за героїзм. Девіз обох наших премій інший: "За гідну поведінку в негідній ситуації". Ми, як і наші пацієнти, живемо в недостойних умовах. Ми, лікарі і медичні сестри, працюємо в недостойних умовах.
 • Кримінальний психолог: "Будь-яка людина потенційно здатна на злочин"
  Тетяна Гончарук
  За даними Генеральної прокуратури, рівень злочинності в Україні за 2016 рік зріс у два рази. Про те, що відчувають злочинці, чому будь-яка людина може опинитися у в’язниці та яке життя чекає на неї в українських установах виконання покарань - в інтерв'ю з начальником відділу ресоціалізації засуджених Мін’юсту, експертом з кримінальної психології Віталієм Хведчуком.
 • Розділені
  ​Макс Левин
  Війна на Сході залишає по собі понівечені долі, зруйновані будинки та спустошені міста і села. І ще одне, невидиме, але відчутне – розірвані родинні зв’язки. Переселенки з Горлівки і Дебальцевого - різного віку, національності та доль, але спільне в них те, що частина їхніх родини через різні обставини залишилася «по той бік» або ж згубилася у вирі життєвих обставин. 
 • Всі публікації розділу