ГоловнаСвіт
Спецтема
Россия

Путін підписав закон про "право на забуття"

Росія зобов'язала своїх та іноземних інтернет-пошуковців видаляти інформацію.

Путін підписав закон про "право на забуття"
Архив
Фото: EPA/UPG

Президент РФ Володимир Путін підписав закон про "право на забуття" в інтернеті.

Про це повідомляють на сайті Кремля.

Документ є поправками до федерального закону "Про інформацію, інформаційні технології і про захист інформації". Закон набуде чинності з 1 січня 2016 року.

Він передбачає, що пошуковці на вимогу громадянина зобов'язані видалити з пошукової видачі посилання з недостовірною, неактуальною інформацією ("яка втратила значення для заявника через подальші події чи дії заявника"), а також з даними, що порушують інші закони. Виняток становить інформація про події, які містять ознаки кримінально караних діянь, строки притягнення до відповідальності за якими не минули, і відомості про вчинення громадянином злочину, стосовно якого не знято або не погашено судимість.

Видаляти інформацію повинні й іноземні інтернет-пошуковці, які розповсюджують рекламу, адресовану росіянам.

Пошуковці мають право вимагати документ, що посвідчує особу громадянина, котрий звернувся. Також у заяві громадянин обов'язково повинен дати конкретне посилання на інформацію, яку слід виключити з результатів пошуку, зі своїм ім'ям і прізвищем.

Протягом 10 днів оператор пошукової системи розглядає запит і в разі його відхилення повинен надати мотивовану відмову. При цьому пошуковці не мають права розкривати інформацію про факт звернення користувача. Якщо заявник вважає відмову необґрунтованою, він може подати позов до суду.