ГоловнаСуспільствоЖиття

Донецькі "ультрас" образилися на британських телевізійників

Журналісти назвали фанатів неонацистами.

Донецькі "ультрас" образилися на британських телевізійників
Фото: Макс Левин

Донецькі "ультрас" звинуватили британський телеканал SkySports у наклепі після виходу в ефір сюжету про місцевих футбольних уболівальників. Активіст фанатського руху Анатолій Єгоров, названий у репортажі телеканалу неонацистом, має намір подати до суду.

Про це він повідомив кореспондента ZN.UA.

За його словами, відео, де він показує нацистське привітання, журналісти отримали завдяки провокації. "Двоє англійців, Домінік і Крейґ, назвалися британськими фанатами і фрілансерами SkySports. Попросили інтерв'ю. Я призначив попередню зустріч, щоб обговорити деталі і просто поспілкуватися, нам рідко випадає нагода познайомитися з англійськими "хуліганами". Була домовленість, що ця зустріч - приватна бесіда, без запису", - розповів уболівальник.

"Під час розмови Домінік першим викинув праву руку вгору і запитав, чи знаю я значення цього привітання і чи вітають фанати в Донецьку один одного так. Я по-англійськи майже не розмовляю, тому повторив жест і кивнув, даючи зрозуміти, що зрозумів питання без перекладу. Як виявилося, цієї миті мене знімали прихованою камерою. На підставі цього епізоду мене за кадром голослівно назвали нацистом", - пояснив Єгоров.

Також він спростував твердження авторів репортажу, які назвали бій між двома групами "ультрас" - т.зв. "махач" - як сцену жорстокої розправи вболівальників одного клубу над фанатами суперника. "Фанати - англійські, українські, російські, які завгодно - мають традицію влаштовувати такі бої. Це своєрідний екстремальний спорт зі своїми правилами. Ні про яке насильство не йдеться, усі беруть участь добровільно. На монтажі вирізали фрагмент, коли після бою всі допомагали один одному підвестися, тиснули руки, обнімалися і цілком по-дружньому спілкувалися. До речі, подивитися бій ми їх узяли за умови, що вони й там теж нічого не зніматимуть", - розповів футбольний "хуліган".

Зараз Єгоров шукає юриста, який допоміг би йому правильно висунути претензії британському телеканалу. "Тут виникли складнощі. У Донецьку чомусь майже всі адвокати спеціалізуються виключно на кримінальних справах", - додав фанат.

На неточності упіймав британців і волонтер Анзор Домузашвілі, який супроводжував знімальну групу як асистент і перекладач. "У репортажі сказано, що вони стежили за фанатами шість місяців. Насправді я можу засвідчити, що знімальна група провела в Донецьку чотири дні", - повідомив він.

Заступник начальника ГУ МВС України в Донецькій області Роман Романов, який відповідає за охорону громадського порядку під час Євро-2012, коментувати ситуацію відмовився. Англійські журналісти звинуватили міліціонера в некомпетентності, заявивши, що він не знає про існування в Донецьку підпільної організації фанатів-неонацистів.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter