Економіка

 • Голова Приватбанку Шлапак подав у відставку

  Голова Приватбанку Шлапак подав у відставку

  "Трохи пізніше підтвердить або спростує наглядова рада, це її повноваження". 
 • Що відбувається з українськими дорогами
  Сергей Набок
  Зараз Держагентство автодоріг України саме собі і замовник, і контролер, і часто виконавець. Міністерство планує розподілити ці функції, залишивши за собою лише замовлення. А з першого січня 2018 року набувають чинності зміни до закону про "реформи системи управління автодорогами загального користування".
 • Річний звіт Приватбанку ставить під питання доцільність його націоналізації
  Олександр Паращій
  Річний звіт Приватбанку, принаймні у доступній нині його версії, не дає ні розуміння того, що відбувалося в банку минулого року, ні допомагає нашому уряду та нацбанку відстояти свою версію подій навколо Привату. Мабуть, єдине, що можна зробити на базі цього звіту, – це знайти зачіпки для звинувачення попередніх аудиторів банку.
 • Швейцарія відмовилася від атомної енергетики. Чи можливо це в Україні?
  Валерий Щербина
  Українські АЕС виробили 23,8 млрд кВт-год. Це найвищий показник за останні десять років. Водночас у багатьох країнах, навпаки, відмовляються від атомної енергетики і переходять на альтернативні джерела. Останньою в травні таке рішення прийняла Швейцарія. Чи може Україна в найближчій перспективі відмовитися від своїх АЕС?
 • Ігорь Уманський: «Нацбанк перехитрив уряд»
  Андрій Яніцький
  «Яку політику проводили ЄЦБ і ФРС США під час кризи? Вони виходили на ринок боргових зобов'язань, викуповували їх. Вони створювали спеціальні програми для банківських установ з інвестиційного кредитування. Але коли такі речі обговорюються в Україні, одразу всі кричать "корупція"». Інтерв'ю з колишнім в.о. міністра фінансів Ігорем Уманським.
 • Чому в Україні товари коштують у кілька разів дорожче, ніж за кордоном
  Дмитрий Костюк
  Українці платять дорожче за електроніку і значно дорожче за ліки, ніж наші сусіди з найближчого зарубіжжя. І річ не в тому, що в нас вищі податки. Проблема в штучному завищенні цін і зловживанні монопольним становищем з боку великого бізнесу. І ця ситуація ще може погіршитися.
 • Джеймс Харт: Пошук і стягнення виведених з країни грошей коштує мільйони доларів
  Михайлина Скорик
  "Виведення активів з ринків, що розвиваються, за кордон – це не лише українська тенденція. Це десятки мільярдів доларів на рік, великий відсоток світових статків. Професор Лондонської школи економіки Габріель Зукман дійшов висновку, що йдеться про 7% світового капіталу - це понад 6 трильйонів доларів на рік".
 • Безробіття серед молоді: дрібниця чи вирок?
  Ольга Николаева, Анна Квит, Елена Низалова, Илона Сологуб
  Міжнародний проект EXCEPT, над яким працює консорціум із десяти дослідницьких інститутів з дев'яти країн Європи, включаючи Київський економічний інститут, вивчає становище молоді на ринку праці і ризики соціальної ізоляції. Яка ціна молодіжного безробіття?
 • Городніченко: Ціна зволікання з націоналізацією Приватбанку - мільярди гривень
  Андрій Яніцький
  "Національний банк надрукував дуже багато грошей. Ми отримали гіперінфляцію, і всі зрозуміли, що це дорога в нікуди, що треба міняти роль центрального банку, що він повинен не просто надавати кредити, а стати регулятором, що відповідає за інфляцію, за економічну стабільність". Інтерв'ю з економістом Юрієм Городниченком.
 • "Газпром" програв "Нафтогазу" в суді. Добре, але мало
  Андрій Яніцький
  Перша перемога "Нафтогазу" в суперечці з "Газпромом" у Стокгольмському суді заощадить Україні щонайменше $34,5 млрд - саме стільки російська компанія хотіла отримати за непоставлений газ. Київ також домігся скасування заборони на реекспорт російського газу і перегляду ціни. Схоже, газова зброя Кремля перестала працювати.
 • Лоукости на лезі ножа
  Сергей Ильенко
  За останні кілька місяців ухвалено цілу низку рішень, які формально покликані здешевити авіаперевезення. Але ефективність нових заходів із залучення нових бюджетних авіаперевізників в Україні викликає сумніви.
 • Комунальні субсидії - економіка чи політика?
  Валерий Щербина
  Рівень оплати населенням комунальних послуг із централізованого опалення і постачання гарячої води за 2016 рік склав 93%, що відповідає рівню оплати у 2014-2015 рр. Тобто зростання комунальних тарифів у кілька разів не призвело до будь-яких серйозних наслідків. Як це стало можливим?
 • Тарас Козак: «Хочете солідарності від майбутніх поколінь? Підтримуйте внесками попередні покоління»
  Андрій Яніцький
  "Пропоную з 2018 року по всій країні запустити накопичувальну обов'язкову пенсійну систему за двома списками шкідливих професій — як пілотний проект. Було б чудово напрацювати досвід, провести правильні конкурси з вибору компаній з управління активами". Фінансовий експерт Тарас Козак - про необхідність пенсійної реформи.
 • Всі публікації розділу