ГоловнаСуспільствоЖиття

У Києві вшанували пам'ять Георгія Гонгадзе

Журналіста викрали в центрі столиці 16 вересня 2000 року.

У Києві на Майдані Незалежності вшанували пам'ять убитого 2000 року Георгія Гонгадзе.У цьому році на акцію пам'яті в столиці зібралося близько півсотні людей.

Присутні виклали запаленими свічками слово "Гія" і вшанували Гонгадзе та інших журналістів, які загинули через професійну діяльність, хвилиною мовчання.

Люди прийшли на акцію з плакатом "Георгій, ми не забули".

Подібні акції пам'яті Георгія Гонгадзе та всіх загиблих українських журналістів щорічно проходять у Києві та інших містах.

Нагадаємо, Георгія Гонгадзе викрали в центрі Києва 16 вересня 2000 року. Через півтора місяця тіло журналіста виявили в Київській області.

Згідно з матеріалами справи, безпосередньо наказ про вбивство журналіста віддав міністр внутрішніх справ Юрій Кравченко. Безпосередньо вбив Гонгадзе генерал Олексій Пукач, щоб просунутися в кар'єрі.

29 січня 2013 року Печерський райсуд Києва визнав Пукача винним у вбивстві, засудивши його до довічного тюремного ув'язнення. На початку 2016 року Пукач програв апеляцію на вирок.

22 березня 2016 року Георгія Гонгадзе поховали в Києві на території церкви Миколи Чудотворця Набережного, яка належить Українській автокефальній православній церкві. Тіло журналіста всі ці роки зберігалося в київському морзі, поховали його через 15 років після вбивства.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter