ГоловнаПолітика

"Європейська Солідарність" готує фундаментальні поправки до закону про землю

Зараз, на думку Герасимова, закон виписано під олігархів.

"Європейська Солідарність" готує фундаментальні поправки до закону про землю
Фото: Михаил Палинчак

Фракція «Європейська Солідарність» підтримує запровадження цивілізованого ринку землі в Україні. Але той документ, який був проголосований у першому читанні в середу, не має нічого спільного із законом про ринок землі, про це в ефірі програми «Право на владу» заявив співголова фракції «Європейська Солідарність» Артур Герасимов.

«Європейська Солідарність» була, є і буде за цивілізований ринок землі. Але ми завжди читаємо те, що голосується. І те, що голосувалося вчора, законом про ринок землі назвати не можна. Саме тому до другого читання ми будемо дуже ретельно готувати серйозні поправки. Для того, щоб виправити фундаментальні недоліки в цьому законі», – повідомив Артур Герасимов. 

«Перше – це концентрація землі в одних руках. Двісті тисяч гектарів – в одні руки! Наприклад, Яворівський район Львівської області – площа 155 тисяч гектарів. Решетилівський район Полтавської області – 100 тисяч гектарів. Овідіопольський район Одеської області – 80 тисяч гектарів. А ви пропонуєте 200 тисяч гектарів в одні руки. Тобто закон не для українців, а для олігархів», – наголосив Герасимов. 

«Друге питання. Чому не встановлена мінімальна ціна? Наша вимога, щоб мінімальна ціна була не меншою за 50-75 тисяч гривень за гектар залежно від типу землі», – зазначив співголова фракції. 

«І третій момент. Ретельна перевірка коштів, за які купується земля. Адже запобіжників, що це куплять росіяни, наразі немає», – застеріг Артур Герасимов. 

Він повідомив, що «Європейська Солідарність» озвучувала свої пропозиції ще до першого читання, однак монобільшість їх не врахувала. «На одному з перших засідань профільного комітету було сказано, що перед тим, як буде прийматися цей закон, буде його широке обговорення і пройдуть парламентські слухання. Тепер ці парламентські слухання будуть після ухвалення закону. Треба було спочатку провести ці слухання, і тільки після того виходити на голосування», – наголосив Артур Герасимов.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter