ГоловнаСуспільствоЖиття

В Україні шукатимуть чисту воду

У липні розпочне роботу екологічна експедиція.

В Україні  шукатимуть чисту воду

В Україні в липні розпочнеться двотижнева екологічна експедиція з перевірки якості води.

Про це вчора під час прес-конференції повідомили учасники й організатори проекту.

За словами представника компанії - ініціатора проекту, директора з маркетингу ТМ "Бар'єр" Андрія Войнова, інтерактивний проект "У пошуках чистої води" проходитиме в Україні вперше.

Слід розуміти, що в нас в Україні 95% води не придатні для вживання, практично в усіх населених пунктах. Таку воду не можна не тільки пити, але й готувати на ній страви. Вода з криниць забруднена не лише металами, а й свинцем, міддю, пестицидами, тобто там міститься низка хімічних речовин.— Володимир Гончаренко, голова Всеукраїнської громадської організації "За право громадян на екологічну безпеку"

А. Войнов розповів, що учасники екологічної експедиції впродовж двох тижнів на позашляховиках із мобільними лабораторіями їздитимуть Україною. За допомогою цих мобільних лабораторій вони будуть перевіряти воду з природних водойм і систем водопостачання міст, на основі чого складуть "Карту води України".

Окрему увагу планують приділити пробам у районі Чорнобиля. Загалом маршрут становитиме 5 тис. км.

До складу екіпажів, як зазначив А. Войнов, можуть увійти всі охочі. Для участі потрібно подати заявку на сайті проекту www.watermap.com.ua. Із-поміж них оберуть 12 добровольців.

А. Войнов повідомив, що кожен екіпаж буде супроводжувати оператор, а за перебігом досліджень у режимі реального часу спостерігатиме вся Україна.

Свою участь в експедиції вже підтвердила письменниця, співачка Ірена Карпа.

Раніше повідомляли, Президент Віктор Янукович підписав програму "Питна вода України".

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter