ГоловнаСвіт

Навального посадили під домашній арешт

Йому заборонили користуватися Інтернетом і спілкуватися з будь-ким, окрім родичів

Навального посадили під домашній арешт
архив
Фото: EPA/UPG

Суд змінив запобіжний захід опозиціонерові Олексію Навальному з підписки про невиїзд на домашній арешт строком до 28 квітня. Про це 28 лютого повідомляє "Лента.ру" з посиланням на рішення судді Басманного суду Москви Артура Карпова.

Запобіжний захід політику змінили на час розслідування у справі про розкрадання коштів фірми "Ів Роше".

Опозиціонерові заборонили перетинати межі своєї квартири без дозволу слідчого, користуватися телефоном, поштою та Інтернетом. Крім того, Навальний зможе спілкуватися лише зі своїми родичами, а будь-які коментарі щодо кримінальної справи йому заборонили давати.

Навальний, відомий блогер, на засіданні зазначив, що домашній арешт і заборона на користування Інтернетом спрямовані проти його політичної та громадської діяльності, повідомляє у своєму Твіттері кореспондент "Слон.ру" Ілля Шепелін.

"Якщо слідству не подобається, що я ходжу на мітинги, нехай це і забороняє", - цитує Навального його прес-секретар Анна Ведута.

Адвокати просили суд замість зміни запобіжного заходу призначити Навальному заставу - півмільйона рублів.

Згідно з версією слідства, Навальний неодноразово порушував вимоги підписки про невиїзд, коли виїжджав на територію Московської області. Сам опозиціонер і його адвокати заявляли, що підписка дозволяла йому перебувати в Підмосков'ї, незважаючи на те, що він постійно мешкає в Москві.

Наразі Олексій Навальний перебуває під адміністративним арештом за непокору співробітнику поліції на акції на підтримку засуджених у "Болотній справі" 24 лютого. Він має покинути московський спецприймальник №2 у понеділок, 3 березня.

Нагадаємо, окрім Олексія Навального, фігурантом у справі "Ів Роше" є його брат Олег. Братів підозрюють у тому, що вони змусили фірму укласти невигідний контракт, унаслідок чого "Ів Роше" втратила 26 мільйонів рублів. Восени 2013 року Олексія Навального засудили до п'яти років ув'язнення умовно за розкрадання продукції компанії "Кировлес".