ГоловнаСвіт

НАТО вперше розробило космічну стратегію

Про мілітаризацію космосу мова не йде.

НАТО вперше розробило космічну стратегію

Північноатлантичний Альянс вперше в історії розробив космічну стратегію. Про це в четвер, 26 червня, повідомив на своїй сторінці в твіттері генеральний секретар альянсу Єнс Столтенберг, передає DW.

В організації вважають, що в майбутньому військові конфлікти можуть вирішуватися в тому числі в космосі - наприклад, через напади на стратегічно важливі супутники або застосування зброї в космосі.

Крім того, вже в кінці року НАТО може оголосити космос окремою територією для проведення військових операцій. Це забезпечить виділення додаткових ресурсів і дозволить розглядати можливі космічні атаки так само, як досі розглядалися атаки на землі, в повітрі, на морі і в кіберпросторі.

Раніше, в 2016 році, НАТО оголосило кіберпростір окремою територією для проведення операцій, щоб захищати себе від хакерських атак.

Приводом для посиленої уваги до космосу став той факт, що НАТО все більше залежить від техніки в безповітряному просторі. Через супутники здійснюється комунікація під час військових операцій, вони також використовуються для розслідувань і шпигунства, а також для навігаційних систем. З іншого боку це означає, що напади на супутники, що належать країнам-членам НАТО, можуть обмежити їх обороноздатність. Крім того, атаки на супутники в разі війни можуть бути використані для паралізації частини суспільного життя.

Крім США, про розширення своїх космічних можливостей також оголосили такі країни, як Росія, Китай і Індія.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter