ГоловнаСуспільствоЖиття

В Україні розпочався другий етап пробного перепису населення

До населення вирушили переписувачі.

В Україні розпочався другий етап пробного перепису населення
Фото: naviny.by

В Україні в суботу розпочався другий етап пробного перепису населення, який проводять у двох районах Київської області. Про це інформує Державна служба статистики.

Другий етап пробного перепису проходитиме з 14 по 23 грудня в Оболонському районі Києва та Пісківській ОТГ.

"Протягом цього періоду жителі цих районів можуть надати інформацію переписувачу, який прийде за адресою, або ж самостійно відвідати відділення перепису", - йдеться в повідомленні.

У Держстаті зазначили, що персональні дані громадян, отримані під час перепису, не будуть розголошуватися, а будуть використовуватися тільки зі статистичною метою.

Нагадаємо, 1 грудня у двох районах Київської області стартував пробний електронний перепис населення. Це підготовчий етап до проведення Всеукраїнського перепису у 2020 році. Опитування в онлайн-режимі тривало протягом 10 днів.

Раніше у Кабміні придумали алгоритм для електронного перепису населення. За основу візьмуть дані мобільних операторів.

Директор Інституту демографії Елла Лібанова вважає, що такого перепису може не визнати міжнародне співтовариство.

Перший і наразі останній перепис у незалежній Україні було проведено в 2001 році. Тоді чисельність населення країни становила 48,457 млн осіб. До цього українців "переписували" ще у складі СРСР у 1989 році. Тоді в Українській РСР проживало 51,7 млн осіб.

Уряд планував Всеукраїнський перепис населення на 2011 рік. Згодом його було перенесено спочатку на 2012-й, потім на 2013-й, потім на 2014-й, після чого на 2016 рік. У грудні 2015 року уряд уп'яте переніс перепис населення - на 2020 рік.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram