ГоловнаСуспільствоПодії

На території національного парку "Синевир" згоріли дві дерев'яні споруди

Керівництво парку закликає жителів припинити палити суху траву.

На території національного парку "Синевир" згоріли дві дерев'яні споруди
Пожар в парке "Синевир"
Фото: НПП "Синевир"

На території національного природного парку "Синевир" у Закарпатській області сталася пожежа.

Про це інформує сторінка Нацпарку у фейсбуці.

"Вчора на території НПП "Синевир" в урочищі Стинка, прилеглому до Чорної ріки, сталася пожежа. Місцеві жителі на своїх угіддях спалювали суху траву. Вогонь перекинувся на дві споруди, які згоріли дотла. Завдяки оперативним діям служби державної охорони парку, пожежу вдалося загасити й не дозволити дістатися до лісових угідь національного парку", – йдеться в повідомленні.

У нацпарку підкреслюють, що неодноразово закликали громадян не палити суху траву, тому що це може призвести до займання лісу.

Фото: facebook.com/NacionalnijPrirodnijParkSynevir

"Крім того, від спалювання трави страждає природа: у вогні гинуть рослини, комахи, дрібні тварини. При спалюванні трава перетворюється на попіл, а вся мікрофлора – гине. Вогонь погіршує і водно-фізичні властивості грунту. Це позначається на родючості, а отже, і на наступному врожаї сільськогосподарських культур. Для відновлення продуктивності грунту потрібен не один рік. У повітря виділяються шкідливі хімічні сполуки, які знижують імунітет людини, можуть викликати алергію, захворювання дихальних шляхів, а також створюють сприятливі умови для розвитку онкологічних захворювань", – наголошується в повідомленні.

Фото: facebook.com/NacionalnijPrirodnijParkSynevir

Нагадаємо, 8 квітня Кабінет Міністрів підтримав законопроєкт, який у кілька разів підвищує штрафи за випалювання стерні або листя.

Зараз розмір штрафу становить 170–340 гривень (10–20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян), а міністерство пропонує підвищити його до 850–6120 гривень (50–360 мінімумів). За спалювання трави на території об'єктів природно-заповідного фонду буде передбачений штраф до 17000 гривень (1000 мінімумів).

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram