ГоловнаСвіт

КНДР пригрозила стріляти без попередження по кораблях Південної Кореї у своїх водах

Кораблі КНДР мають намір продовжувати стрілянину у разі вогню у відповідь з боку південнокорейських суден

КНДР пригрозила стріляти без попередження по кораблях Південної Кореї у своїх водах
Граница между Северной и Южной Кореей
Фото: EPA/UPG

Корейська народна армія (КНА) розповсюдила заяву, згідно з якою військовослужбовці КНДР готові відкривати вогонь без попередження по кораблях Південної Кореї, якщо вони вторгнуться у північнокорейські територіальні води.

Про це повідомляє агентство AFP.

Згідно із заявою КНА, якщо при цьому південнокорейська сторона відкриє стрілянину у відповідь, то кораблі КНДР "послідовно завдадуть другий, третій і подальші удари".

Раніше Пхеньян звинуватив Сеул у тому, що південнокорейські патрульні кораблі у період між 1 і 7 травня двічі або тричі заходили у північнокорейські територіальні води під приводом перехоплення китайських риболовецьких суден, що займалися незаконним виловом риби. У свою чергу в міністерстві оборони Республіки Корея ці звинувачення спростували.

КНДР і Південна Корея розділені у Жовтому морі Північною розмежувальною лінією, проведеною за підсумками Корейської війни у 1953 році. Вона є демаркаційною лінією між Північчю і Півднем. Проте Пхеньян не визнає її, оскільки лінія була створена в односторонньому порядку без його участі.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter