Економіка

 • Позіхання «шахістів»
  Анатолій Гіршфельд, Елена Салихова

  Позіхання «шахістів»

  Чекаючи на транш МВФ у розмірі $6 млрд на 3 роки, Україна в рази більше витрачає коштів платників податків на публічні закупівлі в іноземних постачальників і імпорт. При цьому значна частина цих коштів могла б піти в економіку України за наявності преференцій національним виробникам.
 • Вагонні суперечки
  Анатолій Гіршфельд, Олена Саліхова

  Вагонні суперечки

  Уже сьогодні близько 10 тисяч російських вагонів із сумнівними технічними характеристиками колесять по теренах України, руйнують поверхню колії і становлять потенційну загрозу. Такі вагони, куплені за ціною металобрухту, створюють нерівні конкурентні умови для українських виробників. Замість того, щоб будувати нові, Україна заповнює свій ринок старими вагонами, гальмуючи розвиток власного виробництва.
 • Електроенергетична стратегія. Чи захистить Україна Європу від Росії?
  Ольга Кошарна

  Електроенергетична стратегія. Чи захистить Україна Європу від Росії?

  Україна могла б зробити електроенергію одним з основних факторів економічного зростання та захистити не лише власні геополітичні інтереси, але й Східної Європи. «Енергетичний міст «Україна – Європейський Союз» - єдина можлива альтернатива залежності ЄС від керованої Росією Білоруської АЕС, від впливу гібридних стратегій Росії.
 • Катерина Рожкова: «Тиснути на Національний банк - те саме, що стріляти собі в ногу»
  Денис Пристай, Соня Кошкина

  Катерина Рожкова: «Тиснути на Національний банк - те саме, що стріляти собі в ногу»

  Чи пов'язують в НБУ рішення про незаконність націоналізації з політичними процесами? Як Нацбанк планує відстоювати свою правоту в судах? Наскільки сильно скасування націоналізації ПриватБанку може вплинути на фінансову стабільність країни? Відповіді - в інтерв'ю LB.ua.
 • Всі публікації розділу