Економіка

 • Чи буде після "весни реформ" літо економічного зростання?
  Ульяна Яхно
  Уряд анонсував «весну реформ», пообіцявши громадянам, що прийняття пакету з 35 законопроектів дозволить прискорити зростання ВВП країни з нинішніх 2% до 5-7%. Подивімося, що це за проекти законів і чи впливають вони на економічне зростання.
 • Замах на незалежність НБУ не відбудеться
  Виталий Шапран
  Перший віце-прем'єр Степан Кубів запропонував, щоб ключові питання монетарної політики вирішувалися не в стінах Нацбанку, а в рамках Ради фінансової стабільності. Чи це можливо?
 • Як чиновники відмовляються від фінансування спорту
  Кирилл Сомов
  Українські лотереї з потенціалом 5 млрд грн податків на рік сьогодні здатні забезпечити лише кілька десятків мільйонів.
 • Навіщо нам зв'язок 4G
  Александра Тимашова
  2018 року мобільні оператори повинні перейти на новий стандарт зв'язку 4G, а понад 20% українців уже придбали смартфони й інші гаджети, які в цьому стандарті можуть працювати. Що це означає в практичному плані?
 • Андрій Пасішник: "Ми добилися зменшення вартості зберігання нафти утричі, а також почали повертати нафту в компанію"
  Сергей Шулика
  Наприкінці січня цього року ПАТ «Укртранснафта» і ПАТ «Укртатнафта» уклали «мирову» угоду, якою завершили трирічну суперечку щодо ціни зберігання державної нафти в резервуарах компанії групи «Приват». Перший заступник генерального директора ПАТ «Укртранснафта» Андрій Пасішник розповів про те, як формувалася ціна на зберігання державної нафти і хто першим виступив із пропозицією мирової угоди після трирічного конфлікту між компаніями.
 • Максим Нефьодов: На державну службу легше потрапити, ніж з неї піти
  Андрій Яніцький, София Завтонова
  "Помилково вважати єдиним інструментом промислової політики пряму бюджетну підтримку. Усі хочуть грошей з бюджету просто так. І чомусь завжди гроші йдуть не тому, кому більше потрібно, а тому, у кого більше депутатів у Верховній Раді". Інтерв'ю із першим заступником міністра економічного розвитку і торгівлі Максимом Нефьодовим.
 • «Є лобісти, які не зацікавлені в тому, щоб в Україні з’явився свій паливний продукт», - Юрій Лучечко
  Наталия Клаунинг, Игорь Божченко
  Кілька останніх років "Укрспирт" залишався однією з найзакритіших структур. В.о. голови держпідприємства Юрій Лучечко каже, що хоче зробити «Укрспирт» відкритим, зрозумілим, а згодом й інвестиційно привабливим. Про проблеми галузі, її перспективи, досягнення за півроку та подальші плани керівник державної монополії розповів в інтерв’ю LB.ua.
 • Заборгували. Що Україні робити з держборгом?
  Ульяна Яхно
  Надходять непрості переговори з МВФ. Які пункти програми ми готові виконати зараз, і що нам дозволять відкласти до кращих часів? У порядку денному питання про створення Антикорупційного суду, ціну газу, приватизації та ринок землі.
 • Біткойни в законі. Шість судових справ, де фігурує криптовалюта
  Диана Манучарян
  «Полювання» на майнерів, криптоінвесторів в Україні почалося 2015 року разом з популяризацією біткойна і триває досі. У яких судових позовах фігурує криптовалюта?  
 • Андрій Оленчик: Банки у Фонд гарантування потрапляють вже “випатрані”
  Андрій Яніцький
  "Зараз бейл-ін передбачено статтею 41-1 закону про систему гарантування вкладів фізосіб. Тобто ми не можемо застосувати цей механізм до будь-якого банку — лише у спеціальних випадках. Наприклад, як це було під час націоналізації Привату". Друга частина інтерв'ю з Андрієм Оленчиком, заступником голови Фонду гарантування.
 • Навіщо "Газпром" торгує на збиток
  Валерий Щербина
  Вартість «великих досягнень» російського газового монополіста не афішується. Тут задіяний головний принцип функціонування радянської економіки - політичні цілі виправдовують економічні засоби.
 • Не блокчейном єдиним. Інші цифрові тренди 2018 року
  Маргарита Ормоцадзе
  Інтернет речей, Big Data, чат-боти, штучний інтелект, безпілотники, інтеграція фінансових і цифрових технологій у ваших смартфонах та інші новомодні тенденції сучасності. Майбутнє вже тут - і в Україні теж.
 • Всі публікації розділу