Політика

 • НАБУ: Розенблат намагався полетіти в Німеччину з матеріалами, важливими для розслідування "бурштинової справи"

  НАБУ: Розенблат намагався полетіти в Німеччину з матеріалами, важливими для розслідування "бурштинової справи"

  У нього вилучили мобільні телефони, платіжні картки, дипломатичний і закордонний паспорти.
 • Велика політична реформа. Фінал?
  Тереза Лащук
  З першого дня Єгор Соболєв, Семен Семенченко і Рух нових сил намагалися зробити акцію якомога більш схожою на те, що відбувалося під час Революції Гідності: поставили намети і завели польову кухню. Втім уже з першого дня акції стало зрозуміло, що люди не готові масово виходити на вулиці. Чому ініціатори акції «Велика політична реформа» розійшлися у виборі тактики і що робитимуть далі, читайте в матеріалі LB.ua.
 • "Механізму притягнення до відповідальності генпрокурора наразі немає"
  Вікторія Матола
  "З 2013 року такої кадрової чехарди, як у ГПУ, не було в жодному органі. Більш ніж рік жоден із попередніх генпрокурорів не залишався на посаді... За чотири роки чотири рази змінювалась управлінська верхівка прокуратури. А після приходу Яреми та Луценка значна частина кадрів прийшла в ГПУ з МВС не через конкурс. І ці працівники почали діяти тими самими методами, якими діяла міліція". Інтерв'ю з заступником голови Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокуратури Віктором Шемчуком.
 • Андрій Садовий: «Самопоміч» братиме участь у президентській кампанії»
  Соня Кошкина
  «Я не можу бути вічно і мером Львова, і керівником партії». – «Що потрібно зробити Президенту, щоб переобратися на другий термін?» – «Стати святим» [...] «Якщо війну зупинять, то владу зметуть». Розмова Соні Кошкіної з Андрієм Садовим.
 • Протести під Радою. День перший
  Тереза Лащук
  Пристрасті навколо акції опозиційних політичних сил 17 жовтня розпалилися ще за кілька днів до її початку. Правоохоронці повідомляли про затримання людей, котрі намагалися купити зброю для акції протесту. А Міхеіл Саакашвілі заявив, що влада спробує його вбити. Як минув перший день мітингу опозиції та громадських організацій, читайте в матеріалі LB.ua.
 • Три пастки для українців
  Виталий Портников
  Скасування недоторканності і постійна можливість перетворення депутата на підсудного не принесе поліпшення життя. Як і у випадку з Давнім Римом, майно тих, хто програв, буде ділитися між переможцями-аристократами, а не між аплодуючими плебеями.
 • Конституційна розтяжка для ЗСУ
  Геннадій Друзенко
  Чому, безкінечно повторюючи слово "агресія" на всіх можливих і неможливих трибунах, Президент досі не видав указ про застосування ЗСУ, як це недвозначно приписує зробити Основний закон у разі збройної агресії проти України, і не вніс його для схвалення до ВР?
 • Коли з'явиться Антикорупційний суд і яким він мав би бути
  Тереза Лащук
  Венеціанська комісія розкритикувала обидва існуючі законопроекти про Антикорупційний суд, та запропонувала президенту внести власну ініціативу у парламент. Чи розпочата робота над новим законопроектом та як на думку міжнародних і вітчизняних експертів має виглядати «ідеальний Антикорупційний суд» – з'ясовував LB.ua.
 • Річ не в угорцях
  Виталий Портников
  Міністр закордонних справ Угорщини пообіцяв порушити на найближчому засіданні Ради ЄС питання про перегляд Угоди про асоціацію з Україною у зв'язку з нашим законом "Про освіту". Це найжорсткіша заява голови угорського зовнішньополітичного відомства за весь час після підписання закону. Для нас дуже важливо зрозуміти, що ж відбувається насправді. Чому там, де Юрій Левченко бачить відмову від тотальної українізації, Петер Сіярто бачить тотальну українізацію?
 • Димна п'ятниця: як депутати ухвалювали закони про Донбас
  Тереза Лащук
  Сьогодні Верховна Рада прогнозовано проголосувала за президентські законопроекти щодо Донбасу (№7163 – в першому читанні, та №7164 – за основу і в цілому). Про те, як парламент працював у п’ятницю – у матеріалі LB.ua
 • Тереза Лащук
  У середу президент вніс у Верховну Раду два законопреокти, які визначають статус окупованих територій. До цього “таємничий” законопроект бачило лише вузьке коло з оточення президента та голови РНБО Олександра Турчинова. Втім, проголосувати за них у залі парламенту народні обранці так і не змогли. Чому опозиція блокувала трибуну, а фракції коаліції розсварились – читайте в матеріалі LB.ua.
 • Всі публікації розділу