ГоловнаСвіт

Перше за майже два роки засідання Ради Росія-НАТО відбудеться 20 квітня

Альянс хоче відновити діалог із Росією

Перше за майже два роки засідання Ради Росія-НАТО відбудеться 20 квітня
НАТО
Фото: emigrant-ussr.ucoz.ru

Представники НАТО 20 квітня проведуть першу офіційну зустріч з Росією майже за два роки і обговорять кризу в Україні, скорочення військових ризиків та ситуацію в Афганістані.

Про це повідомив у вівторок альянс, інформує агентство Рейтер.

"Це не повернення до активної роботи у звичайному порядку, але нам потрібен діалог", - сказала представник НАТО.

Роботу форуму Росія-НАТО не припинили офіційно, але востаннє він проводився у червні 2014 року, оскільки анексія Криму Росією погіршила стосунки. Тепер обидві сторони погодилися провести переговори на рівні послів у Брюсселі в рамках Ради Росія-НАТО.

Хоча Росія і Захід, як і раніше, не подолали протиріччя у питанні конфлікту в Україні, ця зустріч - ознака прагнення поліпшити дипломатичні зв'язки, що може допомогти уникнути випадкових сутичок у регіоні.

Зустріч відбудеться на тлі найбільшого нарощування військового потенціалу НАТО у Східній Європі з часу закінчення холодної війни, і представники альянсу матимуть можливість обговорити з Москвою поліпшення прозорості з метою уникнення непорозумінь у регіоні.

Альянс заморозив усе практичне співробітництво з Росією у квітні 2014 року на знак протесту проти анексії Криму Росією.

Раніше в НАТО заявляли, що політичні контакти з Росією на вищому рівні можуть тривати, але посли альянсу і Росії зустрілися тільки двічі, відколи вибухнула кримська криза - в березні і червні 2014 року.

Нагадаємо, наприкінці січня генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що настав час провести засідання Ради Росія-НАТО.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter