ГоловнаСвіт

Вчені визначили точний діаметр Сонця

Раніше це завдання ускладнювалося високою яскравістю сонячного диска.

Вчені визначили точний діаметр Сонця
Фото: news.zn.ua

Визначити точний діаметр світила астрономам вдалося за допомогою оптичного ефекту, який називається "чотки Бейлі" і виникає на початку та наприкінці повної фази затемнення.

Фахівці національної обсерваторії Японії змогли отримати точні дані про діаметр Сонця під час кільцеподібного затемнення, яке на початку цього тижня спостерігали мешканці більшої частини Азії та Північної Америки.

Визначити точний діаметр світила астрономам вдалося за допомогою оптичного ефекту, який називається "чотки Бейлі" і виникає на початку та наприкінці повної фази затемнення. В цей момент краї сонячного та місячного дисків збігаються, проте світло Сонця подекуди пробивається через нерівності рельєфу на Місяці і виглядає з Землі як яскраві точки червоного кольору. За допомогою "чоток Бейлі" астрономи можуть точно визначити розташування краю сонячного диска.

Під час нещодавнього затемнення, яке можна було повністю побачити на більшій частині території Японії, місцеві вчені на чолі з професором Міцумою Сомою порівняли ці спостереження "чоток Бейлі" з декількох обсерваторій країни, а також раніше отриману інформацію з нині вже неіснуючого японського місячного зонда "Кагуя". Як результат, дослідникам вдалося розрахувати точний діаметр Сонця, який становить 1 млн 392 тис 20 км.

Астрономи всього світу протягом багатьох років намагалися визначити точний діаметр нашої зірки, однак це завдання ускладнювалася високою яскравістю сонячного диска, яка в звичайних умовах заважає точно визначити його розташування.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter