Економіка

 • Олена Шуляк: "Кожна п'ята угода на ринку первинної нерухомості потрапляє в розряд сумнівних"
  Андрій Яніцький, Тетяна Вергун
  Чи є бум на ринку нерухомості? Коли "хрущовки" почнуть розсипатися від старості? Чому податок на квадратні метри не працює належним чином? Інтерв'ю з Оленою Шуляк, керівником напрямку "Будівництво" Офісу ефективного регулювання (BRDO).
 • Навіщо Rozetka і Prom.ua об'єднуються
  Алла Кошляк
  Найбільший український онлайн-рітейлер Rozetka і група компаній EVO скоро можуть стати єдиним цілим і найбільшим українським маркетплейсом. Що зміниться на українському ринку інтернет-комерції і чого очікувати покупцям?
 • Туреччина як імовірний осередок нової економічної кризи
  Виталий Шапран
  Центральний Банк Туреччини запізнився з підвищенням процентної ставки мінімум на дев'ять місяців. Тепер же різке зростання процентної ставки ЦБТ призвело до зростання ставок за кредитами в лірах на прямого позичальника.   
 • Шеремета: "Захищати національного виробника від конкуренції – це дуже погана і шкідлива ідея"
  Борис Давиденко
  Роман Шеремета є одним з найкращих молодих економістів у світі, відповідно до міжнародного індексу економічних досліджень IDEAS, одним з найкращих молодих економістів за рейтингом RePec (Research Papers in Economics). У жовтні 2015 року очолив рейтинг Forbes найкращих світових економістів українського походження.   
 • Над "батькою" вдарив грім
  Денис Лавникевич
  У п'ятницю з Мінська і з Москви надійшли новини, які змусили задуматися: чи не перейшла Білорусь точку неповернення, після якої її існування як незалежної держави стає неможливим?
 • Трудова міграція як нова загроза для української економіки
  Виталий Шапран
  За межами України, тільки за офіційними даними, працює близько 3 млн наших громадян. Відтік робочої сили вже призвів до того, що у великих містах бізнесмени відчули дефіцит фахівців, що явно стримує економічне зростання і дає привід для критики економічної політики уряду.
 • Денис Лавникевич
  Білорусь уже кілька років заробляє, обслуговуючи транзитне авіасполучення між Україною і Росією, адже прямих авіарейсів між країнами немає. Якщо зупинити ще й пасажирські поїзди і автобуси, які прямують через російсько-український кордон, білоруські перевізники зрадіють.
 • Єврозакон про захист даних. Що треба знати бізнесу
  Оксана Купер
  Нові правила збору та використання персональних даних громадян єврозони стосуються всіх, хто працює із європейським ринком та використовує інформацію клієнтів-європейців для власних цілей. Тобто закон стосується і українських підприємців, які використовують інформацію клієнтів-європейців для власних цілей.
 • Денис Мурза
  Сукупний щорічний економічний виграш від антикорупційних заходів для України становить біля 6% від ВВП, або приблизно 6 млрд дол. США. Конспект доповіді Інституту економічних досліджень та політичних консультацій про ефективність боротьби з корупцією.
 • Білорусь-Україна. Торговий біг з перешкодами
  Денис Лавникевич
  Олександр Лукашенко, розвиваючи торгівлю Білорусі з Україною, вирішує одночасно кілька завдань - і отримання прямої вигоди, і демонстративне створення «противаги» відносин з Москвою.
 • PayPal. Чому його досі немає в Україні?
  Денис Пристай
  PayPal — найбільша платіжна електронна система у світі, яка вже працює більш ніж у 200 країнах світу, проте досі офіційно не представлена в Україні. Чому так сталося, які її переваги та наскільки реальні перспективи її виходу на наш ринок?
 • Валютна мелодрама
  Виталий Шапран
  Після того, як котирування на продаж доларів в окремих обмінних пунктах вийшли за позначку 27, занепокоєне населення і бізнес почали запитувати у влади і в аналітиків: «А що, власне кажучи, відбувається?»
 • Всі публікації розділу