ГоловнаСуспільствоВійна

Донецький аеропорт здали після 242 днів оборони

Нещодавнє падіння стелі стало наслідком виклику вогню на себе

Донецький аеропорт здали після 242 днів оборони

Українські воїни, які захищали Донецький аеропорт, змушені були здати те, що ще рік тому було прекрасним, сучасним аеропортом, йдеться в повідомленні батальйону "Азов".

"ДАП - це наші Фермопіли, наш Будинок Павлова. Українські Воїни 242 дні тримали оборону, не даючи можливості окупантам безкарно просунутися ні на метр углиб нашої землі. ДАП обороняли пліч-о-пліч донеччани з галичанами, спецпризначенці і добровольці, вчорашні вчителі та бізнесмени. Сьогодні, в День української соборності, ми можемо сміливо заявити, що єдність України витримала випробування часом і окроплена кров'ю патріотів в укритому славою Донецькому аеропорту", - зазначає "Азов".

Обставини, які призвели до здачі аеропорту, виклав у своєму "Фейсбуці" відомий волонтер Георгій Тука.

"Керівництвом Генерального штабу на чолі з генералом Муженком була розроблена військова операція, суть якої зводилася до ось чого: наші хлопці повинні були завдати флангового удару і відкинути ворога вглиб на 3-4 км. Такий удар передбачав перетворення Аеропорту з точки розмежування на тиловий об'єкт... Першу частину завдання наші хлопці виконали успішно: ворог був відкинутий і інформація про те, що бої перемістилися в Донецьк, відповідала дійсності. Проте... Територію чи об'єкт мало захопити. Головне - утримати його. А ось із цим завданням нашим хлопцям впоратися не вдалося", - написав він.

Тука називає кілька причин, наголошуючи, що це виключно його думка.

"Наприклад, із 10 БТРів до точки "Х" змогли дістатися два. Решта зупинилися через поломки. Із 10 танків - два. Густий туман. Видимість - 20 метрів. Ворог легко заглушив зв'язок (і мобільний, і радіо). Засобів спостереження і коригування в умовах поганої видимості немає. Ось у таких умовах опинилися наші хлопці. Їм не залишалося нічого іншого, як відступити. А в них "на плечах" до будівлі увійшли терористи. Склалася ситуація, коли на третьому поверсі і на першому - ворог, а на другому - наші", - зазначив Тука.

Він заявляє, що падіння перекриття в новому терміналі відбулося не через підрив з боку бойовиків (офіційна версія), а через те, що "кіборги" викликали вогонь артилерії на себе.

"Хлопці викликали вогонь артилерії на себе, сподіваючись сховатися за перекриттями. Так і сталося. Але за цей час ворог устиг підірвати опори - і стеля впала на наших хлопців. Під уламками опинилися і живі, і поранені. На жаль, були й загиблі... Частині хлопців удалося покинути аеропорт, частина потрапила в полон. Є надія, що під завалами ще є живі бійці", - додав Тука.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter