Політика

 • Кремлівський мінер
  Виталий Портников
  Путін бере в заручники нас усіх. Найголовніше - не допустити переходу конфлікту в заморожений стан. Росія повинна або покинути Донбас, або - якщо стане ясно, що ні про яке звільнення мовитись не може - анексувати його за прикладом Криму, визнавши свою повну відповідальність окупанта. Але їй не можна дозволити створити фейкові держави біля наших кордонів.
 • Конституція, яку створили не ми
  Геннадій Друзенко
  Конституція України у поточній редакції має системний ґандж: в ній закладений інституційний конфлікт між всенародно обраним Президентом та Урядом, який формує парламент. Не даремно нобелівський лауреат Роджер Майерсон у своєму виступі в Києві у 2014 році назвав систему влади в Україні “terrible constitutional system”.
 • На шляху до ДБР
  Валентина Мерещук
  Через два роки від моменту формального створення Державного бюро розслідувань, за результатами конкурсу тривалістю рік, комісія таки визначилася з керівництвом ДБР. Чому так довго створювалося Державне бюро розслідувань і що відомо про переможців, з'ясовував LB.ua. 
 • По нулях
  Соня Кошкина
  Обнуливши рахунки в переговорах з Банковою, НФ намацує самостійний шлях участі у виборах.
 • Зміна закону про держслужбу: конституційний крок чи підготовка до виборів?
  Тереза Лащук
  9 листопада Верховна Рада повернула нас усіх на півтора року в часі – депутати внесли зміни до закону про державну службу, які скасовують відкриті конкурси на голів місцевих адміністрацій. Окрім того, відтепер чиновники зможуть бути членами політичних партій. Хто і для чого голосував за цей закон - розбирався LB.ua.
 • «Деокупаційний» законопроект – з пустого в порожнє
  Игорь Луценко
  Нас вводять в оману. Ухвалені закони про реінтеграцію окупованих територій не вплинуть ані на продовження чи скасування санкцій проти Росії, ані на обмін військовополоненими! Також спірне питання, чи унеможливлять ці документи участь РФ у миротворчій місії ООН на Донбасі.
 • Андрій Бойко: "Не бачу жодної перспективи, щоб сьогодні хтось поставив під сумнів процедуру конкурсу до Верховного Суду"
  Вікторія Матола
  "У моїх колег-суддів існує позиція, що сама процедура розгляду окремих суддів, проведення щодо них додаткових перевірок, відкладення щодо них розгляду і так далі - це певною мірою випробування. І впродовж цього часу вони (судді – LB.ua) повинні усвідомити свої помилки, щоб більше їх не допускати. Мовляв, якщо суддя допустився однієї помилки, то, можливо, вона не повинна перекреслювати все його професійне майбутнє". Інтерв'ю з членом Вищої ради правосуддя Андрієм Бойком.
 • Діти й дорослі
  Виталий Портников
  Є політичні ілюзії, в полоні яких перебуває частина польської політичної еліти. А є політична реальність, в яку польському керівництву рано чи пізно доведеться повернутися. Ця політична реальність ніяк не пов'язана з УПА, Армією Крайовою, довоєнною Польщею і сутичками поляків і українців.
 • Що пропонує Виборчий кодекс, і чи є в нього майбутнє
  Тереза Лащук
  7 листопада Верховна Рада ухвалила в першому читанні проект Виборчого кодексу. Що він пропонує і які перспективи ухвалення проекту у другому читанні - розбирався LB.ua
 • Морські вузли
  Соня Кошкина
  Єдиним адептом кооперації НФ з БПП (з боку НФ) виступає Олександр Турчинов. Арсеній Яценюк, Арсен Аваков, Андрій Парубій налаштовані скептичніше. Іже з ними - Володимир Гройсман та Юрій Луценко, які від перспектив президентства рішуче відхрещуються, але для яких нинішні іпостасі - точно не останні в політичній кар'єрі. LB.ua розповідає про роль Банкової у "справі рюкзаків", інтерес НАБУ і подальші політичні наслідки.
 • Всі публікації розділу