ГоловнаСуспільствоЖиття

Глава Нацполіції запевнив, що на Великдень силою виводити людей з храмів не будуть

"Закрити храми ми не можемо і не маємо права. Тому досягли домовленості".

Глава Нацполіції запевнив, що на Великдень силою виводити людей з храмів не будуть
Фото: Макс Требухов

Голова Національної поліції Ігор Клименко сподівається, що святкування Великодня в умовах карантину відбудеться зі службами в храмах, але без скупчення людей та інцидентів.

Про це він заявив в інтерв'ю агентству Інтерфакс-Україна.

Клименко зазначив, що керівники Міністерства внутрішніх справ зустрічалися з представниками Всеукраїнської ради церков, щоб визначити оптимальний підхід до святкування.

"І поліція, і МВС враховували те, що великодні служби мають відбутися. Ми розуміємо, що закрити храми ми не можемо і не маємо права. Тому досягли домовленості: однозначно церкви працюють, богослужіння проводять, на богослужінні перебувають не більш ніж 10 осіб", - сказав глава Нацполіції.

Він додав, що в храмах без маски дозволяється бути тільки священнику, оскільки цього вимагає традиція і ритуал. Водночас після служби в церкву можуть заходити дві людини, якщо храм великий, і одна людина, якщо церква маленька.

Голова Нацполіції зазначив, що поліція діалогу та дільничні інспектори поліції перебувають біля церков, забезпечуючи правопорядок, а самі священники у церкві - контролюватимуть кількість прихожан у приміщенні.

"Ми в жодному разі не будемо заходити в храм і тим паче когось звідти виганяти", - запевнив Клименко.

Раніше сьогодні Священний Синод ПЦУ схвалив додаткові рекомендації у зв'язку з пандемією COVID-19 і впровадженням з 6 квітня посилених карантинних обмежень. У ПЦУ відмовилися від загальних освячень пасок і верби в храмах, а також вирішили перенести відвідування кладовищ на 6 червня.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram