ГоловнаСуспільствоЖиття

На Закарпатті знайшли "капсулу часу" - бідон з документами УПА

Документи оцифрують для архіву визвольного руху.

Бідон з документами УПА, знайдений у лісі
Фото: rohatyncity.if.ua
Бідон з документами УПА, знайдений у лісі

В Івано-Франківській області, неподалік від Рогатина, троє місцевих жителів знайшли в землі бідон з документами УПА. Про це повідомляє Рогатинська міськрада.

Знахідку виявили 12 січня в лісі між селами Руда і Воронов абсолютно випадково. "Ми вирішили розкопати знахідку, щоб переконатися, що він не порожній. Відкрили, побачили підручник історії і документи УПА, тому все забрали з собою", - розповів один з селян, Володимир Дзера.

Керівник місцевого краєзнавчого музею "Опілля" Ольга Блага зазначила, що документи дуже добре збереглися, вони датуються приблизно 1945 роком. Однак над документами доведеться попрацювати реставраторам, щоб просушити їх від надмірної вологи і надати початковий вигляд - подекуди паперу все ж торкнулася іржа і цвіль.

Після реставрації матеріали будуть оцифровані, а цифрові копії опубліковані в архіві українського визвольного руху.

Документи УПА, знайдені в бідоні в лісі
Фото: rohatyncity.if.ua
Документи УПА, знайдені в бідоні в лісі

Зараз матеріали передали в національний музей "Тюрма на Лонцького". За словами директора музею Руслана Забіли, матеріали містять дані про діяльність УПА на території Львівської, Тернопільської областей та Закерзоння. Можна припустити, що вони були передані для Романа Шухевича, який довгий час перебував в околицях Рогатина.

Документи УПА приблизно 1945 року, знайдені в лісі в бідоні
Фото: http://rohatyncity.if.ua
Документи УПА приблизно 1945 року, знайдені в лісі в бідоні

Серед знайдених документів виявлено також шарж головнокомандувача, ймовірно, виконаний чорнилом. Є також документи радянського зразка, трофеї, наприклад, плакат чеською мовою, звіти, протоколи служби безпеки, фінансова звітність та касова документація.

Нагадаємо, в жовтні минулого року на Личаківському цвинтарі у Львові 14 жовтня відбулося перепоховання воїнів УПА.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter