ГоловнаСуспільствоЖиття

«Тютюн – не для дітей!»: результати першого року ініціативи ГС «НОРТ» Новини компаній

«Тютюн – не для дітей!»: результати першого року ініціативи ГС «НОРТ»

Рівно рік тому Громадська спілка «Національна організація роздрібної торгівлі» (НОРТ) оголосила про початок загальнонаціональної ініціативи «Тютюн – не для дітей!» в Україні. «НОРТ», як відповідальна галузева асоціація, виступила з ініціативою, покликаною інформувати представників малого і середнього бізнесу, зокрема власників мереж і кіосків, керівників та продавців, про вимоги чинного законодавства та надавати їм фахові рекомендації щодо вдосконалення в цьому напрямі.

За рік ініціатива поширилася на 15 міст України: Київ, Чернігів, Черкаси, Хмельницький, Львів, Дніпро, Одеса, Миколаїв, Херсон, Кропивницький, Харків, Кривий Ріг, Тернопіль, Вінниця, Житомир. Безпосередньо в торгові точки передано 9,5 тисячі інформаційних матеріалів.

Юрій Бондарєв, голова ГС «НОРТ», розповів: «Щоб чіткіше зрозуміти потреби продавців щодо інформації з цього питання, ми звернулися до професіоналів та домовилися з компанією Kantar Україна про глибинні інтерв’ю із продавцями, як великих мереж, так і дрібних. За результатами проведених досліджень були розроблені інформаційні матеріали. ГС «НОРТ» також розробила Меморандум про приєднання до ініціативи та звернувся до підприємців роздрібної торгівлі, в асортименті яких є тютюнові вироби, та громадських активістів щодо підтримки ініціативи. Звернення публікувались у ЗМІ, соціальних мережах, надсилалися листами поштою».

За словами директора з роботі з ключовими клієнтами Kantar Україна Марини Заброди, дослідження показало, що 60% покупців демонструють невдоволення на прохання показати документи і особливо це стосується неповнолітніх, які часто можуть проявляти ознаки агресії. «Відразу після низки заходів програми «Тютюн - не для дітей» агентство Kantar Україна провело опитування 200 продавців в 5 містах (Київ, Львів, Одеса, Дніпро і Харків). За результатами опитування, більш ніж 90% продавців відзначили, що буклет інформативний і корисний для їхньої роботи. При цьому 96% продавців стверджували, що вимагають документи для підтвердження факту повноліття».

Віталій Зубов, керівник ТД «ТОРГ СІТІ», подякував ГС «НОРТ» за важливу соціальну ініціативу та уточнив, що «законодавство України щодо боротьби із курінням достатньо розвинене: і медичні попередження споживачів тютюнових виробів, і заборона реклами, і обмеження продажу щодо віку продавців і покупців. Забороняється куріння тютюнових виробів на робочих місцях і в громадських місцях. Та ми всі розуміємо, що без належного контролю та штрафних санкцій деякі заборони знайшли місце поки що «на папері».

Проблематику нелегальної торгівлі та відповідальності громадян, які купують сигарети неповнолітнім, порушив Микола Ганул, власник торговельної мережі «Ганул», також він звернувся до покупців: «Якщо у вас попросили документ, що підтверджує вік, просто пред’явіть, без коментарів. Продавець не просто має право перевірити вік, він зобов’язаний це зробити, якщо в нього є сумнів щодо віку покупця».

Ініціатива «Тютюн – не для дітей!» продовжується. Приєднуйтесь!

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter