ГоловнаСвіт

Китайці влаштували антияпонські погроми

Сьогоднішні виступи стали наймасовішими після 1972 року.

Китайці влаштували антияпонські погроми
Фото: hkreporter.com

Учасники масових антияпонських демонстрацій, які тривають сьогодні в різних містах Китаю, "підпалюють японські підприємства і громлять магазини".

Про факти такого вандалізму в місті Циндао повідомило японське інформаційне агентство Кіодо.

Мітингувальники виступають проти "націоналізації" Японією островів Сенкаку, які в Китаї називають Дяоюйдао і вважають своєю територією.

Також, за даними агентства, нинішні демонстрації в КНР "стали наймасовішими з моменту нормалізації дипломатичних відносин між Японією і Китаєм 1972 року і зібрали понад 60 тис людей в 28 містах по всій країні".

Відзначимо, потужні антияпонські демонстрації тривають на території КНР вже п'ятий день поспіль після того, як уряд Японії оголосив про успішну "націоналізацію" островів Сенкаку. Більше за 6 тис мітингувальників зібралося сьогодні перед будівлею японського посольства в Пекіні, де відбулися сутички між демонстрантами і силами правопорядку, що охороняють будівлю дипломатичного представництва.

Загострення відносин між двома країнами на ґрунті територіального конфлікту продовжує набирати обертів. Обидві сторони посідають вкрай жорстку позицію щодо островів Сенкаку (Дяоюйдао).

Джерело: ИТАР-ТАСС
Читайте новости LB.ua в социальной сети Facebook