Світ

 • Чим воюють "шахтарі" і російські "відпускники" на Донбасі
  Игорь Соловей

  Чим воюють "шахтарі" і російські "відпускники" на Донбасі

  Українців давно не здивуєш заявами російської сторони про те, що на Донбасі "нас там немає" або "а ви доведіть" - Кремль в Україні віддавна діє як обезбашений гопник, якому навіть очевидні докази "що божа роса". Але ось коли представники Росії брешуть на міжнародній арені, таке нахабство виводить з себе навіть найстійкіших.
 • 60-річчя Римського договору: нові сценарії для Європи
  Евгений Перелыгин
  Сьогодні Рим, як і 60 років тому, стає відправною точкою європейської політики. Чи стануть нинішні березневі свята в італійській столиці поворотною подією в житті Європейського Союзу і «новим подихом» європейського інтеграційного проекту?
 • Франція: півфінал битви за демократичну Європу
  Игорь Соловей
  Президентські вибори у Франції 23 квітня стануть своєрідним півфіналом боротьби за демократичну Європу (фінал відбудеться восени в Німеччині). У цьому контексті цікаво проаналізувати, наскільки сильний та ефективний напередодні президентських виборів у Франції російський вплив.
 • Росія: як будувалася чекістсько-силова модель економіки
  Александр Сытин
  Росія організована й управляється за законами і логікою великої вертикально інтегрованої корпорації, на вершині якої перебувають «чекісти» і їхні «олігархічні креатури». При цьому головним критерієм оцінки бізнесу стала його політична лояльність.
 • Роман «Наступник»: продовження шпигунської історії про Росію
  Игорь Соловей
  Американський письменник, колишній старший співробітник ЦРУ Майкл Девідсон і журналіст, аналітик і один з авторів LB.ua Ксенія Кирилова написали продовження книги «Під покровом Мордору» - роман «Наступник», який описує діяльність росіян всередині США і багато в чому перегукується з сьогоднішніми політичними подіями в Сполучених Штатах.
 • Лукашенко згортає «відлигу», побоюючись білоруського Майдану
  Игорь Соловей
  Кульмінацією протестів у Білорусі повинна стати акція 25 березня - екс-кандидат у президенти Микола Статкевич обіцяє вивести цього дня на вулиці Мінська десятки тисяч людей під гаслами скасування декрету "про дармоїдство" і проведення вільних виборів. Чи відбудеться зараз білоруський Майдан, чи ж усе закінчиться так само, як і протести проти Лукашенка 2010 року?
 • Хорватія проти Сербії у Міжнародному суді правди. Важливі знання
  Маркіян Лубківський
  Лише з часом ми зможемо сказати, чи правильно було обрано предмет позову до Міжнародного суду правди в Гаазі, чи достатньо фаховою була українська делегація, чи не стане позов лише інструментом піару влади, спрямованим на українського громадянина, а не на досягнення міжнародного успіху.
 • WikiLeaks: до яких наслідків може призвести витік секретних розробок ЦРУ
  Александр Демченко
  Публікація документів WikiLeaks має вплив на зовнішньополітичний і на внутрішньоамериканський контекст. За дивним збігом, витік стався напередодні візиту в США Ангели Меркель. Трамп також використовує цей провал ЦРУ для переходу від глухого захисту в наступ на свої спецслужби, які звинувачують його в контактах з Росією.
 • Всі публікації розділу