Світ

 • Чим воюють "шахтарі" і російські "відпускники" на Донбасі
  Игорь Соловей

  Чим воюють "шахтарі" і російські "відпускники" на Донбасі

  Українців давно не здивуєш заявами російської сторони про те, що на Донбасі "нас там немає" або "а ви доведіть" - Кремль в Україні віддавна діє як обезбашений гопник, якому навіть очевидні докази "що божа роса". Але ось коли представники Росії брешуть на міжнародній арені, таке нахабство виводить з себе навіть найстійкіших.
 • Білорусь після розгону протестів: Лукашенко виграв битву, але не війну
  Игорь Ильяш
  Протести проти «податку на дармоїдів» у Білорусі фактично придушені, однак політичний режим Олександра Лукашенка не виглядає сьогодні таким неприступним, як ще кілька років тому.
 • Придністровський кордон ставлять на подвійний замок
  Игорь Соловей
  Введення спільного українсько-молдовського митного контролю на придністровській ділянці кордону дозволить пролити світло на реальні обсяги імпорту/експорту невизнаного регіону. «Детінізація» вдарить по кишені як придністровських, так і окремих молдовських і навіть російських «еліт», які користуються «сірими схемами». А Москва хоче так ще й відпрацювати схему федералізації, щоб потім реалізувати аналогічний сценарій в Україні.
 • Чи скористається Путін білоруськими протестами
  Игорь Ильяш
  Протести в Білорусі і відповідна хвиля репресій становлять серйозні зовнішньополітичні ризики для офіційного Мінська - від повернення західних санкцій до російського втручання.
 • Убивство Дениса Вороненкова: версії і висновки
  Игорь Соловей
  Убивство Дениса Вороненкова - це ще один дзвіночок (черговий), що зона АТО не обмежується територією окремих районів Донецької і Луганської областей. А поле битви з Росією - вся територія України. Це треба просто прийняти і поводитися відповідно.
 • 60-річчя Римського договору: нові сценарії для Європи
  Евгений Перелыгин
  Сьогодні Рим, як і 60 років тому, стає відправною точкою європейської політики. Чи стануть нинішні березневі свята в італійській столиці поворотною подією в житті Європейського Союзу і «новим подихом» європейського інтеграційного проекту?
 • Франція: півфінал битви за демократичну Європу
  Игорь Соловей
  Президентські вибори у Франції 23 квітня стануть своєрідним півфіналом боротьби за демократичну Європу (фінал відбудеться восени в Німеччині). У цьому контексті цікаво проаналізувати, наскільки сильний та ефективний напередодні президентських виборів у Франції російський вплив.
 • Росія: як будувалася чекістсько-силова модель економіки
  Александр Сытин
  Росія організована й управляється за законами і логікою великої вертикально інтегрованої корпорації, на вершині якої перебувають «чекісти» і їхні «олігархічні креатури». При цьому головним критерієм оцінки бізнесу стала його політична лояльність.
 • Всі публікації розділу