ГоловнаСуспільствоЖиття

Сепаратисти обіцяють після "референдуму" введення російських миротворців, - Тимчук

Введення військ нібито допоможе стабілізувати ситуацію в регіоні

Сепаратисти обіцяють після "референдуму" введення російських миротворців, - Тимчук
Фото: ‏@novostidnua

На сході України сепаратисти активно агітують населення брати участь у "народному референдумі".

Про це повідомив у своєму Facebook керівник Центру військово-політичних досліджень Дмитро Тимчук.

"Головним аргументом для переконання сепаратисти наводять домисли, що в разі проведення "референдуму" Росія зможе ввести на територію України "миротворчі війська", що дозволить стабілізувати ситуацію в регіоні", - заявив експерт.

"Про те, що саме Росія розпалює вогонь громадянської війни в Україні і саме дії самих сепаратистів дестабілізують ситуацію в регіоні, мовчать", - пише Тимчук.

За словами керівника Центру військово-політичних досліджень, проросійське "експертне товариство", включно з московським Фондом стратегічної культури, Академією геополітичних проблем, Центром стратегічної кон'юнктури, активно популяризують тези про необхідність введення російських миротворчих контингентів на територію України.

"Головна теза при цьому полягає в тому, що "миротворчу операцію" Росія повинна проводити без отримання згоди з боку ООН, оскільки залучення Об'єднаних Націй нібито дозволить Заходу "перехопити ініціативу" і ввести в Україну свої війська, отримавши мандат ООН", - заявив експерт.

Водночас Тимчук заявляє, що Росія має два варіанти початку військової операції в Україні: під егідою Шанхайської організації співробітництва або Організації Договору про колективну безпеку.

Аналітик зазначає, що формально ОДКБ не має повноважень вводити миротворчі контингенти в країни, які не є членами організації.

Раніше Донецька ОДА повідомила про те, що 10 травня готуються збройні захоплення більш ніж 80 шкіл у всіх районах Донецька для проведення так званого "народного референдуму".

Нагадаємо, на референдум 11 травня сепаратисти мають намір винести питання про відокремлення Луганської та Донецької областей від України.

Читайте новости LB.ua в социальной сети Facebook