Економіка

 • Проект бюджету-2018 як загроза децентралізації
  Ульяна Яхно

  Проект бюджету-2018 як загроза децентралізації

  Уряд пропонує повернутися до старої моделі відносин регіони-центр, при якій місцева влада була зацікавлена тільки в тому, щоб її залишили в спокої. Після зміни формули реверсної дотації вже не важливо, скільки ти заробляєш, - ти все одно отримаєш дотацію з центрального бюджету.
 • Українські дрони в небесах: проблеми використання безпілотників в Україні
  Иван Чайка
  Дрони вважаються товаром подвійного призначення. Як результат, кожен імпортований дрон або дрон місцевого виробництва будуть перевіряти на військовий потенціал. І дійсно, розвиток технологій показує, що нині межа між військовим і цивільним дроном є тонкою.
 • Приватбанк. Чому доведеться домовлятися
  Андрій Яніцький
  Перший раунд переговорів з колишніми акціонерами Приватбанку про реструктуризацію кредитів провалився. Тепер сторони з'ясовують стосунки в судах. Однак досвід таких позовів в інших країнах і наближення президентських і парламентських виборів - гарний аргумент почати другий раунд переговорів.
 • Хто гальмує реформу "Нафтогазу"
  Валерий Щербина
  Секретаріат Енергетичного співтовариства надіслав керівникам енергетичного блоку українського уряду лист-повідомлення про початок попередньої процедури вирішення спорів. На думку СЕС, Україна не виконує зобов'язання щодо реформи газового сектору.
 • Чи вторує Україна шлях до Клубу заможних держав
  Анатолій Гіршфельд, Олена Саліхова
  Нині дехто поширює міфи щодо неможливості та недоцільності індустріального розвитку України. Посилаються на те, що від часів незалежності її локомотив — машинобудування — втратив ключові компетенції.
 • Як купити майно банків-банкрутів через "Prozorro.Продажі"
  Ольга Хворостина
  З лютого 2017 року Фонд гарантування вкладів фізосіб продає активи банків-банкрутів через систему "Prozorro.Продажі". Журналісти LB.ua перевірили, як ця система працює.
 • 10 міфів про пенсійну реформу: правда і брехня про закон, що стосується кожного українця
  Сашко Кульчицький, Віктор Таран
  Мало яку реформу так жваво обговорювали українці, про мало яку реформу поширювали стільки неточностей і міфів. І якщо деякі поширювані опонентами реформи дурниці виглядали занадто фантасмагорично, інші могли й справді обманути громадян. Ми зібрали 10 міфів про пенсійну реформу, які поширювалися політиками і ЗМІ.
 • Тімоті Еш: "Зростання української економіки на 2% - дуже слабкий показник, він розчаровує"
  Диана Манучарян
  "Дефолт України видається малоймовірними, оскільки реструктуризація боргу 2015 року розширила профіль погашення. Цьому посприяла і пропозиція про обмін боргових паперів. Крім того, Україна зараз має добрий готівковий баланс у МВФ. І багато боєприпасів". Інтерв'ю з британським економістом Тімоті Ешем.
 • Поштовх. Уривок з книги лауреата премії Нобеля з економіки 2017 року
  LB.ua
  "Ми користуємося перевіркою орфографії й табличними редакторами. Але нам радше потрібна буде допомога у виборі правильного іпотечного кредиту, ніж у виборі буханки хліба". Уривок з книги "Поштовх" Річарда Талера та Каса Санстейна.
 • Андрій Рева: "Не хочеш платити внески? Не звертайся по пенсію"
  Соня Кошкина, Андрій Яніцький
  "Пенсійна реформа вигідна пенсіонерам. А ось для всіх інших вимоги посилилися", - говорить Андрій Рева, міністр соцполітики України. Детально про нові правила виходу на пенсію, про нарахування трудового стажу для ФОПів, студентів і тих, хто в декреті, - в інтерв'ю для LB.ua.
 • Де витратити біткойни в Україні
  Диана Манучарян
  Купівлю-продаж товарів і послуг за криптовалюту в Україні поки що не заборонено, але й не врегульовано законодавчо. Незважаючи на те, що навіть українські депутати декларують заощадження в біткойнах, влада не поспішає вводити їх у законодавче поле.
 • Удар по "обналу". Як працює автоблокування податкових накладних
  Ульяна Яхно
  Система автоматичного блокування податкових накладних - одне з найсуперечливіших нововведень нинішнього року. Повноцінно запрацювала вона з липня, а до цього три місяці діяла в тестовому режимі - тобто накладні не блокувалися, але компанії отримували повідомлення фіскалів про те, що ця операція належить до ризикованих.
 • Уроки трампономіки
  Богдан Данилишин
  Чи варто вірити тим фахівцям, які стверджують, що якщо Трамп дотримуватиметься економічних рецептів Рейгана, то доможеться схожих позитивних результатів? Якщо початкові умови настільки серйозно відрізняються, отже, рецепти часів Рейгана заледве чи дадуть позитивний результат.
 • Всі публікації розділу