ГоловнаСвіт

В Італії пояснили, чому в країні показники смертності від коронавірусу "зашкалюють"

"Тільки для 12% померлих коронавірус був прямою причиною смерті".

В Італії пояснили, чому в країні показники смертності від коронавірусу "зашкалюють"
Відвідувач Колізею, Рим, Італія, 09 березня 2020.
Фото: EPA/UPG

Науковий радник міністра охорони здоров'я Італії, колишній президент Європейської асоціації громадської охорони здоров'я професор Вальтер Річкарді вважає, що є дві головні причини, чому в Італії фіксується висока смертність від коронавірусу.

В інтерв'ю італійському виданню TPI, яке вийшло 20 березня, він закликав не порівнювати кількість хворих і загиблих від коронавірусної інфекції в Китаї та Італії (19 березня Італія обігнала Китай за рівнем смертності).

"Якщо порівнювати смертність в Італії та Китаї, здається, що показники в Італії зашкалюють, але якщо порівнювати Ломбардію і Хубей, регіони, де були епіцентри спалаху в двох країнах, то виявиться, що в Китаї епідемія охопила територію, де проживає 60 млн жителів, а це означає, що епіцентр епідемічного спалаху настільки ж великий, як і в Ломбардії, і що співвідношення і динаміка приблизно однакові", - вважає професор.

За його словами, перша причина високої смертності в Італії - середній вік населення країни, отже, і середній вік пацієнтів. Друга - підхід до фіксації причин смерті.

За даними американської некомерційної організації "Довідкове бюро населення", Італія посідає друге місце в світі після Японії за середнім віком жителів країни. З 60,34 млн осіб 22,8% (або 13,76 млн) - люди старші від 65 років (Україна за цим показником на 32-му місці).

Річард розповів, що середній вік пацієнтів з коронавірусом в Італії - 63 роки, в китайському місті Ухань, звідки почалося поширення інфекції, - 46 років. Коли пацієнти переважно літні, "вони мають більш небезпечні наслідки з погляду прогнозу", зазначив професор.

В Італії "дуже щедро" приписують безпосередню причину смерті коронавірусу, сказав експерт, але лише в невеликій кількості випадків вірус був прямою причиною смерті. "Хоча він, безумовно, викликав погіршення стану", - наголосив професор.

У коментарі The Telegraph Річкарді уточнив: в Італії вважають, що всі люди з коронавірусом, які вмирають в лікарнях, вмирають від коронавірусу, але, за даними Національного інституту здоров'я (ISS), тільки для 12% померлих коронавірус був прямою причиною смерті, у решти пацієнтів було принаймні одне супутнє захворювання.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram