ГоловнаСвіт

В Австралії священиків хочуть зобов'язати повідомляти про злочини, почуті на сповіді

Очікується серйозний спротив з боку церкви.

В Австралії священиків хочуть зобов'язати повідомляти про злочини, почуті на сповіді
Фото: tsn.ua

Королівська комісія з питань реагування на сексуальне насильство над дітьми рекомендує всім штатам і територіям Австралії ввести кримінальну відповідальність для священиків, які не повідомлять поліцію про почуту під час сповіді інформацію про злочини проти дітей.

Про це повідомляє телекомпанія SBS.

"Право практикувати свою релігію повинно відповідати зобов'язанням громадянського суспільства заради безпеки всіх, а особливо для захисту дітей від сексуального злочину, - йдеться в заяві комісії. - Надання поліції інформації про вчинення сексуального злочину проти дітей є вирішальним для безпеки дітей".

Очікується, що рекомендація комісії наразиться на рішучий спротив з боку церкви, яка завжди оберігала абсолютну конфіденційність сповіді, оскільки, згідно з канонічним правом, священик не може в жодному разі порушити таємницю, почуту під час сповіді, навіть під загрозою смерті.

Відповідна рекомендація з'явилася після того, як засуджений священик-педофіл Джеральд Рідсдейл, якого визнали винуватим у розбещенні 53 дітей, заявив, що священики, яким відомо про злочини, повинні повідомляти про це в поліцію.

"У католицькій церкві сповідь - це фундаментальна частина свободи релігії, її визнає закон Австралії і багатьох інших країн. Тому так і повинно залишитися тут, в Австралії. Поза сповіддю про всі злочини проти дітей слід повідомляти представників влади, і ми повністю дотримуємося цього", - прокоментував цю ситуацію Деніс Харт, архієпископ Мельбурна.

Нагадаємо, на початку серпня в Києві за підозрою в педофілії затримали дворазового олімпійського чемпіона з Австрії.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter