Економіка

 • Промисловий Донбас: забути чи повернути?
  Алена Будзинская
  Президента і уряд закликають розробити план захисту підприємств на тимчасово непідконтрольних територіях, що включає як введення додаткових санкцій, так і подавання позовів до міжнародних судів.
 • Законотворча боротьба за економічну політику
  Дмитрий Остапчук
  Більшість законодавчих сутичок далеко не такі публічні, і зрозуміти логіку процесів і роль окремих особистостей у просування законів непросто. За допомогою мережевого аналізу та відкритих даних ми постаралися знайти відповідь, як же розподілено вплив на формування економічної політики України.
 • МВФ прозоро натякає
  Андрій Яніцький
  Учора з сайту МВФ несподівано зникло "українське питання" з порядку денного засідань ради директорів фонду. Планували, що рішення про виділення Україні четвертого траншу в розмірі близько $1 млрд у рамках чотирирічної (з 2015-го по 2019 рік) кредитної програми буде прийнято в понеділок, 20 березня 2017 року. Але МВФ передумав.
 • Чому російські банки в Криму не приживаються
  Виталий Шапран
  З моменту окупації Криму кількість російських банків на півострові скоротилася майже втричі. Це навіть не відступ, а справжня втеча. Чому в тимчасово непідконтрольній Києву автономії трапився свій банкопад? І як це позначається на житті звичайних кримчан?
 • Уповільнення зростання економіки, інфляція і курс. Ціна розриву відносин з ОРДЛО
  Андрій Яніцький
  Які наслідки для України матиме остаточний розрив економічних зв'язків з непідконтрольними територіями Донецької і Луганської областей? Опитані редакцією економісти перераховують основні ризики довгострокової блокади окупованих територій на сході країни.
 • Владислава Рутицька: «Російський ринок розпестив нашого виробника»
  Андрій Яніцький, Анастасия Сенотова
  "Ринок Росії дуже великий. Але коли ти женешся за цими обсягами, ти виконуєш менше вимог, ніж для поставок на ринок Європи. Коли ти отримуєш європейський сертифікат, ти автоматично можеш поставляти ще у величезну кількість інших країн". Радник міністра агрополітики Владислава Рутицька про агробізнес.
 • Ефект 3200. Як нова мінімалка повпливала на бізнес
  Диана Манучарян
  Підвищення мінімальної зарплати до 3200 гривень з 2017 року обернулося не тільки зростанням відрахувань із зарплатного фонду, а й іще помітнішим зростанням штрафів за порушення трудового законодавства для роботодавців. Як реформа оплати праці впливає на малий і середній бізнес? Про це ми запитали в самих підприємців.
 • Ріжуть по живому. Про економічні зв'язки ОРДЛО з рештою України
  Андрій Яніцький
  Економічні зв'язки, яких не могли зруйнувати снаряди, зруйнували політики. З українського боку активісти перекрили ключові залізничні колії. З російського боку пішла команда сепаратистам брати під контроль підприємства «української юрисдикції». Сьогодні чимало із цих компаній закриваються.
 • Чи може централізоване опалення бути сучасним
  Валерий Щербина
  Централізоване теплопостачання ніяк не є чинником, що стримує розвиток ЖКГ. Більше того, модернізація систем ЦТ у багатьох європейських країнах стимулювала значну економію тепла, сприяла поліпшенню якості життя та екологічного середовища.
 • Микольська: «Нам важливо захистити ринок від певних російських товарів та послуг»
  Андрій Яніцький
  "Рано чи пізно режим в Російській Федерації повинен змінитися. І в Україні будуть підтверджені Світовою організацією торгівлі рішення, де буде чітко написано, що наші вагони і стрілочні переводи відповідають загальним вимогам і стандартам". Інтерв'ю із заступником міністра економрозвитку - торговим представником України Наталією Микольською.
 • Чому Гонтарева хоче піти
  Андрій Яніцький
  Сьогодні на прес-конференції в Нацбанку України Валерія Гонтарева дала зрозуміти, що чутки про її можливу відставку є виправданими і вона справді готова достроково покинути крісло. Хоча, за законом, може залишатися там до 2021 року. Чому Гонтарева хоче звільнитися?
 • На які поступки піде Україна заради нового траншу МВФ?
  Институт Горшенина
  16 лютого в Інституті Горшеніна відбувся круглий стіл на тему "На які поступки піде Україна заради нового траншу МВФ?" Пропонуємо вашій увазі стенограму виступів учасників заходу.
 • Всі публікації розділу