ГоловнаСвіт

Китай за поглиблення співробітництва з Афганістаном

Шанхайська організація співпраці допоможе Афганістану відновитися.

Китай за поглиблення співробітництва з Афганістаном
архивное фото
Фото: china.cn

Голова КНР Ху Цзіньтао заявив, що блок Шанхайської організації співробітництва (ШОС), що об'єднує Китай, Росію та країни Центральної Азії, хоче відігравати важливішу роль в Афганістані.

Про це повідомляє Reuters 6-го червня.

На дводенній нараді ШОС, найімовірніше, обговорюватиметься майбутнє Афганістану, з якого до кінця 2014 року буде виведено більшість військ НАТО. Держави-члени ШОС побоюються, що після виведення іноземних військ з Афганістану нестабільність пошириться по всій Центральній Азії.

"Ми (ШОС) продовжуватимемо керувати самі регіональними справами... і відіграватимемо більшу роль у мирному відновленні Афганістану. Ми зміцнюватимемо спілкування, координацію та співпрацю у вирішенні важливих міжнародних і регіональних питань", - заявив Ху про саміт ШОС.

До ШОС, засновану 2001 року, входять Китай, Росія, Казахстан, Киргизстан, Таджикистан і Узбекистан. Іран, Індія, Пакистан та інші присутні на зустрічах на вищому рівні, але не є повноправними членами. Кожна з цих країн зацікавлена в майбутньому Афганістану.

Президент Афганістану Хамід Карзай бере участь у саміті як гість. Його країні буде надано статус "спостерігача" у ШОС, тобто він може бути присутнім на засіданнях, але не може голосувати.

У неділю афганська влада повідомила Reuters, що Китай і Афганістан найближчим часом оголосять план щодо поглиблення зв'язків, що свідчить про прагнення Пекіна відігравати роль, яка виходить за межі економічного партнерства двох країн, коли західні війська залишать Афганістан.

Джерело: Reuters
Читайте новости LB.ua в социальной сети Facebook