ГоловнаСвіт

Туреччина відмовилася вступати в діалог із Сирією

Москва і Анкара розійшлися в поглядах щодо Дамаска.

Туреччина відмовилася вступати в діалог із Сирією
Фото: EPA/UPG

Міністр закордонних справ Туреччини Ахмет Давутоглу 30 жовтня відхилив пропозицію Росії вступити в діалог з діючим урядом Сирії, пише Hurriyet.

"Немає ніякого сенсу про щось говорити з режимом, який продовжує масово знищувати власний народ, навіть під час священного для мусульман Дня жертвопринесення", - заявив Давутоглу, очевидно, маючи на увазі провал перемир'я, оголошеного у зв'язку зі святом.

Днем раніше глава МЗС Росії Сергій Лавров закликав Захід і регіональних гравців, а також і Туреччину, розпочати діалог з сирійською владою, щоб покласти край конфлікту, який триває вже близько 20 місяців.

"Без діалогу з урядом навряд чи щось вийде, і це єдина проблема, яка перешкоджає політичному процесу", - заявив Лавров після зустрічі зі спецпосланцем ООН і ЛАД щодо Сирії Лахдаром Брахімі.

Давутоглу також підкреслив, що діалог з Дамаском, в минулому його союзником, буде кроком до "легітимізації нинішнього режиму, який продовжує насильство".

Незважаючи на те, що 26 жовтня в Сирії було оголошено тимчасове перемир'я, за час чотириденного свята жертвопринесення було вбито понад 500 людей. За словами спецпосланця, громадянська війна в Сирії рухається "від поганого до гіршого".

Нагадаємо, Москва вважає, що президент Сирії Башар Асад повинен залишатися при владі до завершення конфлікту, тимчасом як Анкара наполягає на його відставці.