ГоловнаСвіт

США відмовилися від підвищення мит на китайські товари з 25 до 30 відсотків

Сторони близькі до завершення торгової війни.

США відмовилися від підвищення мит на китайські товари з 25 до 30 відсотків
Президент США Дональд Трамп с китайским вице-премьером Лю Хэ
Фото: EPA/UPG

США відмовилися від запланованого підвищення мита з 25 до 30 відсотків на китайські товари вартістю в 250 млрд доларів. Про це міністр фінансів США Стівен Мнучін повідомив увечері в п'ятницю, 11 жовтня, на пресконференції за підсумками переговорів між США і Китаєм щодо торгового конфлікту двох країн, що почалися за день до цього.

Підвищення мит, про яке йдеться, мало набрати чинності в США 15 жовтня.

Сторони близькі до завершення торгової війни і можуть підписати Угоду протягом найближчих п'яти тижнів, сказав Трамп після бесіди з китайським віцепрем'єром Лю Хе, передає Reuters.

Перша фаза угоди включає покупки сільгосппродукції, валюту, а також деякі аспекти захисту інтелектуальної власності та запобігання підвищення мит.

Торговельний представник США Роберт Лайтхайзер заявив, що рішення щодо інших тарифів, які повинні набрати чинності в грудні, ще немає.

Спочатку мита на китайські товари загальною вартістю $250 млрд повинні були підвищити з 1 жовтня, але на прохання Лю Хе Трамп переніс зміну тарифів на середину місяця, оскільки першого числа у КНР відзначали 70-річчя країни.

Торгова війна між США і Китаєм триває з 2018 року, вона почалася після того, як Трамп збільшив мита на низку китайських товарів - Пекін відповів дзеркально. За п'ять місяців 2019 року обсяг торгівлі між країнами скоротився на 14,6%, порівняно з минулим роком. Востаннє США підвищили мита у вересні - з 10 до 15%, тоді це торкнулося товарів на $300 млрд.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter