ГоловнаСвіт

Французький міністр відкинув звинувачення в зґвалтуванні і відмовився йти у відставку

Міністр має намір подати зустрічний позов за наклеп.

Французький міністр відкинув звинувачення в зґвалтуванні і відмовився йти у відставку
Жеральд Дарманен
Фото: EPA/UPG

Міністр державних дій і фінансів Франції Жеральд Дарманен відкинув звинувачення в зґвалтуванні і відмовився йти у відставку.

Про це повідомляє агентство Рейтер. 

Звинувачення стосуються подій, які нібито відбулися в 2009 році. Перший раз ймовірна жертва - 45-річна Софі Спатц - подала скаргу в прокуратуру навесні 2017 року. За її словами, вона звернулася до Дарманена з проханням допомогти в судовій справі про шантаж з участю її колишнього бойфренда. Спатц заявила, що Дарманен погодився їй допомогти, але натякнув на інтимну близькість. Однак заявниця так і не з'явилася для надання свідчень і розслідування було закрито.

У середині січня 2018 року Спатц написала нову скаргу в прокуратуру. Розслідування, яке передали кримінальній поліції, було відновлено 22 січня.

Прем'єр Франції Едуар Філіп і міністри наполягають, що правила вимагають відставки міністра, коли проти нього відкрито кримінальне провадження. Поки ведеться попереднє розслідування, питання відставки не стоїть.

У Франції більшість юридичних скарг призводить до попереднього розслідування. Після цього питання або знімається, або відкривається повноцінне розслідування, яке може закінчитися судовим розглядом.

Дарманен заперечує всі звинувачення на свою адресу. За словами його адвоката, міністр визнав, що проводив час з Софі Спатц, проте звинувачення в зґвалтуванні є брехнею. Дарманен планує судитися з нею за наклеп.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter