ГоловнаСвіт

Прем'єр Польщі підтримав ідею заборони організацій, що пропагують тоталітаризм

У РП пройшли перші затримання після ТВ-розслідування про діяльність окремих націоналістичних груп.

Прем'єр Польщі підтримав ідею заборони організацій, що пропагують тоталітаризм
Премьер-министр Польши Матеуш Моравецкий
Фото: EPA/UPG

Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький підтримав ідею повної заборони організацій, що пропагують тоталітарні режими.

Про це повідомляє "Польське радіо"

"Організації, які прославляють німецький нацизм чи інший тоталітарний режим, а також використовують їх символіку, повинні бути оголошені поза законом, а молодь, яка практикує подібне, повинна бути покарана", - сказав Моравецький.

За його словами, польська держава не повинна демонструвати ні найменшої толерантності до "гітлерівської, нацистської, фашистської або комуністичної символіки".

Так прем'єр-міністр Польщі відреагував на журналістське розслідування телеканалу TVN про діяльність окремих націоналістичних груп Польщі.

Як повідомляють, на записах прихованою відеокамерою видно, зокрема, як неонацисти з організації "Гордість і сучасність" виголошують тости "За Адольфа Гітлера і нашу батьківщину, кохану Польщу", "вівтар" з Гітлером, а також частування тортом із мотивами прапора Третього рейху.

Безпосередньо після трансляції телерепортажу генеральний прокурор Польщі Збіґнєв Зьобро доручив розпочати слідство у справі про публічну пропаганду тоталітарного ладу.

Відзначають, що польські органи правопорядку вже провели перші затримання в зв'язку з неонацистськими крайнощами. У будинках учасників зустрічі, які відзначали 128-му річницю від дня народження Гітлера, слідчі виявили прапори, нашивки, емблеми та публікації з нацистською символікою, а також пістолет і патрони. У зв'язку з цим прокуратура в місті Ґлівіце висунула трьом особам звинувачення в пропаганді нацистського режиму, а одного із затриманих звинуватили в незаконному зберіганні вогнепальної зброї.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter