ГоловнаСвіт

Генсек НАТО поставив отруєння в Британії в один ряд з агресією Росії в Україні

"НАТО не буде відповідати Росії танком на танк, ракетою на ракету, або дроном на дрон".

Генсек НАТО поставив отруєння в Британії в один ряд з агресією Росії в Україні
Фото: EPA/UPG

Генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Єнс Столтенберг різко засудив використання у Великобританії проти екс-співробітника ГРУ Сергія Скрипаля і його дочки нервово-паралітичного газу, передає Голос Америки.

Виступаючи на презентації щорічного звіту НАТО за 2017 рік, Столтенберг назвав отруєння Скрипаля "першим використанням, з метою нападу, нервового газу на території альянсу з моменту заснування НАТО".

Він назвав напад частиною "легковажної російської поведінки, яка триває багато років". Така поведінка, за словами Столтенберга, включає незаконну анексію Криму, військову підтримку сепаратистів на сході України, військову присутність в Молдові та Грузії проти волі цих країн. "Всі союзники згодні, що напад був чітким порушенням міжнародних норм і домовленостей", - заявив Столтенберг, повідомивши, що альянс "закликав Росію вирішити питання Великобританії".

Він також згадав про російське "втручання в Чорногорії і в інших районах Західних Балкан".

Столтенберг зазначив, що "розмивання межі" між ядерною і звичайною війною "знижує поріг для використання Росією ядерної зброї".

Він зазначив, що альянс продовжить пошуки "змістовного діалогу" з Росією, що "складно", але "життєво необхідно для збільшення прозорості і зниження ризиків".

Говорячи про майбутні дії НАТО у відповідь на нарощування Росією озброєнь, він зазначив, що "НАТО не буде відповідати Росії танком на танк, ракетою на ракету, або дроном на дрон".

"Ми не хочемо нової "холодної війни". І ми не хочемо, щоб нас втягували в нову гонку озброєнь. У гонці озброєнь немає переможців. Вона дорого коштує, ризикована і не слугує нічиїм інтересам. Однак, не сумнівайтеся: НАТО захистить своїх союзників від будь-якої загрози", - підкреслив він.

Раніше сьогодні лідери США, Франції, Німеччини та Британії зажадали від Росії пояснень у зв'язку з отруєнням Скрипаля.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter