Економіка

 • Хто контролює український інтернет
  Диана Манучарян
  Серед власників найбільших українських провайдерів фіксованого доступу до інтернету є і росіяни, і олігархи, і колишні депутати Верховної Ради. LB.ua перерахував власників основних інтернет-провайдерів.
 • Всеволод Стьопін: "Ритейлом управляє покупець, а не навпаки"
  Елена Рябичева, Андрій Яніцький
  "Ми якось спробували оцінити вплив запахів на продаж, створюючи аромати кави і карамелі в відповідних відділах. Чесно кажучи, ми не помітили динаміки зниження чи збільшення закупів". Регіональний менеджер Metro Cash&Carry Ukraine Всеволод Стьопін розкриває секрети роботи.
 • Опудалом чи тушкою. Чи зможе новий закон вирішити проблеми приватизації
  Ульяна Яхно
  Парламент у першому читанні ухвалив проект закону про приватизацію держмайна, який повинен зрушити процес з мертвої точки. Він спростить процеси, пов'язані з приватизацією, але чи вирішить головну проблему - небажання держави прощатися з власністю?
 • Як зіграла ставка Нацбанку
  Елена Губарь
  Нацбанк регулярно переглядає рівень облікової ставки, яка визначає вартість грошей для банків. LB.ua розбирався, як це позначається на ціні депозитів і кредитів для громадян.
 • Російське лото Кабміну
  Кирилл Сомов
  Документ, який повертає контроль держави над потужним тіньовим ринком лотерей і прибирає з цього ринку двох близьких до Путіна олігархів, пішов на підписання в Кабмін ще напередодні літа. У чиєму кабінеті «загубився» проект нових ліцензійних умов для операторів ринку лотерей?
 • Китайський енергетичний шлях. Уроки для України
  Валерий Щербина
  Лише десять років знадобилося Китаю для того, щоб вийти в лідери глобальної відновлюваної енергетики. Його світова частка за цей період зросла майже вдвічі і склала 24%.
 • Малосімейки повертаються. Квартири площею до 20 кв.м користуються все більшим попитом
  Вероника Гаврилюк
  У Харкові таке житло називають "єврогостинки". Хоча за площею вони такі самі, як радянські попередники, але за якістю і плануванням кращі. На їхню частку припадає вже 60% усієї пропозиції на первинному ринку житла Харкова. У Києві ж на малогабаритні квартири-студії поки що припадає не більш ніж 2-3%.
 • Півроку санкцій проти російських сайтів. Що змінилося?
  Диана Манучарян
  Санкції проти деяких російських сайтів в Україні призвели до падіння їхньої аудиторії у 2-2,5 рази, але вони все ще збирають мільйонні аудиторії. Яким є український інтернет після блокади російських ресурсів?
 • Ігор Береза: Є спроби використання великих системних банків з протиправною метою
  Андрій Яніцький
  "Нові вимоги не зобов’язують банки кожного разу вимагати від клієнта і документально підтверджувати джерела походження його коштів. Необхідно знати клієнта, розуміти його бізнес і бути здатним відрізнити нормальні операції клієнта від удаваних". Інтерв'ю з директором департаменту фінмоніторингу НБУ Ігорем Березою.
 • Doing Business 2018: Україна тупцює на місці
  Виталий Шапран
  Жодної катастрофи для України в рейтингу Doing Business 2018 не сталося. Але слід розібратися в деталях процесу, щоб розуміти, чому ми ростемо так повільно, що нам це зростання дає і що ми втрачаємо або не втрачаємо від відсутності ривка.
 • Чому нафтовики помиляються. Конспект лекції Іскандера Діяшева
  Ольга Хворостина
  Електромобілі, потяги на магнітній подушці і сонячні батареї поступово зменшують попит на нафту, газ і вугілля. Яке майбутнє у традиційних джерел енергії?
 • Депозити дивляться вниз. Кредитам приготуватися?
  Елена Губарь
  Депозитні ставки в українських банках знизилися до мінімального рівня. Надалі вони будуть опускатися ще більше, що дозволить активізувати кредитування, прогнозують фінансисти.
 • Всі публікації розділу