Політика

 • Фріки Верховної Ради
  Анна Стешенко
  Хто пускає «ряджених» і, відверто кажучи, просто «міських божевільних» в дивних нарядах і неадекватною поведінкою в будівлю головного законодавчого органу? В одинадцятій статті з циклу «Невідома Рада» ми не просто покажемо, а й розповімо про таких персонажів, які у декого викликають посмішку, а у інших - смуток.
 • Без коси і з новим курсом
  Анна Стешенко
  Всеукраїнський форум "Новий курс України" став, фактично, повноцінним стартом президентської кампанії Юлії Тимошенко. Лідер "Батьківщини" представила план перезавантаження політичного устрою та соціально-економічного формату. Включаючи пропозиції з переукладення суспільного договору з владою, закінчуючи новою екосистемою життя громадян.
 • Суд без корупції
  Вікторія Матола
  "Коли запрацює Антикорупційний суд, я не виключаю, що перші провадження можуть завершитися виправдувальними вироками. Адже робота антикорупційних правоохоронних органів усе ще залишається в стадії становлення". Чи суперечить створення Антикорупційного суду Конституції, і чому Верховна Рада повинна ухвалити ще один закон для його запуску?
 • «Притягнення суддів до відповідальності в окремих випадках має політичний підтекст»
  Вікторія Матола
  "Справам щодо учасників акцій протесту з самого початку надали політичне забарвлення. Якщо суддя ухвалив неправосудне рішення, то його потрібно притягнути до відповідальності. Незалежно від того, хто був стороною процесу". Інтерв'ю з головою Касаційного адмінсуду в складі Верховного Суду Михайлом Смоковичем.
 • ​«Я не сяду, сядете ви». Регламентний комітет захистив депутата Пономарьова від прокуратури і журналістів
  Тереза Лащук
  Члени регламентного комітету визнали подання на притягнення до кримінальної відповідальності депутата від «Волі народу», колишнього регіонала Олександра Пономарьова необґрунтованим. Захищаючи свого колегу, депутати перевернули суть конфлікту з ніг на голову, зробивши з Пономарьова, якого ГПУ підозрює у перешкоджанні діяльності журналістів, жертву. 
 • Україна в умовах турбулентності: між гібридною війною і гібридним світом. Механізм малих кроків
  Арсен Аваков
  За підсумками виступу міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова на IX Національному експертному форумі «Україна в умовах турбулентності».
 • «Кіт у мішку», або Яким буде антикорупційний суд
  Анна Стешенко
  Опозиція, критикуючи остаточну редакцію закону про антикорупційний суд, разом з коаліцією натиснула кнопки «за». Зіграв інстинкт самозбереження: небажання відповідати за провал популярного у виборців питання і йти на літні канікули з «підвішеним» урядом.
 • Аудитор для НАБУ: фінал епопеї близько
  Тереза Лащук
  Третя спроба обрати кандидатів від Ради на пост аудитора НАБУ виглядає як вирішальна. Аудитора від парламенту можуть призначити вже у четвер. Ймовірно, ним стане Володимир Василенко.
 • Я не боюся
  Соня Кошкина
  Якщо тільки припустити, що «зайві» 17 прізвищ з'явилися не з волі Москви, а Києва, то рано чи пізно про це стане відомо. А тоді обернеться серйозними проблемами для країни і незворотними для декого з її нинішніх керівників - коли втікати буде нікуди і ні з чим.
 • Ще рано говорити про незворотність реформ
  Марсель Рьотиг
  Посилення боротьби на внутрішніх політичних фронтах, нездатність здійснити деолігархізацію політики і відсутність реальної перспективи припинення війни на сході країни можуть нівелювати новаторські досягнення останніх років.
 • Всі публікації розділу