Світ

 • Післясмак протесту
  Игорь Соловей

  Післясмак протесту

  Надії на те, що внутрішній тиск у Росії змусить Путіна і його владу змінитися - утопічні. Тому єдиний шанс - це тиск зовнішній. В інтересах Заходу і світової цивілізації (і України як нікого іншого) - зробити з путінською Росією те саме, що було зроблено раніше з Радянським Союзом. Кремль повинен піти по світу з простягнутою рукою. Тільки тоді з ним можна буде про щось домовлятися.
 • Бити чи не бити. Сценарії експансії Росії
  Александр Желенин
  Росія ретельно намагається приховати свою сутність держави-агресора. Придністров'я в Молдові, Абхазія і Південна Осетія в Грузії, Крим і ОРДЛО в Україні, а також Сирія - ось той невеликий список місць, де Росія закріпила свій зовнішньополітичний вплив за допомогою військової експансії. Тому зараз одне з основних питань, яке ставлять світові лідери і звичайні громадяни в різних країнах, - чи продовжить путінська Росія свою зовнішню експансію або задовольниться тим, що вже захопила?
 • Росія і Придністров'я: немає грошей - не стало й любові
  Сергей Ильченко
  Поки керівництво в Тирасполі публічно запевняє населення Придністров'я в тому, що саме Росія неодмінно прийде на допомогу, за лаштунками відбувається щось зовсім інше. І проросійський президент Молдови Ігор Додон, і угруповання в Придністров'ї зацікавлені в підтримці Москви, але грошей Кремль на них не має. Тому Тирасполь щосили намагається не тільки уникнути інсценованих Росією антиукраїнських спецоперацій, а й знайти інших покровителів, уже на ненависному їм Заході.
 • Центристський Ренесанс Франції
  Андрій Шкіль
  Новостворена партія Макрона "Вперед, республіко" повністю тектонічно змінила структуру французького політикуму. І зруйнувала останні ілюзії політичних аутсайдерів: від традиційних соціалістів і республіканців, до крайніх правих і крайніх лівих. Далі - про особливості парламентської кампанії у Франції.
 • ​Сербія обирає ЄС
  ​Ирина Джамич
  Першим кроком обраного нещодавно президента Сербії Вучича стало повернення прапора ЄС на флагшток біля адміністрації президента, який попередній глава держави зняв. А ще він призначив прем'єра - не тільки жінку, а й відкриту лесбіянку, що дивно для ортодоксальної Сербії. Чи означає це, що Сербія остаточно бере курс на ЄС?
 • Як вплинуть нові санкції Вашингтона на відносини США і Росії
  Ксения Кириллова
  Держсекретар Тіллерсон заявив про найнижчий за весь час рівень відносини між Росією і США, тому закликав стабілізувати зв'язки між двома країнами. Водночас Конгрес рухається до введення додаткових санкцій проти РФ за її причетність до кібератаки на американські вибори, за окупацію Криму та підтримку уряду Сирії. Як сприймають таку двозначність в Кремлі?
 • "Підводні камені" кризи в Катарі
  Андрей Старостин
  Інформаційний шум навколо другої за рахунком кризи у відносинах між Катаром і країнами-сусідами все більше насичується політикою. Тим часом поза увагою залишається ще один важливий аспект конфлікту, економічний: Катар уже рік допомагав Росії створити механізм протидії, у разі якби захід увів санкції (ембарго) на поставки російської нафти.
 • "День Росії" як символ пропагандистської шизофренії
  Ксения Кириллова
  У Росії, нездатної запропонувати жодної позитивної моделі розвитку, героїзація минулого стає єдиним наповненням гучної патріотичної риторики. Фактично, замість радянського міфу про "світле майбутнє" у росіян залишається лише ідеалізоване минуле. Але свято 12 червня вибивається з цієї пропагандистської схеми.
 • Всі публікації розділу