ГоловнаСуспільствоВійна

Росія прискорила надання громадянства жителям окупованого Донбасу, - Міноборони

З жовтня в збройних силах РФ на Донбасі зможуть служити тільки військові з російськими паспортами.

Росія прискорила надання громадянства жителям окупованого Донбасу, - Міноборони

Росія прискорила процес надання російського громадянства жителям окупованих районів Донбасу перед переговорами в "нормандському форматі". Про це повідомляє пресслужба Міноборони України.

"За інформацією Головного управління розвідки Міністерства оборони України, командування Збройних сил РФ вживає заходів для прискорення т.зв. "паспортизації" населення на тимчасово окупованій території в Донецькій і Луганській областях шляхом зміни порядку проходження військової служби в складі 1-го (Донецьк) і 2-го (Луганськ) армійських корпусів ЗС РФ", - сказано в повідомленні.

Зокрема, з 1 жовтня в підрозділах російсько-окупаційних військ будуть служити тільки військовослужбовці з російськими паспортами і особи, які почали оформляти російське громадянство в установленому порядку. ГУР заявляє, що збільшенням кількості російських громадян на тимчасово окупованій території за рахунок місцевих жителів Росія намагається посилити свої позиції на міжнародних переговорах про врегулювання ситуації на Донбасі.

"Таким чином РФ планує не допустити втрати свого впливу в регіоні в разі примусу її погодитися на окремі поступки для реалізації "мінських угод" і зберігає потенціал для подальшої агресії проти України", - сказано в повідомленні.

Нагадаємо, зустріч лідерів "нормандської четвірки" може відбутися вже наприкінці вересня - на початку жовтня.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter