Економіка

 • Нацкомісія затвердила розмір абонплати за газ

  Нацкомісія затвердила розмір абонплати за газ

  З 1 квітня тариф на газ зміниться.
 • Що не так зі статистикою ВВП в Україні
  Тетяна Тищук
  Зараз лише можна стверджувати, що, ймовірно, ВВП не враховує певних обсягів доданої вартості, які створюються в економіці. Якщо це так, то може виявитися, що ВВП України є недооціненим. Недооцінка ВВП впливає на оптимальність проведення економічної політики.
 • Як тепер переказувати гроші з Росії в Україну
  Александр Крамаренко
  Спершу Україна ввела санкції проти російських платіжних систем, тепер Росія вводить санкції проти іноземних платіжних систем. Тим самим створюються неабиякі перешкоди на шляху грошей українських заробітчан. Чи можна оминути ці перепони, і скільки такі обхідні шляхи будуть коштувати?
 • Що заважає розвитку сонячної енергетики в Україні
  Валерий Щербина
  Кількість українських домогосподарств, в яких встановлено сонячні панелі, зросла майже вчетверо за минулий рік - до 1109 одиниць. Приголомшлива динаміка, але не понад те. Встановлена потужність цих електростанцій - 0,03% всього енергопотенціалу країни. Що заважає розвитку сонячної енергетики в Україні?
 • Фінансова поліція: чи є модель для України?
  Денис Горбач
  Допомогла технічна помилка: під час прийняття Верховною Радою змін до Податкового кодексу звідти випадково виключили положення про податкову міліцію, і з 1 січня вона опинилася "поза законом". Вирішили не повертати податкову міліцію в правове поле, а натомість форсувати створення принципово нового відомства.
 • Промисловий Донбас: забути чи повернути?
  Алена Будзинская
  Президента і уряд закликають розробити план захисту підприємств на тимчасово непідконтрольних територіях, що включає як введення додаткових санкцій, так і подавання позовів до міжнародних судів.
 • Головний юрист Фонду гарантування вкладів: “Банкрутство банку — це не кримінал”
  Ольга Хворостина, Андрій Яніцький
  "У деяких банках відбувається не тільки виведення активів, а ще й збільшення пасивної бази, на які існує відшкодування Фондом. Ми ж відшкодовуємо до 200 тис. грн. А депозит, наприклад, в мільйон гривень дробиться на інших вкладників за день, за ніч до виведення банку з ринку".
 • Дослідження: як олігархи впливають на економіку України
  Ольга Кутишенко
  Основним інструментом звільнення від захоплення бюджетних потоків є реформа державних закупівель через запровадження системи Prozorro. Проте, як показали проаналізовані журналістські розслідування, прозорість є необхідною, але недостатньою умовою ліквідації корупції в конкретних тендерах.
 • Законотворча боротьба за економічну політику
  Дмитрий Остапчук
  Більшість законодавчих сутичок далеко не такі публічні, і зрозуміти логіку процесів і роль окремих особистостей у просування законів непросто. За допомогою мережевого аналізу та відкритих даних ми постаралися знайти відповідь, як же розподілено вплив на формування економічної політики України.
 • МВФ прозоро натякає
  Андрій Яніцький
  Учора з сайту МВФ несподівано зникло "українське питання" з порядку денного засідань ради директорів фонду. Планували, що рішення про виділення Україні четвертого траншу в розмірі близько $1 млрд у рамках чотирирічної (з 2015-го по 2019 рік) кредитної програми буде прийнято в понеділок, 20 березня 2017 року. Але МВФ передумав.
 • Чому російські банки в Криму не приживаються
  Виталий Шапран
  З моменту окупації Криму кількість російських банків на півострові скоротилася майже втричі. Це навіть не відступ, а справжня втеча. Чому в тимчасово непідконтрольній Києву автономії трапився свій банкопад? І як це позначається на житті звичайних кримчан?
 • Уповільнення зростання економіки, інфляція і курс. Ціна розриву відносин з ОРДЛО
  Андрій Яніцький
  Які наслідки для України матиме остаточний розрив економічних зв'язків з непідконтрольними територіями Донецької і Луганської областей? Опитані редакцією економісти перераховують основні ризики довгострокової блокади окупованих територій на сході країни.
 • Владислава Рутицька: «Російський ринок розпестив нашого виробника»
  Андрій Яніцький, Анастасия Сенотова
  "Ринок Росії дуже великий. Але коли ти женешся за цими обсягами, ти виконуєш менше вимог, ніж для поставок на ринок Європи. Коли ти отримуєш європейський сертифікат, ти автоматично можеш поставляти ще у величезну кількість інших країн". Радник міністра агрополітики Владислава Рутицька про агробізнес.
 • Всі публікації розділу