ГоловнаСвіт

Студентам провідних університетів США розкажуть про війну Росії проти України

Лекції проведе Постійний представник України в ООН Володимир Єльченко.

Студентам провідних університетів США розкажуть про війну Росії проти України
Володимир Ельченко
Фото: un.org

Постійний представник України в ООН Володимир Єльченко проведе серію лекцій у провідних університетах США, щоб докладно розповісти про ведення Росією війни проти України, а також про застосування гібридних тактик у протистоянні цивілізованому світу.

Про це повідомив Укрінформу речник Постійного представництва України в ООН Олег Ніколенко.

"У середу відбудеться перша лекція в Принстонському університеті. Крім того заплановані виступи в Колумбійському університеті в Нью-Йорку та інших провідних навчальних закладах США. Тобто, сьогодні ми починаємо цілий тур", - зазначив український дипломат.

Він також додав, що Єльченко буде говорити про ситуацію на сході України і у Криму. За його словами, постпред України в ООН пояснить також актуальні питання української зовнішньої та внутрішньої політики. "Ця ініціатива має важливе значення в контексті доведення об'єктивної інформації про російську неоголошену війну проти України. Не забувайте, що незабаром деякі з нинішніх студентів в цих університетах будуть обіймати основні посади в політиці, економіці та бізнесі США, а також інших країнах світу і формувати глобальний порядок денний", - підкреслив Ніколенко.

Принстон стане першим інтелектуальним майданчиком, де виступить постійний представник України в ООН і зможе відповісти на запитання студентів та викладачів за темою. "Неоголошена війна на сході України триває вже п'ятий рік і не має ознак ослаблення", - йдеться в анонсі, розміщеному на офіційному сайті Принстонського університету.

Український уряд звинувачує Росію, що вона спровокувала війну після того, як анексувала Крим, а потім приховано відправляла тисячі солдатів, найманців і зброю через кордон з Україною, зазначається на сайті навчального закладу. Крім того, російський уряд доклав чимало зусиль у кіберсфері для розпалювання гібридної війни. "Росія відкидає звинувачення, стверджуючи, що в Україну проникло НАТО, яке шукало війська Росії у спробі відновити конфлікт холодної війни між Сходом і Заходом", - наголошується в повідомленні. Водночас, російська пропаганда підживлює хибні тези про конфлікт в Україні.

"Ми можемо дізнатися правду про ці звинувачення?" - запитують організатори лекції на сайті університету. Саме на це відповість постійний представник України в ООН і колишній посол України у Москві Володимир Єльченко, йдеться в анонсі.

Як повідомляється, співорганізаторами події в Принстоні виступили Інститут міжнародних та регіональних досліджень Принстонського університету, Школа міжнародних відносин імені Вудро Вільсона, Програма російських, східноєвропейських та євразійських досліджень, а також Інституту вільного волевиявлення Ліхтенштейну.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter