ГоловнаСвіт

Співробітника Московського патріархату заарештували за держзраду

Євгена Петріна підозрюють у передачі секретних відомостей спецслужбам США

Співробітника Московського патріархату заарештували за держзраду
Фото: sarreg.ru

Співробітника Московського патріархату Євгена Петріна заарештували за звинуваченням у державній зраді. Його підозрюють у передачі секретних відомостей спецслужбам США. Прес-секретар Лефортовського суду Москви Юлія Скотникова повідомила, що справу Петріна розглядає ФСБ, зазначає "Интерфакс".

Петрін працював у відділі зовнішніх церковних зв'язків Московського патріархату і за посадою спілкувався з іноземцями. Він вийшов на людей, яких запідозрив у шпигунстві на користь США, і почав передавати їм відомості про діяльність церкви, щоб викликати їхню довіру. Петрін стверджує, що всю інформацію він брав з відкритих джерел.

За словами Скотнікової, арешт Петріна продовжили до 10 місяців, матеріали його справи мають гриф "таємно".

Журналістка "Московського комсомольця" Єва Меркачова розповіла, що зустрічалася з Петріним у "Лефортовому". Вона називає його капітаном ФСБ. Меркачова підтверджує, що Петріна відряджали в Україну в складі делегації РПЦ. За словами журналістки, заарештований дав свідчення після того, як його сильно побили.

Нагадаємо, минулого тижня стало відомо про чотирьох фігурантів, обвинувачених у Росії у справі про шпигунство або державну зраду. Рішенням Лефортовський суду Москви на початку лютого провжили арешт громадянину Росії Геннадію Кравцову, обвинуваченому в держзраді, і колишньому директору українського оборонного заводу "Знамя" Юрію Солошенку, підозрюваному у шпигунстві.

Найбільший резонанс з усіх справ про держзраду викликав арешт жительки Вязьми Світлани Давидової, яка виховує 7 дітей. Слідство стверджує, що вона передала Україні відомості про пересування російських військових. Після того, як на захист Давидової розпочалася громадська кампанія, їй змінили запобіжний захід на підписку про невиїзд.