ГоловнаСвіт

ООН оцінить збитки, завдані КНДР нещодавніми повенями

Уряд країни не говорить, як допомагатиме потерпілим.

Група представників ООН у вівторок відвідає Північну Корею, щоб оцінити збитки від нещодавніх повеней і розробити план допомоги постраждалим регіонам.

Про це повідомляє Reuters.

Начальник зв'язку в Східній Азії та Тихому океані при Дитячому фонді ООН (ЮНІСЕФ) Крістофер де Боно заявив, що в складі групи, крім новоприбулих, буде декілька співробітників ООН, які вже перебувають у Північній Кореї.

Поїздку групи організували на наступний день після зустрічі чиновників ООН і Північної Кореї, де Пхеньян представив свою оцінку збитків.

"Ми домовилися відправити Міжорганізаційну групу для швидкої оцінки двох найбільш постраждалих регіонів", - сказав де Боно.

Північна Корея залишається однією з найбільш ізольованих держав у світі. Відтоді, як новий лідер країни Кім Чен Ин прийшов до влади сім місяців тому нічого не змінилося, хоча в минулому повені відкривали країні можливості для контактів із зовнішнім світом.

"Відповідь ООН буде розроблено після того, як Міжорганізаційна місія підтвердить збитки і перевірить нагальні потреби потерпілих", - зазначив де Боно.

Початкові повідомлення вказують, що збиток, завданий сільськогосподарським угіддям і його наслідки для населення країни жахливі.

Згідно з офіційними ЗМІ КНДР, унаслідок повеней, викликаних зливами, загинуло 88 осіб, десятки тисяч залишилися без даху над головою, пошкоджено сільськогосподарські угіддя. Проте, крім повідомлень про жертви і збитки, не було жодної інформації про те, як уряд планує допомагати тисячам людей боротися за виживання.

Південна Корея також заявила, що її сусід не просив про допомогу міжнародні організації.

Джерело: Reuters
Читайте новости LB.ua в социальной сети Facebook