ГоловнаСвіт

Німеччина збільшить кількість жінок в армії

Зараз бундесвер знаходиться в процесі реформування.

Німеччина збільшить кількість жінок в армії
Фото: newsfiber.com

У збройних силах Німеччини планують збільшити кількість жінок, які число проходять службу. Про це в інтерв'ю виданню Bild am Sonntag розповів генерал-інспектор (аналог начальника генштабу) бундесверу Фолькер Вікер.

За словами Вікера, частка жінок в особовому складі збільшиться з нинішніх 9% до 15-ти. Переважно збільшення торкнеться бойових підрозділів. Крім того, очікують, що на 50% з жінок складатимуться медсанчастини, проте такого показника майже досягли вже зараз.

У зв'язку із зростанням набору жінок у збройних силах планують збільшити кількість дитячих садків, щоб військовослужбовці могли більше часу проводити зі своїми родинами. Тим часом в які саме терміни повинні відбутися реформи, Вікер не уточнив.

Зараз бундесвер знаходиться в процесі реформування. Згідно з планами, ухваленими ще за попереднього міністра оборони Карла-Теодора цу Гуттенберга, з метою підвищення ефективності чисельність збройних сил має бути скорочена з 240 тисяч до 185 тисяч осіб. Крім того, 2011 року в країні було скасовано обов'язковий призов і альтернативна служба.

За словами генерал-інспектора, жінок допустили до служби в бойових підрозділах тільки 2001 року. До цього вони значилися в медсанчастинах і військових ансамблях. Тим часом не всі в Німеччині позитивно ставляться до проходження служби жінками. Так, 2011 року керівник Інституту державної політики в Алберсроде Ерік Ленерт виступив проти набору жінок у збройні сили, наполягаючи, що їх фізичні дані не відповідають критеріям. Приводом до його заяви стала загибель на борту навчального парусника ВМС "горх Фок" курсантки Зари Лени Зеєле.

Джерело: Lenta.ru
Читайте новости LB.ua в социальной сети Facebook