ГоловнаСвіт

Іспанський суд заблокував перепоховання диктатора Франко

Прах іспанського правителя залишиться в Долині Полеглих.

Іспанський суд заблокував перепоховання диктатора Франко
Долина Павших
Фото: EPA/UPG

Верховний cуд Іспанії у вівторок скасував рішення уряду країни про перепоховання останків диктатора Франсиско Франко, який правив Іспанією з 1939-го по 1975 рік. Воно повинно було відбутися 10 червня, пише The Local.

Водночас в уряді Іспанії, який наполягає на перепохованні Франко, впевнені, що суд урешті-решт підтримає його позицію.

Остаточного рішення за позовом спадкоємців Франко очікують у найближчі місяці.

Прах Франко планують поховати в пантеоні Мінгоррубіо в королівській резиденції Ель Пардо.

Зараз Франко похований у Долині Полеглих - величезному меморіальному комплексі під Мадридом. Під час його будівництва використовували працю ув'язнених, а після відкриття комплексу в 1959 році там були поховані майже 34 тисячі жертв Громадянської війни - в основному ті, хто воював на боці Франко, а не на боці республіканців.

Останки Франко в Долині Полеглих лежать у спеціально побудованому для диктатора мавзолеї під вівтарем базиліки, а комплекс часто використовують для своїх заходів послідовники Франко, серед яких багато націоналістів і навіть нацистів - незважаючи на те, що це забороняє робити закон про історичну пам'ять.

Родичі Франко були проти ексгумації та згодні на перепоховання тільки в сімейному склепі собору Альмудена в центрі Мадрида. Однак іспанський уряд відмовив у задоволенні цього прохання, тому що це створило б великі проблеми правоохоронним органам, оскільки собор розташований поряд із Королівським палацом.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter