ГоловнаСуспільствоЖиття

Румунія узгодила відкриття пункту пропуску з Україною

Прикордонний пункт "Ісакча-Орлівка" розміститься на переправі через Дунай.

Румунія узгодила відкриття пункту пропуску з Україною
Фото: comments.ua

Уряд Румунії схвалив відкриття прикордонного пункту Ісакча (Румунія) - Орлівка (Україна). Відповідний документ, який підписала прем'єр-міністр Румунії Віоріка Денчіле, оприлюднив заступник голови Одеської облради Юрій Дімчогло, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

«Це заслуга спільної командної роботи Мінінфраструктури та МЗС України, а також Одеської облради і обладміністрації», - прокоментував Дімчогло.

Згідно з документом, на території прикордонного пункту також розміститься румунська митниця.

Будівництво поромних комплексів Ізмаїл-Тулча (Румунія) і Орлівка (Ренійський район Одеської області) - Ісакча в грудні 2013 року внесено в концепцію Державної цільової регіональної програми розвитку українського Придунав'я на 2014-2017 роки.

Український ТОВ «Поромний комплекс Орлівка» і румунська компанія «МБС-Інвест» за підтримки англійських і кіпрських інвесторів планують побудувати поромну переправу через Дунай між н.п. Орлівка і Ісакча.

Українська сторона мала намір інвестувати в проект 5 млн євро, румунська - 20 млн євро. На румунській території, крім переправи, планувалося створити вільну економічну зону з складами й інфраструктурою.

Планована потужність переправи - 170 тис. одиниць легкового і вантажного транспорту в рік.

Проект будівництва поромної переправи через Дунай в цьому місці обговорюється з 1998 року. Принципова домовленість про будівництво переправи між Румунією і Україною була досягнута в 2006 році.

Нагадаємо, прикордонники вилучили 29 контрабандних телефонів на кордоні з Румунією.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter