ГоловнаСуспільствоЖиття

Суд продовжив арешт Щеголєва ще на 60 днів

Екс-глава київської СБУ перебуває під вартою вже три з половиною роки.

Валентин Рибін та Кирило Легких - адвокати Щеголєва
Фото: Аліса Кияниця
Валентин Рибін та Кирило Легких - адвокати Щеголєва

Сьогодні відбулося засідання Шевченківського районного суду у справі екс-начальника Управління СБУ в Києві Олександра Щеголєва. Про це повідомляє кореспондент LB.ua із зали суду.

Нагадаємо, Щеголєва звинувачують у тому, що він керував зачисткою Майдану 18-10 лютого 2014 року, коли був підпалений Будинок профспілок, загинуло 20 осіб і було поранено понад 200.

Обвинувачений в прямому ефірі судового засідання
Фото: Аліса Кияниця
Обвинувачений в прямому ефірі судового засідання

Засідання розпочалося з прохання прокурора Олександра Супруна продовжити арешт підсудного. Під час обговорення цього питання розгорілася суперечка між прокурором і адвокатом Валентином Рибіним, який на підвищених тонах переконував, що "не комільфо" звинувачувати генерал-майора Щеголєва, що той може сховатися від слідства,

Сам Щеголєв, який в залі суду був присутній тільки на екрані монітора, повторював своєму захиснику: "1268 днів я перебуваю в катівнях. Це важке випробування для людини, яка вірою і правдою служила своїй вітчизні 20 з гаком років”.

Колегія суддів в особах Олександра Мартинова, Павла Слободянюка та Андрія Трубнікова задовольнила прохання прокурора, продовживши арешт екс-голові київської СБУ ще на 60 діб.

 Зліва-направо: П. Слободянюк, О. Мартинов, А. Трубніков
Фото: Аліса Кияниця
Зліва-направо: П. Слободянюк, О. Мартинов, А. Трубніков

Під час сьогоднішнього засідання розглядалося одне з правопорушень, яке інкримінують Щеголєву - зупинка метро на три доби. Завдані метрополітену збитки, за словами прокурора, становили 4,8 мільйона гривень. Як писав LB.ua в 2014 році, 18 лютого метрополітен закрив усі гілки метро нібито у зв'язку із загрозою терористичного акту. Начальник метрополітену заявляв про те, що включати метро йому забороняє СБУ.

Наступне засідання суду призначено на 15 лютого, проте, за словами прокурора Олександра Супруна, є ймовірність, що його зроблять закритим для розгляду судом матеріалів з обмеженим доступом.

Нагадаємо, що Щеголєва взяли під варту ще в 2015 році. До цього він перебував під цілодобовим домашнім арештом. Екс-командиру СБУ в Києві та області загрожує довічне ув'язнення. Йому інкримінують умисне завдання тяжких тілесних ушкоджень, умисні вбивства, перешкоджання мітингам та перевищення службових повноважень. На сьогодні дали свідчення вже 47 постраждалих. 

Алиса Кияница , журналист
Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter