Економіка

 • Олег Чурій: "Якщо банк не повертає рефінанс, у нього проблеми не тільки з НБУ"
  Андрій Яніцький

  Олег Чурій: "Якщо банк не повертає рефінанс, у нього проблеми не тільки з НБУ"

  "Ми намагаємося відійти від поняття "валютний контроль" на користь "валютного нагляду". Ми не хочемо в майбутньому все контролювати, хочемо замінити дозвільну систему сповіщеннями. Ми не хочемо вирішувати транзакції, нам необхідна тільки статистика для оцінки ситуації". Інтерв'ю із заступником голови НБУ Олегом Чурієм.
 • Книга: "Плутократи" Христі Фріланд
  Яна Сидоряченко
  Тип нових плутократів зовсім не нагадував представників супереліти початку двадцятого століття – це вже були не підстаркуваті спадкоємці бізнес-династій, а молоді та перспективні підприємці, що заробили свій капітал самі або ж отримали естафету від батьків.
 • Дмитро Яблоновський: «Міністерства саботують приватизацію»
  Андрій Яніцький
  "Для реалізації державних та суспільно корисних функцій необов’язково мати державні підприємства. Держава могла б закуповувати такі послуги в приватних компаній за конкурентною процедурою". Інтерв'ю зі старшим економістом Центру економічної стратегії Дмитром Яблоновським.
 • Утік від реформ. Що польський топ-менеджер залишив після себе в "Укрзалізниці"
  Вячеслав Коновалов
  На тлі скандалів упродовж останньої половини року між міністром інфраструктури та гендиректором держпідприємства ситуація виглядає доволі просто - міністр таки переграв менеджера з Польщі та змусив його піти, хоча в цьому конфлікті багато хто прогнозував якраз відставку міністра.
 • Денис Нізалов: «Земельна реформа невигідна тим, хто працює за тіньовими схемами»
  Андрій Яніцький, Борис Давиденко, Катя Мячина
  "Фермери не пропонують державі повну інформацію про землі, які вони орендують з різних причин: щоб зменшити податкове навантаження, зменшити об'єкт регулювання, деяким просто ніколи, а хтось економить на платі за реєстрацію". Інтерв'ю з економістом - фахівцем у сфері сільського господарства Денисом Нізаловим.
 • Віртуальний прибуток "Газпрому"
  Валерий Щербина
  Збільшення обсягів продажу російського газу в Європі - не єдина мета «Газпрому». Важливішим для монополіста є «практична реалізація стратегії диверсифікації експортних маршрутів». Мова йде про будівництво «Північного потоку-2» і «Турецького потоку», які повинні блокувати український газовий транзит.
 • "Нерозумно робити бізнес, орієнтуючись тільки на Україну"
  Ольга Хворостина
  Хвилі девальвації гривні 2008-го і 2014 років навчили підприємців працювати з іноземцями за тверду валюту. Український бізнес відкриває для себе зовнішні ринки і вчиться працювати різними мовами в різних часових поясах. Експортерами стали навіть прості українці, які навчилися заробляти долари і євро на своєму хобі.
 • При Приватбанку до націоналізації була страхова компанія. Що з нею зараз?
  Виктория Руденко
  "Інгосстрах" страхував всі фінансові ризики позичальників за кредитними картками Приватбанку, а коли в березні 2016 року банк запустив кредитування населенням інших фізосіб і бізнесів безпосередньо без нагляду Нацбанку, саме "Інгосстрах" страхував ризики неповернення коштів.
 • Реформа контрабанди - найуспішніша реформа в Україні
  Евгений Плинский
  1000% зростання обсягу контрабанди цигарок з України в Європу за останні 2 роки. З 500 мільйонів цигарок у 2014 році до 5,8 мільярда у 2016-му. За цими контрабандними рекордами стоїть найпотужніша тилова машина з правоохоронних органів, місцевої влади, фіскальної та митної служб і навіть українського парламенту. Контрабандна готівка зуміла об'єднати всіх.
 • Чому реформа автострахування ОСЦПВ торкнулася лише 5% усіх виплат
  Виктория Руденко
  Уже больше полугода прошло с тех пор, как в Украине был запущен пилотный проект прямого урегулирования по обязательной автостраховке ответственности водителя (ОСАГО). Проект подразумевает, что потерпевший в ДТП может получить возмещение в своей страховой компании, а не в страховой компании виновника ДТП. Теоретически это заставит автовладельцев брать страховые полисы в серьезных компаниях с хорошей репутацией, а не гнаться за дешевыми полисами страховых компаний, которые затем тянут с выплатами. LB.ua разбирался, почему этот механизм пока что не стал популярным. [[editor.image src="https://i.lb.ua/083/24/55252abb73eca.jpeg" author="forins.ua" ]][[endeditor]]
 • Про принцип додатковості в грошово-кредитній політиці
  Богдан Данилишин
  20 липня Рада НБУ, взявши до відома пропозиції Правління НБУ, дала старт розробці нових Основних засад грошово-кредитної політики на 2018 рік і середньострокову перспективу. Важливо розпочати суспільний діалог з цих питань і почути різні думки про стратегію і тактичні кроки.
 • Депутати хочуть загнати АМКУ в європейські рамки
  Андрій Яніцький
  У законопроекті депутати роблять акцент на боротьбі з картельними змовами. Це порушення важко довести в суді, не маючи на руках вагомих доказів (наприклад, від самих учасників змови). Навіть якщо АМКУ накладає штраф на змовників, вони домагаються скасування покарання в судах.
 • Що знає корпоративний секретар ПриватБанку
  Андрій Яніцький
  Вікторія Страхова робить те, що давно повинні були зробити Мінфін і НБУ, нехай і не в такій формі. Суспільне значення й інтерес до націоналізації ПриватБанку перекривають усі заперечення стосовно корпоративних заборон й етичних аспектів вчинку колишнього корпоративного секретаря держбанку.
 • Всі публікації розділу