ГоловнаСвіт

У РФ житель Твері отримав три доби за "прапор, який може образити всіх і відразу"

Картинка була зображенням прапора ЛГБТ зі свастикою, шестикутними зірками Давида, пентаграмами і синіми смугами, які формують прапор Конфедерації.

Суд в російській Твері на три доби заарештував місцевого жителя за прізвищем Грізан, який розмістив на своїй сторінці у "Вконтакті" картинку під назвою "Прапор, який може образити всіх і відразу", пише Медіазона.

Згідно з винесеною в лютому постановою, у грудні 2017 року Грізан на своїй сторінці "ВКонтакті", назва якої містить мат, розмістив "фотозображення прямокутника зі смужками різних кольорів", у центрі якого була свастика. Картинка називалася "Прапор, який може образити всіх і відразу". На ньому, крім свастики і прапора ЛГБТ, розташовані також шестикутні зірки Давида і сині смуги, які формують прапор Конфедерації, а також пентаграми.

Крім цього, на сторінці Грізана також виявили картинку "1941-1945 можемо повторити", на якій зображені два схематично намальовані чоловіки, які займаються сексом. У одного з них замість голови свастика, у другого - серп і молот.

Сам Грізан погодився з правопорушенням за частиною 1 статті 20.3 КпАП (публічна демонстрація нацистської символіки), яке йому закидають, і розкаявся. У документі також зазначено, що раніше його вже судили за пробудження ненависті або ворожнечі (частина 1 статті 282 КК); він отримав рік і сім місяців позбавлення волі умовно. Грізана звинувачували у пробудженні ненависті до ветеранів, працівників правоохоронних органів і до діячів РПЦ.

У лютому 2018 року за аналогічну картинку "Можемо повторити" судили волонтера краснодарського штабу Олексія Навального Павла Михайличенка, його оштрафували на дві тисячі рублів. У грудні 2017 року за неї ж штрафували на тисячу рублів адміністратора пабліка "Мурманськ ДТП ПП" Степана Романчева.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter