Світ

 • Чемпіонат світу з футболу-2018: О спорт! Ти... що?
  Александр Желенин

  Чемпіонат світу з футболу-2018: О спорт! Ти... що?

  Економічно олімпіади чи чемпіонати світу з футболу нерентабельні. Але для Путіна, як і для будь-якого іншого авторитарно-тоталітарного правителя, проведення великих міжнародних спортивних змагань є справою престижу, демонстрацією «тріумфу волі», арійського, російського й іншого «духу». А Захід, як і 80 років тому, так і сьогодні непослідовний у своєму протистоянні агресору: з одного боку, формально всі засуджують агресора. А з іншого - «спорт поза політикою».
 • Китайська невдача Путіна
  Игорь Соловей
  Підсумки участі російської делегації в Форумі міжнародної економічної співпраці «Один пояс, один шлях» у Китаї стали черговим свідченням поглиблення ізоляції Росії на міжнародній арені. Чітко проявилося небажання компрометувати себе зв'язками з Москвою навіть у Пекіна, незважаючи на публічні заяви про стратегічне партнерство.
 • Що заважає експорту озброєнь України в Ірак
  Андрей Старостин
  Постачання українських БТР армії Іраку створює велику конкуренцію для Росії і змушує її владу до непорівнянних кадрових і фінансових видатків на відверті агентурні операції чи інформаційні війни, спрямовані проти зростання українського експорту в БТР-сегменті.
 • Білоруське загострення
  Тарас Степь
  Відносини між Україною і Білоруссю, незважаючи на миролюбну риторику президентів, починають псуватися - через білоруських прикордонників, підозрілість яких межує з параноєю і маразмом.
 • Перспективи любителів «руського міра»
  Вадим Довнар
  Якщо прислухатися до суперечок в Україні навколо блокування російських соціальних мереж чи ввімкнути телеканал «Інтер» під час радянських свят, то створюється відчуття, що світоглядна залежність від «Москви» багатьох співвітчизників виявилася сильнішою за образи втрачених українських територій, зруйнованої війною інфраструктури, історії тисяч загиблих за ці три роки людей.
 • Австрія взяла курс на перезавантаження
  ​Олег Чабала
  В Австрії вирішили провести дострокові вибори парламенту і уряду. Одним з апологетів їх проведення дострокових виборів і поновлення став перспективний молодий політик, новообраний керівник Австрійської народної партії (АНП) Себастьян Курц, який зараз обіймає посаду голови МЗС країни. Аналітики звертають увагу на його великі перспективи - саме він може вивести з кризи АНП, а в разі перемоги його політсили - стати наймолодшим канцлером.
 • Рівність, солідарність, модерність. Хто ввійшов у французький уряд Макрона
  Андрій Шкіль
  Французи зробили свій вибір. Макрон не міг підвести своїх виборців і запропонував прем’єра від правиці й консолідований та максимально збалансований уряд. Прозорість, модерність і зрозумілість критеріїв є головною перевагою формування уряду президента Макрона і прем'єра Едуара Філіпа.
 • Україна-НАТО: 20 років співпраці
  Юрий Михайлов
  Улітку Україна відзначає 20-ту річницю підписання Хартії Україна-НАТО. А наприкінці травня в Брюсселі відбудеться 28-й саміт Альянсу. Представник відділу громадської дипломатії НАТО Кармен Ромеро розповіла LB.ua, які питання стоять на порядку денному, про прогрес у реформуванні Збройних сил України, а також про перспективи співпраці Україна-НАТО.
 • Всі публікації розділу