Економіка

 • Дефолт, девальвація та інші ризики у новому макропрогнозі Центру Разумкова
  Василь Юрчишин

  Дефолт, девальвація та інші ризики у новому макропрогнозі Центру Разумкова

  Центр Разумкова опублікував сценарний прогноз розвитку економіки України у найближчі три роки, який названо як «обмежений песимізм». Вказані у прогнозні показники зростання, інфляції, курсу, платіжного балансу помітно різняться від тих, які прогнозуються українським Урядом чи МВФ та Світовим банком. В чому головна особливість і відмінність?
 • Газ подорожчав. Як тепер отримати субсидію?
  Валерий Щербина

  Газ подорожчав. Як тепер отримати субсидію?

  На тлі новин про швидке зростання комунальних тарифів багато українців уперше замислилися про оформлення субсидій. LB.ua постарався розібратися в процедурі.
 • Чи шкодить бізнесу держпідтримка
  Анатолій Гіршфельд, Олена Саліхова

  Чи шкодить бізнесу держпідтримка

  Великі і середні річки не гидують приймати струмочки і гірські потоки, щоб наповнити себе і бути величними. Мо-Цзи
 • Держбюджет як мистецтво можливого. Чого очікувати до другого читання проекту
  Ульяна Яхно
  Уряд мав би повернути до парламенту готовий до другого читання проект держбюджету-2019 до 3 листопада, але Кабмін продовжив терміни опрацювання бюджетних висновків парламенту. Ми проаналізували головні претензії до проекту держкошторису з боку експертів Ради, профільного парламентського комітету, Рахункової палати і окремих депутатів.
 • Танець чорних лебедів
  Виталий Шапран

  Танець чорних лебедів

  Головна трагедія для України полягає у провалі таймінгу нашої економічної політики. Простими словами: коли на світових ринках був сприятливий час для зростання на ринках, що розвиваються (2014 року - перша половина 2017 року), у нас була війна, втрата частини території й значний рівень фінансової нестабільності.
 • Всі публікації розділу