ГоловнаСуспільствоЖиття

Рябошапка запропонував підняти зарплати прокурорів до суддівських

Генпрокурор також хоче підвищити зарплату прокурорам, які перебувають у конфліктних зонах.

Рябошапка запропонував підняти зарплати прокурорів до суддівських
Фото: Макс Левин

Генеральний прокурор Руслан Рябошапка запропонував підняти зарплати районних прокурорів до зарплат районних суддів. Про це він заявив під час виступу на засіданні Комітету ВР з питань правового забезпечення правоохоронної діяльності, передає "Укрінформ".

«Ми пропонуємо підвищити оклади для прокурорів. Ми хотіли б, щоб оклади для прокурорів районних наближалися до заробітних плат районних суддів», - сказав він.

Рябошапка зазначив, що районні прокурори на сьогодні отримують в середньому 15-16 тисяч гривень. На його думку, для людини з вищою юридичною освітою, зі спеціальною підготовкою і ризиками для життя це неадекватний розмір заробітної плати.

Рябошапка має намір підвищити зарплати прокурорів з 12 до 15 прожиткових мінімумів, крім того, врегулювати розмір премій. Він також заявив про плани підвищити зарплату прокурорам, які перебувають у конфліктних зонах.

Генпрокурор пояснив, що постарається підняти зарплати прокурорам за допомогою прийняття урядової постанови.

Нагадаємо, Руслан Рябошапка також має намір подати до Верховної Ради подання на зняття недоторканності з кількох депутатів до 1 січня 2020 року, коли набудуть чинності зміни до Конституції про скасування депутатської недоторканності.

Але він заявив, що йдеться не тільки про справи, про які говорив попередній генпрокурор Юрій Луценко. Не виключено, що за кілька місяців можуть з'явитися нові кейси. "Це можуть бути нові справи, в тому числі щодо депутатів від "Слуги народу", - сказав він.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter