Світ

 • Нові виміри конфлікту Угорщини з Україною
  Игорь Соловей

  Нові виміри конфлікту Угорщини з Україною

  Незважаючи на примирливий тон Києва і спроби збити градус напруження у відносинах з Угорщиною, Будапешт зацікавлений у максимальному загостренні ситуації - щоб мобілізувати електорат Закарпаття проти чинної української влади на наступних виборах президента і парламенту. Києву залишається тільки один шлях: «вибивати» основу для самоуправства Будапешта в українському Закарпатті, щоб запобігти втягуванню тамтешніх жителів у політичні ігрища влади Угорщини.
 • Німецький випадок. Які цілі ставить перед собою ультраправа «Альтернатива для Німеччини»
  IPG
  Небезпечно вважати АдН лише ксенофобською партією, зосередженою на одній проблемі. Ця партія завжди була політичним хамелеоном, який вміло використовує проблеми, спричинені поганим управлінням. Зараз АдН стрімко "лівіє", посуваючи традиційні партії великої коаліції.
 • Росія: початок кінця соціального контракту влади з народом
  Александр Сытин
  Ніякого патріотизму в Росії не існує. Замість нього діє примітивний соціальний контракт: влада забезпечує добробут і стабільність - а народ демонструє підтримку влади в її, зокрема, зовнішньополітичних починаннях. Нині цей соціальний контракт починає валитися. Ключове слово тут - починає.
 • Сирійська несумісність: куди веде компроміс між Росією і Туреччиною за Ідліб
  Александр Мишин
  Осінь 2018 року внесла суттєві корективи у відносини між ключовими акторами, залученими в сирійський конфлікт. Сепаратний російсько-турецький компроміс навколо провінції Ідліб не влаштовує Дамаск і його іранських патронів. І якщо армії Асада як компенсацію підкинули С-300, то іранцям доводиться самим відвойовувати собі місце під сирійським сонцем.
 • Путінські бойовики в Білорусі: залягти на дно під наглядом КДБ
  Игорь Ильяш
  Історії білоруських найманців з ПВК Вагнера свідчать про те, що спецслужби Олександра Лукашенка продовжують дивитися крізь пальці на присутність на території Білорусі проросійських бойовиків, які раніше воювали на Донбасі. Пояснюється це і небажанням дратувати Москву, і тим, що білоруська влада просто не вважає бойовиків реальною загрозою національній безпеці…
 • Битва за ПАРЄ
  Игорь Соловей
  У боротьбі з Росією отримано проміжну перемогу - Рада Європи зупинилася за крок від прірви, не дозволивши авторитарній країні взяти гору над демократією. Найближчим часом Росія не зможе повернутися в ПАРЄ без санкцій.
 • Що можна полякові - не можна білорусу. Або наслідки скандалу на "Белсаті"
  Дмитрий ​Дрозд
  Необдуманий вчинок польського керівництва каналу «Белсат», яке звільнило білоруса Івана Шила за фото президентів Польщі і США, завдав шкоди не тільки самому каналу, а й у набагато більших масштабах: виявилося, що можна самим полякам, те не можна білорусові.
 • «В ОБСЄ Росія перебуває в повній ізоляції», - представник України при міжнародних організаціях у Відні Ігор Прокопчук
  Игорь Соловей
  Військовий сценарій вирішення конфлікту з Росією не розглядається, залишаються юридичний і дипломатичний. Саме тому ОБСЄ для Києва має ледь не першорядне значення: польова місія (СММ) ОБСЄ уже понад 4 роки працює в Україні, а її звіти є єдиним джерелом отримання інформації із зони бойових дій, яким вірить світ. Про ситуацію в ОБСЄ LB.ua розповів Постійний представник…
 • Всі публікації розділу