ГоловнаСвіт

У Польщі запустили проект безкоштовного працевлаштування українців

Компанії-посередники будуть отримувати комісії не від претендентів, а від роботодавців, які підбирають персонал.

У Польщі запустили проект безкоштовного працевлаштування українців
Фото: EPA/UPG

Польсько-українська господарча палата спільно з Всеукраїнською асоціацією компаній з міжнародного працевлаштування запустила проект "Партнерство і працевлаштування", спрямований на подолання шахрайства у працевлаштуванні українців у Польщі.

Про це повідомляють на сайті асоціації.

"Польські бізнесмени дуже зацікавлені в українських трудових мігрантах і хочуть залучати їх на довгостроковій основі на роботу. Для цього потрібно прибрати адміністративні бар'єри між країнами і створювати передумови для синергії між польськими роботодавцями і найманими робітниками з України", - йдеться в повідомленні.

Так, одним із факторів подолання шахрайства буде безкоштовне працевлаштування. Як повідомляють в асоціації, багато шахрайських схем у цій сфері побудовані на тому, що здобувач платить за пошук роботи і в підсумку не отримує її.

У рамках проекту компанії-посередники будуть отримувати комісії не від претендентів, а від роботодавців, які підбирають для себе персонал.

"Українці не повинні платити гроші за своє працевлаштування за кордоном, а компанії-посередники будуть отримувати дохід не від фізосіб, а від роботодавців, які шукають для себе персонал. Так безкоштовне працевлаштування завдасть удару по шахрайських схемах і несумлінних компаніях, які тепер не зможуть дурити голови українцям і брати гроші за нібито пошук роботи, а насправді невідомо за що", - йдеться в повідомленні.

Крім того, населення інформуватимуть про міжнародний ринок працевлаштування.

"Українцям треба знати, що шукати роботу в Польщі потрібно тільки через ліцензовані компанії, які несуть відповідальність за те, куди вони відправляють людей. Крім того, працевлаштуватися краще на великих підприємствах, де виплата зарплати йде на банківську карту, дотримуються всі передбачені польським законодавством норми охорони праці та є соціальне страхування", - підкреслив президент асоціації Василь Воскобойник.

Нагадаємо, за оцінками МЗС України, зараз у Польщі перебуває близько мільйона українців. Оцінка влади Польщі вища - міністр з питань гуманітарної допомоги і біженців Беата Кемпа заявила, що в країні зараз може перебувати понад два мільйони мігрантів з України.

Торік польські роботодавці подали 1,7 млн заявок про намір працевлаштувати громадян України, що на третину більше, ніж у 2016 році, а з 2014 року це зростання сягнуло 350%. Втім, ця цифра не тотожна кількості працевлаштованих українців (яких менше).

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter