ГоловнаСвіт

Вісім міністрів закордонних справ написали спільну статтю до річниці окупації Криму

Міністри нагадали, що світова спільнота не визнає претензії Росії щодо Криму.

Вісім міністрів закордонних справ написали спільну статтю до річниці окупації Криму
Фото: www.048.ua

Вісім міністрів закордонних справ написали спільну статтю щодо четвертої річниці незаконної анексії Росією українського Криму. Стаття опублікована на сайті Euobserver під назвою "Чотири роки тому - але ми не забудемо незаконно окупований Крим".

Авторами статті є міністри закордонних справ Данії, Естонії, Латвії, Литви, Польщі, Румунії, Швеції та України.

"Чотири роки тому, 18 березня 2014 року, Росія зробила остаточний крок до незаконної окупації Криму, який є частиною суверенної території України, що було визнано Росією в низці міжнародних договорів. Приєднання Криму Росією включає серію протиправних дій: від використання замаскованих російських елітних військ - до квапливої організації - порушуючи українське та міжнародне право - нелегітимного "референдуму", - згадують автори статті про події 2014 року.

Міністри нагадали, що світова спільнота не визнає претензії Росії щодо Криму і продовжує засуджувати незаконну анексію українського півострова.

"Разом з багатьма іншими партнерами, включаючи Сполучені Штати, Канаду і Норвегію, Європейський Союз проводить політику невизнання і режиму санкцій щодо людей та організацій, причетних до незаконної анексії. Будівництво Керченського мосту буде розглядатися в цьому контексті. ЄС також ввів заборону на торгівлю, інвестиції та обмеження на поїздки і туризм ", - йдеться в статті.

Глави МЗС, наголошуючи на порушенні прав людини в Криму, закликали РФ негайно звільнити Олега Сенцова і ще 60 інших політичних в'язнів, а також надати доступ до українського півострову міжнародним моніторинговим організаціям.

Міністри ще раз нагадали, що ЄС не визнає виборів, проведених Росією у Криму.

"Ми не дозволимо, щоб питання Криму було зняте з міжнародного порядку денного... Те, що відбулося в Криму - стосується не тільки України, це стосується нас усіх. Ось чому ми не забудемо і не відмовимося від Криму", - наголошується у спільній статті.

Нагадаємо, раніше міністр закордонних справ Канади Христя Фріланд заявила, що її країна не визнає незаконне проведення виборів президента Російської Федерації в окупованому Криму.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter