ГоловнаСуспільствоНаука и религия

У Софії Київській звільняються вчені

Колектив заповідника налаштований проти нового керівника.

У Софії Київській звільняються вчені
Фото: history.tom.ru

У Національному заповіднику "Софія Київська" вчора до виконання обов'язків приступила новий генеральний директор Олена Сердюк.

Як розповіло джерело газети "Комерсант-Україна", колектив музею налаштований проти неї, виходячи з побоювань, що вона закриє науковий відділ заповідника.

"З її приходом буде знищена наукова частина заповідника. Наші побоювання небезпідставні - наприклад, з приходом нового директора Марини Громової в національний заповідник "Биківнянські могили", науковий відділ було повністю ліквідовано", - сказав співрозмовник.

"У мене немає інформації про те, що там будуть щось закривати. Навпаки, ми будемо розвивати різні напрямки в роботі музею", - заявив директор департаменту культурної спадщини та культурних цінностей Мінкульту Андрій Вінграновський.

Звідси, зі Святої Софії, світло віри Христової поширилося на всю Східну Європу, тому для всіх оточуючих народів Київ з його святинями став на всі наступні століття другим Єрусалимом.— Віктор Янукович, Президент України

Сама Сердюк запевнила, що "ні про яке закриття наукового відділу мова не йде. На найближчому тижні я буду знайомитися з планами науково-дослідних робіт. Ми будемо визначатися, в якому ключі продовжуватимуться подальші дослідження Софійського собору".

За її словами, в першу чергу будуть виконуватися рішення наглядової ради "Софії Київської" з питань проведення ремонтно-реставраційних робіт, наукових і археологічних досліджень.

Тим часом провідний науковий співробітник заповідника, доктор історичних наук, професор Надія Микитенко вже написала заяву про звільнення.

"Нова людина розгорнула таку програму своєї діяльності, що ні про яку науку й мови бути не може. Адже вона була серед тих, хто таврував нас ганьбою, коли мова зайшла про святкування тисячоліття Софії Київської", - сказала Микитенко.

Слід зазначити, що у вересні 2011 року пройшли урочисті заходи, пов'язані зі святкуванням тисячоліття Софійського собору, але серед істориків досі не існує єдиної думки з приводу дати початку будівництва храму.

Нагадаємо, Сердюк була призначена гендиректором Національного заповідника "Софія Київська" 15 червня наказом міністра культури Михайла Кулиняка.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter