ГоловнаСуспільствоЖиття

В Україні винесено перше судове рішення за фактом булінгу в школі

На батьків винної особи наклали штраф 850 грн і судовий збір 384,20 грн.

В Україні винесено перше судове рішення за фактом булінгу в школі
Фото: gopsy.ru

11 лютого 2019 року оприлюднено рішення Бориспільського міськрайонного суду Київської області, який вперше в історії України виніс рішення у справі про булінг.

Про це повідомила народний депутат Оксана Білозір.

"За фактом булінгу було складено протокол про адміністративне правопорушення і скеровано на розгляд до суду, який власне і встановив факт булінгу, тобто дії психологічного і сексуального насильства із застосуванням засобів електронних комунікацій, що проявилося у висвітленні непристойних фото в мережі "Інстаграм", в результаті чого могло бути завдано шкоди психічному здоров'ю потерпілої. Зазначається, що в судовому засіданні мати неповнолітньої провину у скоєному визнала, просила суворо не карати", - розповіла нардеп.

За рішенням суду у цій справі суд наклав на батьків винної особи покарання у вигляді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн, і судовий збір у розмірі 384,20 грн.

Нагадаємо, 16 січня президент Петро Порошенко підписав закон, який визначає поняття булінгу і передбачає адміністративну відповідальність за нього.

Рада ввела штрафи за булінг у грудні 2018 р.

Булінг, відповідно до законопроекту, - це дії учасників освітнього процесу, які полягають в психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, зокрема із застосуванням засобів електронних комунікацій, щодо малолітньої або неповнолітньої особи або такою особою щодо інших учасників освітнього процесу, в результаті чого могло бути завдано шкоди психічному чи фізичному здоров'ю потерпілого.

Згідно з документом, за цькування неповнолітнього передбачений штраф від 50 (850 грн) до 100 (1700 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи від 20 до 40 годин.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter