ГоловнаПолітика

Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт про штрафи за прогули депутатів

Парламентарій не може без поважної причини пропустити більш ніж 30% пленарних засідань.

Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт про штрафи за прогули депутатів
Фото: Михаил Палинчак

Верховна Рада України у четвер, 12 вересня, в першому читанні схвалила законопроєкт №1035-2 про припинення відшкодування народному депутату України витрат, пов'язаних з виконанням депутатських повноважень, у разі пропуску без поважних причин пленарних засідань ВРУ або засідань комітетів.

Документ підтримали 288 депутатів ВР.

Рада також проголосувала за скорочення термінів підготовки закону до другого читання.

Згідно із законопроєктом, у випадку, якщо депутат протягом календарного місяця протягом однієї чергової сесії без поважних причин не бере безпосередню участь у більш ніж 30% пленарних засідань Ради або більш ніж 50% засідань комітету, до складу якого він входить, такому депутату не відшкодовуються витрати, пов'язані з виконанням депутатських повноважень, за відповідний календарний місяць.

Розпорядження про припинення виплат підписує глава парламенту за рішенням регламентного комітету. Рішення про прогули ухвалюється на підставі даних реєстрації за допомогою електронної системи підрахунку голосів картками та даних з обліку робочого часу народних депутатів, наданих Апаратом Ради.

Нагадаємо, сьогодні регламентний комітет Ради рекомендував усунути народного депутата Ірину Геращенко від роботи на 5 пленарних засідань за те, що вона у своєму виступі нібито порівняла фракцію "Слуги народу" з російськими "зеленими чоловічками", які окупували Крим у 2014 році.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter