ГоловнаСуспільствоПодії

У ДТП загинув Борис Возницький

Трагедія сталася сьогодні вночі.

У ДТП загинув Борис Возницький
Фото: www.day.kiev.ua

Про це повідомляє "Львівський портал" із посиланням на власні джерела. Також інформацію підтвердили в ГУ МВС Львівської області.

ДТП трапилася в Золочівському районі Львівської області, поряд із селом Печенія. За попередніми даними, у Бориса Возницького стався серцевий напад, автомобіль виїхав на зустрічну смугу і врізався в інший автомобіль.

Нагадаємо, мистецтвознавець Борис Возницький був знаний як "ангел-охоронець" українських музеїв і замків, пам'ятників культури українського народу.

1962 року був призначений на посаду директора Львівської картинної галереї, яка за його очільництва стала найбільшим музейним комплексом в Україні.

З ініціативи Бориса Возницького старовинні замки Галичини: Олеський, Золочівський, Підгорецький і Свірзький - увійшли до складу Львівської галереї мистецтв. Завдяки Возницькому сучасникам стало відоме ім'я скульптора Івана Пінзеля.

Борис Возницький заснував кілька музеїв: Музей першодрукаря Івана Федорова, музей-садибу Шашкевича, Музей "Русалки Дністрової", Музей найдавніших пам'яток Львова.

Він відновлював оборонну вежу у П'ятничанах, працював над збереженням Бернардинського костелу у Львові, реставрував каплицю Боїмів.

Мистецтвознавець був доктором Honorіs causa Варшавської академії мистецтв, почесним членом Академії мистецтв України.

1990 року став лауреатом Шевченківської премії. 2005 року йому присвоїли звання Героя України.