Економіка

 • ОВДП замість депозиту? Будьте обережні
  Виталий Шапран
  Український Мінфін протягом уже приблизно місяця радісно повідомляє про готовність продавати облігації внутрішньої державної позики (ОВДП) через мобільні додатки одного з держбанків. Які ризики існують для інвесторів?
 • Книга: «Я ж вам казав! Сучасна економіка за Гайманом Мінськи»
  Маріамавіт Ф. Тадессе
  Мінські завжди попереджав, що «стабільність дестабілізує». У цій книжці Рей наголошує, що найбільші банки продовжують ті ж практики, що й привели до глобальної фінансової кризи десять років назад. Тож, для світу життєво важливо дослухатись до застережень Мінськи.
 • "ОРДЛО-трейд" - 2. Як влаштована торгівля Білорусі з фейковими республіками
  Андрей Паливода
  Відділи маркетингу білоруських підприємств починають з того, що напряму, без посередників, домовляються з бізнесменами з ОРДЛО. Хто на кого виходить і проявляє ініціативу – тут не важливо. Домовленість (усна) відбувається напряму.
 • Як і чому 50 тисяч киян на тиждень залишилися без улюблених телеканалів
  Леся Падалка, Денис Мурза, Андрій Яніцький
  Історія короткої гібридної війни між одним київським провайдером і трьома найбільшими телегрупами України, через яку близько 50 тисяч жителів столиці залишилися без звичних телешоу і серіалів. Як бонус - коментарі радника голови Нацради з ТБ і радіо Олександра Глущенка.
 • Амбіції та довіра – основа успішного регіонального розвитку
  Ульяна Яхно
  Більша частина фінансових ресурсів країни зараз належить містам. Урбанізація - це тренд, якому безглуздо чинити опір. Розвиток міст визначає добробут країни загалом, підвищує рівень комфорту проживання в ній, і не тільки в містах-мільйонниках.
 • Твіт ціною $20 млн. Чому Ілон Маск залишив раду директорів Tesla
  Денис Пристай
  Головні звинувачення SEC в тому, що твіт Ілона Маска залишив акціонерів у невизначеності, оскільки їм про можливість одноосібного викупу акцій попередньо повідомлено не було. Крім того, заява підприємця призвела до значних коливань на біржі, що теж негативно вплинуло на інвесторів.
 • Кому і за що вручили ювілейну Нобелівську премію з економіки
  Диана Манучарян
  Премія Шведського національного банку з економічних наук пам'яті Альфреда Нобеля, яку неофіційно називають Нобелівською, 2018 року дісталася американцям Вільяму Нордхаусу і Полу Ромеру. Роботи обох лауреатів присвячені довгостроковому розвитку світової економіки і двом великим проблемам сучасності - народженню винаходів і факторам зміни клімату.
 • "ОРДЛО-трейд". Як влаштована торгівля Білорусі з "ДНР" і "ЛНР"
  Андрей Паливода
  Торгівля йде з "ДНР", "ЛНР" і Кримом. Про Крим ми розповімо пізніше, в цій же серії статей розповімо про те, як у різні періоди (з 2014 року і до сьогодні) вибудовувалися постачання товарів з Білорусі в ОРДЛО і хто на цьому заробляв.
 • Підвішені на транш
  Олександр Паращій
  Сказати, що неспроможність отримати транш несе нам якісь критичні загрози, поки що не можна: доки перспектива траншу лишається, серйозних ризиків немає. Хіба що держава не зможе повністю профінансувати дефіцит бюджету, оскільки частина міжнародних позик мала піти на фінансування бюджету 2018 року.
 • П'ять корисних книг про економіку
  Алла Кошляк
  Lifelong learning (безперервне навчання) – це одна з тих навичок, без якої людині не обійтися в сучасному світі. LB.ua підготував для вас підбірку нон-фікшн літератури, яка цікаво і доступно розширить знання з економіки. Одне запитання - одна книга.
 • "Інформація про хвилю рейдерства вигідна російським політтехнологам"
  Анна Стешенко, Андрій Яніцький
  "Ніякої хвилі рейдерства немає. Це популізм і піар, спроба створити гарну картинку для телебачення, дискредитувати поліцію, дискредитувати Україну. Показати, що в країні бардак, беззаконня". Інтерв'ю з радником міністра МВС, екс-депутатом Верховної Ради Михайлом Апостолом. 
 • Монетизація субсидій. Чого чекати з нового року
  Ульяна Яхно
  Держбюджет патологічно не здатен перераховувати кошти вчасно. І в той час, як уряд стверджує, що все йде за планом і навіть економити виходить, самі постачальники повідомляють про затримки в оплаті, касові розриви, недостатню комунікацію між усіма учасниками процесу тощо.
 • Всі публікації розділу