ГоловнаПолітика

Фігурант "справи Хізб ут-Тахрір" Аділов оголосив сухе голодування

Адвокат Аділова назвала "тортурами" умови в СІЗО, де його утримують.

Фігурант "справи Хізб ут-Тахрір" Аділов оголосив сухе голодування
Билял Адилов
Фото: facebook.com/crimeansolidarity

Під час судового засідання 23 серпня у "справі Хізб ут-Тахрір" (друга сімферопольська група) стало відомо, що один з фігурантів цієї справи Білял Аділов оголосив сухе голодування у зв'язку з нелюдськими умовами утримання в Ростовському СІЗО-1.

Про це інформує Кримська солідарність.

"До керівництва СІЗО неодноразово зверталися утримувані в цьому СІЗО фігуранти у справі Хізб ут-Тахрір з вимогою покращити умови утримання, проте в результаті Біляла Аділова помістили в камеру з ще гіршими умовами, з вогкістю, через яку він почав задихатися. Щоб якось привернути увагу конвою, Аділов порвав дроти в камері, після чого був поміщений в карцер на 15 діб. Сьогодні з'ясувалося, що у зв'язку з жахливими умовами утримання Аділова в СІЗО він оголосив сухе голодування. Дотримується він його вже два дні, з 20 серпня 2019 року", - повідомила адвокат Біляла Аділова Людмила Тюренкова.

Під час сьогоднішнього засідання в Ростовському обласному суді шестеро фігурантів справи, зокрема й Аділов, брали участь у відеоконференцзв'язку із СІЗО. Проте в кімнаті зв'язку на всім не вистачило стільців і деяким обвинуваченим довелося стояти весь час засідання.

"По відеоконференцзв'язку видно, що Білял Аділов себе почуває погано. Під час процесу зверталися до медиків, медик прийшла і запропонувала виміряти йому тиск, але, звичайно, це нічого б не змінило, тому, в результаті, почали слухати далі", - зазначила адвокат.

Навмисно створені погані умови утримання фігурантів "справи Хізб ут-Тахрір" захист пов'язує з їхньою активною позицією як у питанні умов утримання, де вони намагаються домогтися змін для всіх ув'язнених, так і в суді, де вони постійно звертаються з клопотаннями, зокрема щодо відводу суддів і прокурорів.

"Нелюдські умови утримання Аділова в СІЗО будуть підставами для подачі додаткових скарг" - резюмувала Тюренкова.

Білял Аділов і ще 24 кримських татар були затримані під час масових обшуків 27 березня 2019 року. 23 кримчан вивезли в Росію, один утримується в СІЗО Сімферополя, ще один - Едем Яячіков - зник, його місцеперебування невідоме з 27 березня.

12 серпня повідомлялося, що фігурантам "справи Хізб ут-Тахрір" суд в РФ продовжив арешт до 15 листопада.

Верховний суд Росії заборонив мусульманську організацію "Хізб ут-Тахрір" в 2003 році, занісши до списку об'єднань, названих "терористичними". Захисники заарештованих і засуджених у цій справі вважають їх переслідування мотивованим за релігійною ознакою. Адвокати зазначають, що переслідувані у цій справі російськими правоохоронними органами - переважно кримські татари, а також українці, росіяни, таджики, азербайджанці і кримчани іншого етнічного походження, які сповідують іслам.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter