ГоловнаСвіт

Ердоган застеріг турків від травневих протестів на площі Таксим

У Стамбулі посилять заходи безпеки, щоб уникнути провокацій

Ердоган застеріг турків від травневих протестів на площі Таксим
Площадь Таксим
Фото: EPA/UPG

Прем'єр-міністр Туреччини Реджеп Таїп Ердоган у вівторок, 22 квітня, заявив, що не дозволить профспілкам проводити 1 травня демонстрації на стамбульській площі Таксим, яка торік стала центром протестної хвилі. Про це повідомляє агентство Рейтер.

Натомість уряд запропонував профспілкам провести традиційну демонстрацію у спеціально виділеному місці на околиці Стамбула, а не в центрі міста, однак ті відхилили цю пропозицію.

Торік аналогічна заборона з боку турецької влади спровокувала масові антиурядові демонстрації і сутички з поліцією по всій країні, що стало одним з найбільших викликів владній Партії справедливості і розвитку (ПСР), очолюваній Ердоганом, який прийшов до влади 2002 року.

"Забудьте про Таксим, - сказав Ердоган на засіданні ПСР у парламенті. - Люди не хочуть бачити сутичок між поліцією і протестувальниками на вулиці. Ці люди не хочуть бачити вулиць, на яких переважають каменюки, палиці і коктейлі Молотова".

Напередодні на площі Таксим сталася невелика сутичка між поліцією і членами профспілки, які заявили про намір провести свою демонстрацію, незважаючи на заборону влади. Очікують, що днями в Стамбулі посилять заходи безпеки, на вулиці міста виведуть додаткові поліцейські патрулі.

1 травня, традиційне Свято праці в більшості країн Європи, у Туреччині скасували після перевороту 1980 року, проте 2010 року відновили.

Десятки людей, які святкували День праці на площі Таксим, були вбиті 1977 року, коли невідомі бойовики відкрили вогонь на площі.